Споделена история от Други

"Луцифер"
"Луцифер" в кавички, защото ако попитате кой или какво е Луцифер 10 различни души, ще получите поне 3- 4 различни отговора, нямащи нищо общо с другите.
Въпросите ми към вас: Кой или какво е Луцифер?
Какво общо има Луцифер със светулките?
А какво общо имат Луцифер, светулките и хората?

Какво се предполага, че са тъмната енергия и тъмната материя?
Ако приемем (теория) че тъмната енергия създава пространство, а светлината материя, то може ли да има нещо общо с горните въпроси и какво ако- да?

Коментари

1.   Темата за Луцифер, ангели, богове и т. н изобщо не ме занимава.

2.   Време

Отговора е време. Едно от другите имена на Луцифер(латинското му име) е Хронос(Кронос). Нарочно използвам гръцката митология за да го визуализирам. Не случайно Смърта е изобразявана с коса, както и Хронос. Онази сила, която спира живота и създава цикли от познание.
Човек се ражда, узрява(добива познание ) и бива ожънат.

Представи си ЕДНО (Бог в първо измерение) което се разделя за да се самоопознае (Второ измерение). Адам който се е родил пръв, който обаче не е знаел кой е и какво е. Нямал е с какво да се сравни. Същото е и с Бог. Разделил се е на две за да опознае себе си.

Първата величина е времето. ПЪРВО е бил Адам, а ПОСЛЕ Ева. Ева си е казала : "как така Адам е преди мен? Какво се е случило преди това? " Вече имаме концепция за минало. " Какво ще се случи от тук натам с нас? " Ето ви и концепция за бъдеще

Време - познание - его. В този ред.

Времето е "змията" която подлъгва Ева да вземе познанието. Тогава са разбрали че са голи. Те до този момент не са знаели дори кои са. Но времето им е казало че са различни. Във второто измерение и всички останали измерения след това присъства времето. То е фактора, което разделя Адам от Ева. Завинаги.

Оставете ябълката на познанието обратно на дървото и Ева и Адам пак ще са едно - Бог. Времето ще изчезне. И хората отново ще ср върнат в първо измерение, заедно в ЕДНО
---
Конкретно на въпросите ти за тъмната материя и тн. Светлината е тази която създава. Тъмнината е нищо. И нищо не създава. Бог е създател. Тъмните сили изобщо са сили защото Бог и тях обича. И на тях някой им свети. Може да е бледо блещукащо червено джудже, но и в най затънтеното кътче на вселената има светлина. Защото всички живеем в Бог. Няма как да избягаме от Него. Няма как да избягаме от светлината.

3.   2, интересна е твоята интерпретация.

4.   Втори много изопачаваш неща които са достатъчно неясни.

До автотора, Луцифер няма нищо общо с тъмната енергия и тъмната материя, той е измислен персонаж.

5.   Н 4, не е точно измислен, дай твоята интерпретация, дори за част от въпросите да е.

6.   Номер 5, ако не е точно измислен какви преки доказателства има за съществуването му?

Самата тема поставя неща без връзка помежду им на едно място и като такава няма смислен отговор.

7.   6, дали нямат връзка по между си, сигурен ли си?
Помисли и пиши пак ако искаш.
Поставени са въпросите по ред така, че да се насочи вниманието към общото. От там нататък всеки може да тълкува според знанията си.

8.   Измислен персонаж от еврейската митология, идентифициран с планетата Венера. Нищо повече.

9.   7 а, дали ти не си автора, който си пише сам шизофренични коментари?

10.   От латински и гръцки значението на думата "луцифер" е носител на светлина. Свързвайте нататък значенията...

11.   9, да, на ТАЗИ тема аз съм автор и подавам/подсказвам, пък дано се окаже, че някой все пак знае нещо по темата.
Мисля, че по коментара ми е повече от ясно.
Това ли ти беше зора? Браво, позна! Хахахха

12.   Но. 4..

Напротив нищо не изопачавам. Просто ти звучи сложно навярно

Познанието за себе си е носител на егото. Махнете си паспорта, името, уменията, навиците и всичко което ви определя като Иван Георгиев, стругаря от Долно Нагорнище, който обича да яде кадаиф в четвъртък вечер.. Ще ви остане само времето. "По черешово време", "по гроздобер", "по заговезни", по Коледа". Махнете и това и ще останете гол дух, без познание за себе си и целия свят около вас. Ще остане само Бога във вас. Едно новородено, на което първото нещо което му се казва е КОГА Е РОДЕНО, и името му. Т. е. времето и познанието. Оттам и егото.
Дали ще е раждане или кома от която Бай Иван се събужда и тепърва тряба да се учи да яде с лъжица все едно е.

Новородените са Богове! Потенциала да създават, останалото е дявола Дявола е тъмнината върху която Бог рисува със светлина

13.   За всичко е виновен експериментаторът.

15.   Луцифер- носител на свеглина
Светулка- носител на светлина
Човек- носител на светлина (квантова енергия)
Носители на светлина създаваме енергията.
Фин.

16.   От 16: имах предвид енергията и материята!

17.   Всички те си мислят, че знаят. Дори светулките, но май те са най-смирени.

18.   Първите хора са били Адам (той) и Лилит (тя). След отлитането на Лилит, Бог в Адам създава първата жена- Ева, която е част от него (от Адам). Според мен Луцифер е част от Лилит (първият паднал ангел. Както женската част от Адам е Ева, така мъжката у Лилит е Луцифер). Луцифер не е дявол, зло или подобни. В тъмнината няма зло, има потенциал за развитие. Проблемът е, че Адам и Лилит не са останали заедно в техните различия и равенство в Рая, за да се развиват и живеят в хармония.

19.   Авторе, Луцифер е едно от наименованията на лукавия(дявола)!

Със светулките - той няма нищо общо! Освен това, че преди да падне и да стане дявол е бил светъл ангел. Но след като се възгордява и се разбунтува срещу Бога - пада като светкавица от небето в бездната...

20.   Н 19 - "Луцифер е дума от латински произход, Lucifer, която буквално означава „носител на светлина“, „свет(л)оносец“ и от своя страна е превод от гръцката дума Εωσφόρος или Φώσφορος със същото значение. "
Също за светулките.
Не знам защо твърдите неща, без да сте знаете...