Споделена история от Други

Канибализъм в Хавай
Чудих се дали да пусна тази тема, но не ми дава мира.
Попаднах наскоро на коментари към едно видео, от които останах потресена. Говореха за канибализъм в Хавай.
Невярващите ги контрират с "няма животновъдство в Хавай, какво месо си мислите, че ядат".
Коментират (уж) хора, които са от там, които са живели там, които имат приятели от там и всички казват същото.
Знаете ли нещо по въпроса?
Също много доминиканци се включиха със същото твърдение, но тях поне ще ги разбера донякъде ако лъжат.

Коментари

1.   Световният елит от свръхбогати милиардери практикуват канибализъм, ти ми говориш за някакви диваци. Още маите и ацтеките са правили жертвоприношения и то в огромни размери. Жрецът е колил хора на олтар, забивал е кинжал в сърцата им, пили са кръв и т. н. Тези ритуали и днес се практикуват. Нищо не се е променило.

2.   За внос да си чувал/а? То и в България не се произвеждат коли, ама не вървим пеша, нали?

3.   В Хавай не са канибали, това са глупости и бабини деветини, с които плашат децата. Имат си успешен риболовен бизнес и изнасят за другите държави, от което си имат достатъчно пари, за да не им се налага да се ядат един друг. Отделно печелят много и от туризъм всяка година от разни идиоти, които са готови да пропътуват хиляди километри по света и да пръснат милиарди долари, само за да се снимат на някакви си тъпи хребети на залеза за спомен. Единствено в Африка има все още канибали, и те определени племена там масаи, бушмени, не ги знам добре, ама главно там се намират, защото там е най-бедният континент. Много си тъп.

4.   Бил съм там два пъти. За по месец. В Хонолулу и в Пърл сити. Никой не се е пробвал да ме яде и не съм чувал за някой изяден. Не знам къде ги четете тия глупости...

5.   Маорите, които идват от Полинезия, са яли човешко месо до идването на европейците

6.   Какви простотии гледате, че и им вярвате, не е истина!

7.   До 1 - Уби ги. Яко конспирации в ютуб и фейсбук. Тези теории сме ги гледали още 2007-2008ма като бяхме пишлемета. Виж като стигнеш до студенокръвните влечуги, управляващи света пиши пак да ти се посмеем.

8.   Кога е било това 1520 г? Стига глупости!

9.   Ти също си канибал. Ядеш МакДоналдс 100% съм сигурна. Който знае-знае :)

10.   9, в грешка си, нито макдоналдс, нито каквито и да е подобни и сродни! 100% била сигурна тя... :)))))))

Така, аз все пак проучих из чужди сайтове, познати тук (чужбина) по високите етажи така да се каже. Хора, които пътуват натам и говорих също с доста доминиканци, защото те са най- близо до тях.
Потвърдиха ми хора, които е абсурд да лъжат и то за подобно нещо!
Да, в днешно време в Хавай има канибализъм!
Сред обикновените хора и сред много богатите, вкл. ресторант за "отбрани"...
Вижте иначе и новият филм на Мел Гибсън, филмът, който пряко засегнати отказват да бъде пускан в кина и някои частни тв, Амазон също отказват, както и Нетфликс. Все пак филмът беше пуснат. Гледайте го!

11.   Не знам кои са по-ограничени: тези, които вярват на всякакви абсурдни конспирации и цитират безкритично всяка глупост, която им попадне в обмена; или онези, които отричат като конспирация всяка една информация, която не може да бъде обработена и осмислена от робската им мисловна матрица? Според мен вторите са много по-ограничени и въпрос на време да отпаднат от еволюцията.