Споделена история от Други

Подмятания/въпрос на възпитание
Интересно ми е напоследък, защо хората правят деца и после завиждат на тези, които са още млади нямат деца и могат да правят каквото искат по което време искат. Всеки сам преценява кога да създаде семейство, но защо злобеете на тези, които все още разполагат с време само за себе си. Все пак нали това е било вашия избор. Примери ще дам за да ме разберете по добре: Например учех в университет извън моя град и с колежки пътувахме заедно с една кола и си разделяхме парите за горивото. Всеки път на всяко прибиране от университета към града се почваше оплакване някоя трябва да чисти, друга да взима децата и да готви и т. н трета да помага с домашни и да пуска перални и т. н е такива неща общо взето. И понеже настойчиво всеки път ме питаха аз какво ще правя им казвах ще се изкъпя ще отида на кафе после на дискотека. После ще си обикалям с колата безцелно и т. н Познайте какво следваше сумтене и злоба виждаща се от далеч. Защо бе хора аз ли съм виновна за вашето положение, но не само в колата и университета като цяло понеже нашия курс 90% бяха 35+ постоянно се говореха кой каква домакинска работа ще прави. И се завиждаше на нас които бяхме на по 19-20 и след лекции просто ще правим каквото поискаме. Наскоро излязох една вечер с майка ми и по малкия ми брат на детската площадка. Не ми се излизаше не ми се ходеше никъде и просто излязох с тях. Горе долу същите работи стана на въпрос за барове/дискотеки казах че ходя що годе често и пак разни подмятания тип “ние имаме деца”е добре де аз какво да направя. Смисъл нали сте ги искали тия деца не са в следствие на изнасилване. Та да мрънкате постоянно да се оплаквате и да завиждате на по младите хора че могат да ходят на всякъде и да правят каквото искат. Майка ми също ме е родила рано на 19г но нищо общо с хората за които говоря. Постоянно ми е казвала излизай забавлявай се сега ти е времето на приятели също на др млади хора също никога не е казала а вие си излизате а аз деца имам. Никога. Еми значи е въпрос на възпитание. Случвало се е с мн хора това са просто два примера. И може да кажете че просто обкръжението ми е такова и при вас не се е случвало обаче не е така понеже не го казвам само аз. И други приятели/познати/братовчеди и т. н сме си го споделяли. Масово хора с деца и то на по 35-40г завиждат на млади хора живеещи си живота. И мой набори имат деца, но не съм забелязала такова отношение от тях. Децата са мн хубаво нещо, но защо ги раждате ако след това злобеете на други хора че са свободни. Всеки си прави избора. И носи последствията от него. Споделете все пак в коментарите някой от вас чувал ли е такива подмятания!!
Благодаря
Ж. 24г

Коментари

1.   втълпяваш си, надали някой завижда на нямащия, който се шляе безцелно

2.   О, аз не мрънкам, но и не давам по мой адрес да мрънкат пример ти давам, жена без деца: "Спуквам се от работа днес, ти какво ще правиш", аз по майчинство какво да отговоря? Уморена съм и аз, но това ли ще да е приятелки да си надхвърляме шапката кой е по-уморен. Това: "Тя в по майчинство и по цял ден люпи семки на дивана", съм го чула от жени, които нямат деца, коментиращи други жени в моето положение. Не люпя семки на дивана. Но да се оправдавам е безсмислено. Така че има го и обратният вариант.

3.   Завиждат хората, защото касае всички при някои като не е окей при всички става така, чрез режисура показно върху човек, ако човекът не знае, нищо не прави, когато разбере, чак се усеща, и вече знае, и не се хваща, използва се момента, че не знае, тоест мълчанието е опция за всички да са предимно зле, затова е добре да се казва, така вероятността за добри неща е сигурна.

4.   Бахти глупостите. 41 години мъж съм станал и досега завист от жени с деца към бездетни жени не съм виждал. Обратното постоянно.

5.   Човек на 35 не е престарял, мен често ми казват, че съм на 18-25 най-много.

6.   Нито една запетая.

7.   Това наистина е огромен проблем у нас. Подмятания и непоискани съвети за какво ли не... Даден е по-горе само един пример за това постоянно вмешателство. Няма да ми стигне мястото да изреждам аз какво съм чувала през годините.

Честно казано такива многознайковци е най-добре да бъдат отрязвани на момента, иначе спирка няма да има. Да си гледат живота, децата, домакинстването, парите и прочие и да оставят другите намира. Да, ще те обявят за арогантен, саможив и странен, но поне ще си отдъхнеш.

Хората трябва да се научат, че не е тяхна работа другите как изглеждат, какво имат, какво работят и въобще как живеят.

8.   Когато човек е нещастен търси отдушник, да си излее яда. Аз съм на принципа "убий простака с мълчание". При мен случая е по-друг. Семейни жени, някои с деца, други без са ми завиждали, че след работа се прибирам и съм си сама вкъщи. Ако искам си взимам храна от ресторант, ако искам си готвя. Но аз решавам. А техния работен ден продължава - тичане по магазини, прахосмукачки, готвене... До полунощ - по техни думи не могат да сколасат да си вземат душ и да си легнат. Много пъти със злоба са ми казвали "ти си лесна", "Ти не се оплаквай, поемай и моята работа, вкъщи ще почиваш... " Еми, да лесно ми е, не съм прибрала да дундуркам бунаци. Не им се сърди и не им се ядосвай, просто ги подминавай. Това са едни нещастни жени

9.   Авторке седнала си да обмисляш коментарите на дърти лелки за младостта, а не за децата. Нормално е лелка на 40г да й е некомфортно че не е като теб на 19-20г. Напълно нормално е като имате 15-20 г разлика да имате различни задължения и приоритети!
Съветвам да промениш неприятната за теб среда и да се събираш с наборки, а не с жени приближаващи възрасттта да бъдат баби.

10.   На мен ми се е случвало обратното. До 25 г си родих и двете деца.
Не знам дали защото и работех, пътувах, имах и помощница за децата след периода на кърмене. Но именно от бездетни на всякаква възраст съм чувала подмятания, вкл. "не е нормално майка да си зарязва децата с чужд човек и да се мотае по чужбините".
Чуждите хора: мъжът ми, помощничката, която и до ден днешен благославям- страхотно мило и добро момиче, което децата много обичаха, майка ми и две приятелки от детство.
Значи всички тези "чужди" хора ме подкрепяха и помагаха за да работя каквото искам, но загрижени разни бездетни и случайни познати, се имаха за по- близки и много притеснени за децата ми.
Не знам, но моят опит друго показва.

11.   Как така си на 24 и учиш с хора на 35 ?
Всяко нещо си има времето като при някои нещата се случват различно. Някои 20 годишни се шляят, на други им се налага да гледат деца или болен родител. Ти си от шляящите и за теб отговорността към някой друг е чужда, също и недостатъчното време за себе си, което се явява като фактор когато се грижиш за някой друг. Радвай се, че е така.
Колкото до колежките ти, просто са напрегнати и някои хора в такива ситуации изглеждат изнервени, озлобени, агресивни... Виж, всякакви хора има. Хората завиждат ако имаш нещо, което те нямат, а искат да имат, но няма значение кой ти завижда, недей да се подтискаш заради тях или да се опитваш, да се съобразяваш, защото ще ти изпият енергията. Живей си живота и не мисли за хората, защото никой не мисли за теб.

12.   4 За какво пък да ти завиждат? Че животът ти е работа - манджи? Я по-сериозно

13.   Жена на 30, без деца - злоба от жени с деца, не съм видяла. Нещо грешно ги разбираш и по неправилен начин им интерпретираш изказванията. Жените с деца по-скоро биха те съжалили, че нямаш, отколкото да ти завиждат.

Така, че помисли в насока всичко да е в твоята глава.

Успех!

14.   Всеки е прав за себе си. Нека си злобеят, не живееш за тях.

15.   Абе виждаме колко сте добре. Ставате на 30 и кусур години и ни кариера ни семейство неудачници. Особенно при жените има биологичен часовник. Много от вас до като си, , живучкате, , по барове и дискотеки го изпускате този биологичен часовник и после като гледате как другите бутат колички започвате да ревете.

16.   Ами номер 11 аз не знам висшето образование да е до 25 г и след това да е забранено да се запишеш. Смисъл пишеш откровена тъпотия. Как така еми както ти го пиша така. Имаше и мой набори, но по голям процент бяха 35 да кажем тогава са се сетили да учат не знам кое не разбра?
Авторката!

18.   На мен ми се е случвало, но не 35 годишни, а мои съученичка и наборки, рано омъжени и с деца да"завиждат".
Децата им не са плод на изнасилване, но със сигурност тези жени не обичат мъжете си. Или са забременели непланирано.
Познатите ми родили след 30-35 год. възраст са си по живели, имат желани деца, които отглеждат с любов и не завиждат на младите, ходещи по дискотеки.