Споделена история от Други

Възмездие
Питам дали има възмездие в този живот?
Стоварват ми се несправедливости на главата, особено негативно ми действат, депресирам се, самобичувам се.
Уж на никого не правя сечено, а такова отношение ми се връща като бумеранг.
Сривам се психически и започвам да си мисля, че вината е в мен.
Будя неприязън, имам съмнение, че собствената ми майка ме прокле преди години като имахме сериозен конфликт.
Нито любов, нито работа, нищо не върви.
Назад, назад и назад.
Като трън в очите съм явно, все за нещо ме недолюбват.
Мисля за психолог. Не мога да разбера защо където и да се появя, все гледат да ме отсвирят?
Много ми е тежко, не съм лош човек, просто тотално неразбран и неоценен.
Правят ми мръсно, гледайки ме в очите.
Има ли възмездие за подобни гнусарки?
Просто не се издържа.

Коментари

1.   Правилна посока е психологът, не случайно се сещам за този лаф "злото не идва само", така е като стане нещо лошо и бам, като спирала е. Важното е да знаеш, че в някакъв момент лошите неща приключват, изживей ги сега, такива каквито са, страдаи, а после нещата ще се променят, нищо не е вечно, нито хубавато, нито лошото.

2.   Няма възмездие, свиквай, ако имаше няма да е такъв животът, ако си на нещо неподходящо нормално да не те искат, то тия неща се използват против теб, защото така е удобно, избирай яки цифри, цветни гами, така ще има щастие за теб, класика е, винаги добър избор.

3.   Посети не психолог, а опитен православен свещеник!

Поговори с него и следвай съветите и указанията му!

4.   Възмездието можеш да си го направиш единствено и само ти.
Не като им правиш мръсотии на тези дребнави мижетурки, а като ги оте*еш и можеш да си сигурен, че просто поради качествата им (или по-конкретно, липсата на такива), някой друг ще ги направи диви и щастливи (понякога и самите те). В 99% от случаите и така става - казвам го от личен опит.

5.   Пич, явно още не си разбрал, че целият живот е един шибан, скапан ташак и изобщо не е справедлив с нормалните и добри хора, а само със злобните, комплексирани отрепки и боклуци, които вредят на другите. Хората не разбират от добро, разбират само от лошо
Колкото по-слаб и добър си, толкова повече се качват отгоре ти и те мачкат, и обратното - колкото по-силен и самоуверен си, никога не отстъпваш и знаеш как да си отстояваш своето, всички имат респект към теб и те уважават, и не смеят да се гаврят с теб. За да е справедлив и благосклонен животът към теб, трябва да станеш и ти отрепка, наркоман, пияница, побойник, изнасилвач и боклук и да почнеш да мачкаш наред като тях, ама не знам дали ще ти хареса. В резултат на това ще изгубиш себе си, и повече няма да знаеш кой си след това. Но пък ще получиш уважението, респекта и страхопочитанието на другите и ще разберат, че ти не си човека, с който да се ебават.

6.   Не е бумеранг. Изпитание е. По закона на бумеранга ще е ситуация, в която ти да се досетиш, че ти се връща. Примерно да речем някой е унижавал или изолирал от компанията си приятел в гимназията и после във връзката му партньора го изолира от приятели и оставя сам, докато е с тях и му минава макар и бегло мисълта, докато е сам, че ето аз сега се чувствам както направих ситуацията да е сам моят приятел.