Споделена история от Други

Мисля, че открих нефт в България
Темата може да ви се струва несериозна, но мисля, че открих находище на нефт в България.

Намира се на около 5 км от най-близкото село и на около 20 км от голям областен град.

Да, не съм на 100% сигурен, че е нефт, но логиката е, че ако нещо мирише на нефт, прилича на нефт, лепне като нефт и е черно, то най-вероятно е нефт.

Нарочно се събух и си сложих краката боси вътре - полепна ми, нещо средно между олио и бензин.

Находката ми е от август месец тази година и не съм казал на абсолютно никой все още.

Не знам как да подходя и дали имам някакви права евентуално върху находката? Мога ли да изкарам някакви пари евентуално?

До мястото има черен път и рядко ходят хора там. По времето на социализма на около 10 км са се добивали въглища и е имало голямо предприятие, което ме води на мисълта, че мястото е богато на полезни изкопаеми.

Коментари

1.   Не, разбира се, че нямаш никакви права. Съгласно Конституцията - полезните изкопаеми, в т. ч. и нефт, злато, вода и пр. са Национално богатство, т. е. - собственост на Държавата!
А това, че си си натопил краката - няма да коментирам просто....

2.   Това сигурно е майтап.

Не, нямаш права над него. Това е национално богатство. Нефта едва ли ще излезе на повърхността на земята. А и да имаше, със сигурност щяха да го намерят до сега, щом там са се добивали въглища едно време.

3.   Някой си е сменял маслото от колата (от дизелак маслото е черно), изхвърлил го е и си мислиш, че има нещо.
Нефта е на стотици, дори на хиляди метри под земята.
А че природните богатства са на държавата трябва да го знаеш

4.   Ха ха ти нефт виждал ли си на живо, че сравняваш видяното с нефт?
Близо до стара мина за добиване на вглища до която се стига по черен път, е много по вероятно някой да е изхвърлил голямо количество отпадъчни масла, мазут или битум, от колкото да има извор на нефт.

5.   Е и нефт да е какво? Сякаш в България има някакви природни богатства които да остават за българите, а не да се изнасят от чужденци.

6.   В България има страшно много нефт и газ. Само определени учени от БАН са разполагали с тази информация още от байтошово време.

Находищата на нефт в близкия изток, които извират там, тук са на по-голяма дълбочина. Реално тук е казана с горивото, там блика, защото земните пластове са разположени така. Ние сме истинските собственици на нефта в Ирак и околностите, защото той се съхранява под краката ни.

А това, че "ако имаше нефт в България, отдавна са щели да го открият... ", е толкова плиткоумно изказване, че няма докъде. Англичани, американци, руснаци и немци нямат никакъв интерес България да е най-голямото нефтено находище в света. Даже обратното. Имаше френска фирма преди време, която искаше да дупчи и да извлича нефта, но мераците им секнаха много бързо. Отговори си сам защо.

7.   Авторът съм.

Не е дизел със сигурност и е възможно да не е открито находището, защото мястото не е много посещавано и аз имах късмета почвата да е влажна, видях че е тинеста и лепкава и като порових по-надълбоко видях нефта/мазута.

Мисля, че трябва да е или нефт или мазут, но не знам каква е разликата.

Също не знам дали е възможно да разбера, кой е собственика на дадения парцел и да се опитам да го купя от него?

Предполагам, че ако стана собственик вече правата са си мои.

Също така удачно ли е да отида в някой офис на големите вериги бензиностанции и да опитам да се пазаря за % ако им разкрия мястото?

Те после ще се оправят със законите за концесия и т н, въпроса е има ли как да стана акционер може би трябва да говоря с адвокат, но ме е страх да не ми разкрият идеята.

8.   Нефт у нас, на повърхността, не може да излезе. На голяма дълбоична е. Това се случва само в Русия и в още 1-2 държави заради специфични почви. Това, което си описал, е възможно да стане в някои региони на Сибир. У нас-не. В твоя случай вероятно става дума за някакво старо промишлено замърсяване, свързано с добива на въглища, изтекъл мазут от мазутно стопантво и пр. На практика до средата на 70-те е проучена цялата ни територия. С дълбоки сондажи. Открити са много полезни изкопаеми, много находища на какво ли не, излизат няколко десетки минерални извора. Но нефт е намерен само на няколко места и то на големи дълбочини.

10.   Наистина ли си толкова тъп, че да си вярваш, че някой ще ти повярва на некадърно скалъпената измислица?

11.   Авторе дори да предположим че си открил нещо ценно, дори и земята да е твоя собственост, природните богатства (нефт, диаманти, злато, вода и т. н. ) в България по закон са собственост на държавата и не само никой няма да ти плати нищо, но и ще те глобят ако мислиш да прибираш и да печелиш от природни богатства.
Никой бизнесмен също няма да ти плати за такава информация защото знае законите.
Имах случай с мой познат реши да мие коли с вода от сонда в собствен имот, глобиха го, оказа се че водата в имота му е собственост на държавата и му обясниха (адвокат), че ако има сонда или кладенец в имота си не само трябва да е обявено в басейнова дирекция, такова обстоятелство, но и трябва да плаща такса ако ползва водата за бизнес, ако я ползва за лични нужди трябва да харчи по малко от 10 кубика на месец. Обяснено беше че до няколко години държавата ще обследва всеки един имот в българия и ще наложи на собствениците на селски къщи да сложат водомери на сондите и кладенците, за да плащат водата която точат от земните недра.

12.   "Обяснено беше че до няколко години държавата ще обследва всеки един имот в българия и ще наложи на собствениците на селски къщи да сложат водомери на сондите и кладенците, за да плащат водата която точат от земните недра. " - Ебахти мизерията. ю тея рвват за куршум!

13.   Автора, прочетох ти коментара и се попиках от смях. :) Само не знам наистина ли си тъп или ни пробваш.

14.   Май някой е гледал филма "Селяндури в Бевърли Хилс".

15.   6, по твоята логика на света няма нито едно разработено находище извън САЩ и Русия, понеже те няма да позволят.