Споделена история от Други

Прекалено много споделям
Здравейте! Имам ужасен проблем, постоянно без да искам, споделям лични неща за себе си с колеги и други познати... Много ми е самотно, почти нямам приятелки, а близки приятелки нямам никакви... Просто ми е трудно да се науча да разделям личен живот от колегиален... Включително им бях казала, че на бившия ми не му става и се чудех какъв може да е проблемът... Бях им казала и че си направих Тиндър профил и само неприятни хора видях там... Постоянно си правят майтапи с мен колегите заради това, че все им пиша разни глупости...

Коментари

1.   И аз много говорим ама ми казаха, че са че спрем да говорим. Че ми наложат кат ми запушат устата докато спим.

Господи в случай, че четеш това, остави ме. Няма да стане работата.
Благодаря за усилията.

2.   То не е до разделяне на личния живот от работата. Тук говорим за липса на сериозен филтър по отношение на информацията, която изобщо е нормално да се споделя. Естествено, че ще се майтапят с теб. Ти сама си им дала храна за това.
Ако колегите ти са мъже не се изненадвай, ако решат, че говорейки им за всичко това, един вид ги провокираш и си го търсиш с една дума. Внимавай!

3.   Хехе прави като мен, говори си сам! Винаги си в добра компания и срещаш разбиране :)

4.   Живей си живота както ти е кеф, бъди супер уверена, те са подиграват защото нямат смелостта да бъдат като теб. Аз съм същия като теб. Дерзай щ

5.   Това са мното лични неща, касаещи и дрег човек, така го унижаваш.

6.   До аватара
И аз имам същият проблем. Старая се по малко да споделям. Понякога си патя за това че споделям много неща. Човек трябва да прималчава понякога.
КДД

7.   Истината е, че просто търсиш внимание, компания и си готова да си разкажеш и споделиш най-скъпото и милото, за да си център на внимание и да получиш външното одобрение.
Поработи върху самооценката си, разбери, че понякога по-добре да си сама, отколкото в компания, която ще те провали.
Ако си търсиш приятели, най-лесният начин е чрез доброволчество, чрез курсове по език или нещо, което продължава няколко месеца.
Но недей в никакъв случай да ставаш клоун за колегите си в замява на 3 минути внимание и слава.

8.   Хората са лоши в по-голямата си част. Много съм против подигравките, но те в България са норма и дали ще споделяш, ще си с излишни килограми, нисък, дебел, каквото се сетиш, вечно има подигравчии. Не споделяй не заради тях, а заради клюкарите, които после използват информацията против теб и ти вредят като те разнасят къде ли не.

9.   Важно е да си искрен, така със сигурност ще имаш точния път в живота, несподелянето води само до проблеми за всички, ако ги касае, затова винаги се казват нещата.