Споделена история от Здраве

Проблем със стриите
Може ли някой да ми каже как могат да се махнат стриите по тялото и изобщо дали става?

Коментари

1.   Упражнения, масажи:)

2.   Не искам да те разочаровам, но доколкото знам може да се махнат още като се появат и са розови - не бели, но само с лазер или някви процедури при козметик. Ако вече са бели са за цял живот. Ако някой знае някакъв начин за премахване нека да сподели.

3.   До колкото съм чувала стриите нямат премахване за постоянно. Има едни ампули(едната струва 10 лева), които се втриват на засегнатите места с масаж, но от масажист. Тази процедура се повтаря около 10-15 пъти в рамките на 2 месеца. Стриите се скриват за около 3-4 месеца и после пак се появяват. Цялото това удоволствие ще ти струва най-малко 200 лв.+ масажа.

4.   Има кремове против стрии. Иди на кожен лекар да ти препоръча наи-подходящия за теб. Стриите са нещо естествено те се появяват когато си в пубертета и тялото ти се развива или ако си била бременна. Не виждам защо те притесняват.. Няма гаранция,че от крема ще изчезнат напълно (макар че има шанс) но поне значително ще намалеят. Имай впредвид, че и с годините избледняват.

5.   Единствено с лазер (използва т.нар. "Жълта светлина") се премахват бели/стари стрии. Предлага се в Борекс -> http://www.borex-medical.com/display.php . но е 2лв. на импулс...
Успех!

6.   Благодаря на всички за съветите. Всъщност те ми се появиха скоро след операция, напълнях рязко и отслабнах пак рязко и са почти навсякъде по тялото ми. Дано найстина избледнеят, това малко ме успокой. Сърдечно благодаря!

7.   С много сех и отслабване.

8.   Хей, вижте какво открих в нета:

Масло от шеа

Маслото от шеа е последния хит в домашното лечение на стриите. Маслото от шеа е естествен източник на витамини А и Е, които са много важни за здравето на кожата. Втриването на масло от шеа на местата със стрии се прави 2-3 пъти на ден. Лечението продължава докато се заличат стриите.

или...

Съставките по-долу се смесват, поставят се в стара кутия от крем и се съхраняват в хладилника:

1/2 чаша зехтин
1/4 чаша алое вера гел
4 капсули витамин Е (изспива се течността от капсулите)
2 капусли витамин А (отново само течността от капсулите се изпозлва)

или...

1/2 чаша какаово масло
1 супена лъжица масло от пшеничен зародиш
1 супена лъжица масло от кайсиеви ядки
1 супена лъжица течен витамин Е
2 супени лъжици настърган пчелен восък
Сместа се загрява на водна баня докато пчелният восък се разтопи. Прехвърля се в съд с капачка (стара кутия от крем ил друг съд, в който ще е лесно да се бърка – дълбок буркан или с тясно гърло не е подходящ) и се съхранява в хладилника.

или... свинска мас (тя със сигурност помага)

10.   Една моя приятелка ми каза че олиото-гел на Джонсънс много помагало но само при млади стрии и при редовна употреба. Ако някой има някакви наблюдения върху продукта моля да пише.

11.   Аз имам а съм малка жалко е но като изключим пластичната хирургия нищо не ги скрива до живот.

12.   Масажи с мед помагали но аз не знам как се прави този масаж. Дали се трие колкото можеш повече, дали се чака да се упие в кожата. Ако някой знае да каже? Благодаря !!!

13.   Контратубекс.. той е за бременни ама по форумте гледам.че го пишат яко. ..

14.   Ам извинете .. но на мен почнаха да ми излизат откакто бях на 12 сега съм на 13 и половина .. много от рано ми илизат нали ? наскоро видях ,че са почнали бели линийки да ми се появяват по гърдите .. моля ви се помогнете ми по някакъв начин .. имам стрии на краката и на гърдите . истината е ,че аз се развивам по бързо от моите .. съученици и приятели .. определено е много неприятно всеки път когато се погледна в огледалото да ги виждам .. майка ми ми купи специален крем и го ползвам .. но мисля ,че и това няма да ми помогне . а аз съм още малка и кой знае какво ще се случи за напред .. ;xx

16.   Момичета, кажета този Контратубекс ефикасен ли е?

17.   Контратубекс не помага грам - ни за белези, ни за стрии. Мажеш, мажеш, пък резултат никакъв.
Има лазер някакъв нов за махане на стрии, ама е скъпо много :(

18.   Мога да препоръчам Фитоластил на Лирак, ампули са това, но трябва да се мажеш ежедневно по 2 пъти в продължение на 3 месеца. Аз след бременността направо си станах като зебра, много дълбоки и огромни, значи с това мога да кажа, че намаляха наполовина, доста ги заличи.

19.   Гледах Хил клиник, че рекламират някакъв ултра нов лазер, който гарантирано ги махал. Ама не съм пробвал сам. наче и аз имам, и то брутални на кръста, още от 16 годишен.

20.   номер 18, къде можем да ги намерим?

21.   И аз чух реклама по рдиото, че Хил клиник имали някакъв единствен лазер срещу стрии. Някой да е опитвал нещо такова? Аз се мазах с какво ли не - ефект нулев :(

22.   може да ги премахнеш с масло против стрии на ''Икаров''
помага :)

23.   Със свинска мас също :)

25.   Да, в Хил клиник имат лазер, който маха стрии и белези. Аз ходих там на епилация, и си говорех в чакалнята с една мацка, която се подлага на този лазер след раждане и обясняваше, че не боли и имало ефект след 3 ходения. Аз стрии нямам, обаче имам един белег на корема от херния-операция и сериозно се замислям... То като не е голяма площ не е фрапиращо скъпо. И ако за стриите помагат някакви мазила, може би, за белег от Пирогов - няма никакъв шанс :(

26.   Аз след две бременности имам чуството, че няма мазило, което да не съм пробвала. Трагично е положението. Ходих на консултация в Хил клиник - обясниха ми, че тъй като са стари по-трудно ще се заличат. До тук съм си направила 3 процедури и според мъжа ми (него ползвам за мнение) са намалели. Аз си чуствам кожата доста по-мека и еластична.

28.   аз съм на 12 години и имам стрии от около 2 месеца.
Имам ги по краката ( на горната сгъвка ), по гърдите и под колената. Моля каже нещо за мазане, защото много ме дразнят и идва лято

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

30.   Колко струва една процедура в Hill Clinic

31.   Не е ли по-лесно да питаш в Хил клиник, а не тук. Имат си сайт, имат си телефон, имат си ценоразпис, супер странно е как хората предпочитат да питат някакви непознати и неизвестни в интернет, вместо когото трябва :D

32.   Аз съм на 15 и ми се появиха от скоро "розови" стрии в горната част на крака. Имам Контрактубекс и започвам да го ползвам. Лятото качих 2 кг. Възможно ли е да е от това?

33.   пробжаите с утаика от кафе и крем разме6аите и майете всеки ден стои се малко около 5 мин и се измива има ефект

34.   http://bit.ly/1JJWUIi Това помогна на мен 100% ми ги премахна !

35.   bio oil ги заличава