Споделена история от Други

Какво странно има да не гледам тв
На всеки, който кажа, че не гледам тв, се почва с едни шокирани погледи. Ама никога ли, ама как така, ама поне "Игри на воля" поне не гледаш ли, ма новини поне не гледаш ли? Просто не ме влече, тъпо ми е. Веднъж гледах "Игри на воля" да видя какво толкова им харесва. Щях да повърна - изкуствени хора, нашарени като коледни елхи с татуси, с изкуствени мускули и пвоедение, някаква фантасмагорийна игра, нямаща нищо общо с реалния живот. А новини има и в нета. Чета си точно това, което ме интересува и не чакам 30 мин новини, за да стигна до тази, която ме интересува.

Пошла ми се струва тая тв, само панаири и циркаджийски истории. Единствено от време на време ако засека "Стани богат", мога да погледам малко.

Коментари

1.   И аз не гледам. Много рядко новините, да видя какво ни лъжат към момента. Някой филм също може, стига да не е дублиран. Обаче такива формати със състезания не мога да търпя и три минути.

2.   И аз съм като теб. Пълна загуба на време и фина промивка на мозъка е тази ТВ.

3.   Споко, авторе, не е странно и не е проблем!

Не си единствен!

И ние със съпругата ми не гледаме телевизия, новини следим по интернет.

4.   Добре правиш.

5.   Аз не гледам тв от години.
Няма нищо странно в това човек, да не гледа тв.

6.   Няма нищо странно. За какво ти е да гледаш телевизия като има всякакви стрийминг сайтове за филми и сериали, Ютюб... Телевизията все повече става отживелица в модерния свят.

7.   Не си само ти, не се притеснявай. Аз също не гледам въпреки че по ирония на съдбата имам много телевизори (ремонтрам ги и много хора са ми дали развалени след като са си купили нов). А с телевизията приключих тотално по времето на ковида. Преди това гледах по малко и то почти само исторически канали.

8.   Офф като почнете с тези "ма виж колко съм буден/будна за разлика от другите и не гледам/слушам боклуци и тънки манипулации".... аплодисменти! Нали това търсиш? !
Тв не гледам от години!
Фейкбук закрит при първите цензури!
WhatsApp закрит веднага щом включиха новите правила тип "ще имаме право да събираме информация от личните ви чатове"
Чета си книги, гледам си свободен ютуб (без профил) в New pipe, занимавам си се с моите си хобита.
Новини- информирам се от свободни и доказани!
Аре сега ръкопляскай ми и ти! Пък и другите четящи, де!

9.   Телавизията не е само новини и плиткоумни дъвки. От 100 канала все ще намериш нещо за твоите интереси. Ще видиш и ще научиш нещо, което никога не би могъл да посетиш или да срещнеш другаде. Това обогатява, дава идеи, прекарваш приятно и интерсно с комфортна обсановка. Можеш да общуваш с други хора за видяното. Сега има старшно много информация, но много хора избират точно такава, която не може да ги обогати по някакъв начин. Просто, стоят, зяпат и цъкат.
Ако си много зает човек, имаш интересна работа, отглеждаш малки деца, имаш свястно обкръжение, с което си прекарваш също обогатяващо, мога да разбера, че нямаш време или желание за телевизия. Сам можеш да си анализираш живота и да разбереш точно къде се намираш.

10.   Не е странно човек да не гледа тв, странно е когато твърди че не гледа но засича дадено предаване. За да засичаш дадено предаване значи преглеждаш каналите а това си е гледане. Да не гледаш означава въобще да не включваш телевизор или дори да нямаш такъв уред в дома си.

11.   Телевизия никои не гледа, нормално е.

12.   Подкрепям 11.
Авторе, може би имаш предвид, че хората те гледат странно ако ГЛЕДАШ телевизия? Щото аз това правя гледам странно зяпачите на те.

13.   10, не. Означава, че жена ми гледа и аз минавайки покрай включен телевизор, съм засичал това-онова. Или докато си пием ракията с комшията волю-неволю гледам и аз турски сериали или мач.

14.   8, аплодисменти за това, че се правиш на интересен.

15.   То не стават за гледане, на всеки 15 минути реклами, после автореклами, набива ти се в главата това предаване, онова предаване, не не си го причинявам!

16.   Гледам само кабелна телевизия - филми, , много рядко "Стани богат". Не следя никакви сериали по BTV, Nova, не гледам никакви предавания. Чета новини от Интернет.

17.   Аз също не гледам тв, даже нямам и абонамент. Когато имам време гледам някой сериал в netflix или hbo, обаче в последно време и в тези платформи започнаха да натрапват яко lgbt, което хич не ми допада и май май ще спирам да гледам и тях.

18.   Ние нямаме телевизор и сме много добре. Предпочитаме да четем, филми и книги има колкото искаш в нета.

19.   Че то остана ли нещо смислено за гледане? Все същите глупости, ден след ден, риалити, новини, турски сериали... Че и занимават с неволите на разни индивиди, като Диона например, вчера при Мон Дьо, дали била шофирала дрогирана или не. Разпоретина. Опита се да се представи като много морална, но явно кухата й кратуна не може да осъзнае сериозността на това да караш нетрезвен. Плюя на такива. Опита се и да предизвика съчувствие, използвайки това, че била загубила детето си, сякаш е първата, на която се е случило.
Все разни такива боклуци дават по телевизията, заради тях и аз вече почти не гледам нищо. Хора със съмнителен морал и доходи.

20.   Аз и много хора около мен също не гледаме тв.
Всъщност гледам в нета новини и неща, които ме интересуват. Харесвах 3-4 предавания, но вече ги няма. Но на българина масово един от най-важните предмети е телевизорът.

21.   Ако нямаш кабелна, EON, Netflix напълно разбираемо. От предаванията по нашите телевизии гледам понякога "Стани богат", ако случайно при прехвърлянето на каналите попадна. Много рядко "България търси талант" или "Гласът на България". Не гледам новини и български канали. Само филми.

22.   9, за тази цел си има книги - истински, хартиени книги от ХАРТИЯ, без батерии и LED кристали, които да ти тровят очите и мозъка. Отиваш в библиотеката, взимаш си каквато информация те интересува и четеш, това е. Книгата нито забива, нито ти пуска досадни реклами, нито ще й падне батерията, нито ще се строши като я изпуснеш на твърдия теракот, нито трябва да й плащаш по 200 лв. сметки и абонаменти всеки месец. 0% разходи, 0% лихви, 0% нерви и стрес и 100% полезна информация, без никакъв излишен булшит. Уверявам ви, деца, нищо няма да изгубите от тая инвестиция, книгите не хапят.