Споделена история от Други

Всички ме мразят, заради депресията ми
Мъж на 19 години съм. От доста време съм в депресия заради това че едно момиче 2 години по-малка от мен ме предаде и ме нарани, без изобщо да и пука. Всички ме мразят. Обиждат ме, наричат ме "филмар, идиот, педофил, аутист, тъпанар, глупак" и т. н. Не мога да разбера каква им е логиката. Какво постигат с това. Аз всеки ден плача за нея, страдам, нямам желание да правя нищо, а те ме обиждат. Не мога да ги разбера. От всички с които съм бил някога, с нея бях най-щастлив, и заради това страдам. Бях с други момичета, но те не успяха да ме направят щастлив, все още страдам за бившата ми.

Коментари

1.   Никой не те мрази. Стигнали са до тези обиди, защото първо са те успокоявали, ти си плакал, страдал и не е имало развитие.
Като те обиждат, те искат да те ядосат, да покажеш емоция, да живнеш. В скалата на емоциите гневът е по-добър от депресията. Тези хора искат да те накарат да мислиш за обидите, но не и за момичето. Опитват да ти направят добро, но ти не хващаш.
Нали не си представяш, че от депресия изведнъж ще станеш най-щастливият човек на света?

2.   Логиката им е, че трябва да се събереш и да я преодолееш, а не 2 години да сипваш от пусто в празно и да се съсипваш. а, ти ако избираш, можеш още 22 години да страдаш.
Всички сме страдали за някакви глупости, но нормалното е да намираме сили да ги преодоляваме.

3.   Здравей! Напълно те разбирам и ти гарантирам, че по-голяма болка от любовната няма, особено най-боли от изневяра... Съжалявам, че така е станало, знам, че каквото и да ти кажа, няма да мине миналото назад, но не се измъчвай за неща, които зависят от теб. Рабирам, ако ти й беше изневерил, да се чувстваш гадно, но след като тя ти е изневерила, въобще не трябва да ти пука. Даже трябва да си щастлив, че се си разкарал от тая... Надявам се следващата ти любов да е истинска. Успех!

4.   Не споделяш с какво те е наранила, но да предположим, че те е отхвърлила.
Тя не е длъжна да е с теб понеже ти искаш.
Другите те обиждали.
Никой не те кара да им споделяш невероятната история на живота ти.
Мисълта ти, че някой ще те прави щастлив е грешна на много нива.

Нямаш желание да правиш нещо, чудесно проблема си е изцяло твой.
Сега какво очакваш от нас?

5.   Не ги слушай. Не си педофил. 2 години разлика са напълно в реда на нещата

6.   Авторе, разбирам те, и аз съм страдал много, когато обичах и нещата се разпаднаха...

Но виж сега, ти си още много млад.
С годините човек помъдрява и разбира, че всичко това е преходно, и не си заслужава да се ядосва за такива неща.

Освен това нищо в живота не става случайно, без цел и смисъл. Примерно - ти си се разделил с тая жена, защото тя не е твоята съпруга! Разбираш ли - просто тя не е твоя човек!

А в свое време ще срещнеш жената, която трябва да бъде твоя съпруга, ще се ожениш за нея, ще си създадеш семейство, ще имате деца... и ще се чудиш на сегашния си акъл - как си се тормозил за нищо!

Така, че не се депресирай и отчайвай, а се изправяй и продължавай смело напред!

Знай също, че духовните неща са много по-важни в живота. Замисли се за тях, за Бога...

Има един прекрасен православен документален филм за отец Михаил от Украйна, който подобно на нашия отец Иван от Нови хан се грижи за над 400 изоставени деца, някои от които болни и инвалиди.

Изгледай този филм непременно! и ще забравиш всякакви депресии! Казва се Форпост.

Пишеш в You tube в търсачката Форпост православен филм - и ще го намериш! Каналът е Православна вяра.

8.   Търси си работа, запиши се на рисуване, там ще откриеш хора, за общуване, намери си приятелка, това е пътят към щастието.

9.   Едва ли има човек на света, който не е бил зарязван от гадже. Да, гадно е, кофти е, имаш чувството, че светът свършва. Обаче всичко това трябва да е временно. В 1 прекрасен ден се събуждаш и установяваш, че времето е хубаво, има и други жени на света и животът продължава.
Другите не те мразят, явно са опитали със съчувствие и успокоения и като не им се е получило са опитали със здравословен шут, за да се освестиш и да продължиш напред. Е, може и да си им писнал до такава степен, че да не искат да те слушат повече. И в двата случая решението е да не циклиш в депресията, а да изплуваш нагоре.

10.   Има много груби хора на този свят