Споделена история от Други

Любимите ви мисли, цитати?
Кои са ви любимите цитати, стихове, афоризми? Думите, които са ви накарали много да се замислите или просто нещо, което силно ви е направило впечатление?
Дано да се включат повече участници.

Коментари

51-67 от 67

52.   Живей за днес, защото вчера няма да се върне, а утре може и да не дойде!!!

53.   Човек е толкова голям, колкото е голямо сърцето му!

54.   В допълнение на номер 1 ще добавя и:
човек е това в което вярва и може да бъде всичко в което повярва, но за да повярва истински всичко това трябва да се крие в него и той да е опознал себе си.
"Съдбата обича смелите. "

55.   1. "Човек никога не е стар за да се научи да обича"
2. "За любовта възраст няма"
3. "Най-добрият учител на света е живота"
4. "Винаги се държа много дружелюбно с тези, който са ми безразлични"
5. "Не се променяй заради другите това не води до нищо добро"
6. "Не се доверявам много бързо, защото в живота почти няма истински приятели"
7. "Ако обичаш нещо пусни го на свода, ако и то те е обичало само ще се върне при теб"
8. "Всяко нещо си име мярка, а тази мярка си има и граница"
9. "Приятелството винаги може да завърши с любов, но любовта с приятелство не може"
10. "Не се отчайвай, ако някой разбие сърцето знай, че винаги ще се намери друг, който да го сглоби наново"
11. "Малък е този, който се мисли за голям"
12. "Запазете детското в себе си, защото само то има силата да ви напомня за изминалите детски години"
13. "Обичай не за да те обичат, а за да знаеш, че си обичан"
14. "Приятел е този, който може да изтрие сълзите ти когато си тъжен"
15. "Родих се без да искам ще умра без да искам, но ще живея както искам"
16. "Най-доброто лекарство-оптимизма"
17"Най-хубавият ден-днешния"
18. "Усмихвай се и на тези дето те нападат"
19. "Най-големият недостатък-лошото настроение"
20. "Единствена реалност-любовта"

Това са дваисетте мой най-любими девиза и цитати, а някой и сама съм си ги измисляла. :)

56.   Приятел е този, не който ти трие сълзите ти, а този който не те кара да плачеш.

57.   Една патка мислила, мислила и умряла.

58.   Да ви кажа има много поговорки и философии за живота, които звучат гениално. Обаче има още толкова такива философски мисли от други велики философи които са противоположни като смисъл на първите. В този смисъл ето я моята заключителна поговорка:

"Не вземай под внимание човек който защитава тезата си с поговорка измислена от някого, пък била тя и на известен философ. Това е проява на безсилие, защото не може да излезе пред теб с оригиналност. " Типичен пример за това е Филма Скалата, където добрия се опита да направи на глупак лошия цитирайки мислите на известен мислител, а лошия също му цитира мисли на известен мислител които бяха противоположни като значение, и спора приключи като му наби един тупаник и оня разбра че не е такъв умник за какъвто се мисли.

Както казах има много поговорки, и звучащи гениално, обаче не всички от тях работят в действителността. Затова аз ще цитирам тези които личният ми опит е показал че са верни. А те са малко.

"Който е приятел с всички не е приятел на никого". Стойте на страна от хора които са любезни с всички, и са приятелски настроени към всички. Тия винаги са тотални амеби.

"При жена ли отиваш? Не забравяй камшика! ". Тази мисъл на Ницше колкото брутална звучи е толкова вярна. Грозната реалност е че не познавам двойка с проблеми която да не се е сплотила след като мъжа е нашамарил жената за наглото и поведение. Първо има известен шок, сълзи и като отмине оня не може без него и не го дразни повече. Все пак да е с мярка и когато наистина се налага, а не да се нясвяткаме и да се упражняваме на нея като боксова круша.

59.   *Ако трябваше да избирам между това да дишам или да те обичам - щях да изполвам сетния си дъх, за да ти кажа... *

60.   Най-тежката борба е битката със самият себе си.
М44

61.   Ето един цитат от книгата на Стивън Чбоски ''Предимствата да бъдеш аутсайдер'' - „Приемаме любовта, която си мислим, че заслужаваме.”
-Беър.

62.   58... абсолютно нищо не знаеш за отношенията между мъжете и жените... абсолютно нищо!!!

63.   'Вече съм свободна .. и самотна' :)

65.   Когато цъфнат теменугите и работите тръгнат зле еби им майката на другите и гледай ти да си добре! Еби им майката на другите и в себе си утеха намери! Ако и в себе си утеха не намериш.. еби си майката и ти!

66.   Водата почиства тялото, а сълзите - душата!
арменска поговорка

67.   "Не съм достатъчно млад, за да знам всичко. " - Джордж Бърнард Шоу

"Когато бях млад си мислех, че парите са най-важното нещо на света. Сега, когато остарях, знам и съм сигурен, че това е така. " - Ъруин Шоу

68.   "Уморен съм, шефе. Уморен съм да се скитам по пътя самотен като птичка под дъжда. Без приятел, при когото да ида или да ми каже откъде идваме или отиваме, или защо. Уморен съм от хората, които се държат толкова грозно един с друг. Уморен съм от болката, която чувам и усещам по света всеки ден. Твърде много е. Чувствам го като парченца стъкло в главата си. Разбирате ли?
Времето отмива всичко, независимо дали го искаш или не. Времето отмива всичко, времето отнема всичко и накрая има само мрак. Понякога намираме другите в този мрак, а понякога ги губим в него. " - "Зеленият път" от Стивън Кинг

69.   Omnis cellula e cellula - повтори той. - Всички клетки произлизат от клетки. Всяка клетка, която също е родена от клетка. Животът произлиза от живот. Животът се ражда от живот, който ражда живот и така нататък.

51-67 от 67