Споделена история от Други

Искам да стана депутат, но как?
На 19 съм, тази година завърших, ама няма да уча висше още, след 1-2 години, щото не съм много ориентиран накъде, смятам инеженерна специалност да кандидатствам, но ще видя. Та, понеже винаги съм искал да бъда нещо като политик, от малък съм се интересувал за тия процеси, то смятам, че ще ме бива за депутат. Въпросът е как да стана такъв? Моят чичо беше няколко мандата кмет на града ни, но това не ми е особено мечта да бъда кмет. Искам да бъда депутат, с колко гласове се влиза в парламента?

Коментари

1.   Много си се интересувал от политика, ни дори не знаеш "с колко гласове се влиза".

Иначе си идеален за депутат - неориентиран, необразован, с кухи самочувствие. Може само върху наглостта си трябва да поработиш още малко. Също и върху агресията си. Но ще трябва и някоя друга свирка да извъртиш на правилните хора.

2.   Хората министерски кресла си купиха, ти се чудиш за депутат как става. Плащаш адекватно на правилните хора, те те поставят където трябва и телектората те избира от раз.

3.   Е защо депутат? Давай направо президент!

4.   Ако си добър лъжец и нямаш скрупули, веднага ще те вземат.

6.   Ами трябва да те изберат.
Намираш партия, която съответства на убежденията ти, записваш се в нея, започваш да създаваш връзки и така. Носят се слухове, че за депутатско място се плаща и солиден подкуп, за да си избираем в листата.
Успех и дано направиш и нещо добро за България.

7.   100-200 хил лв даваш на някоя партия и се озоваваш на първите позиции в списъка им. С гласове как си преставяш да стане - нали трябва да те сложат пред 100 други, които искат същото.

8.   Няма да ти е трудно. Не особено висок интелект (съдейки по начина ти на изказ в писмена форма), имаш си шурек (чичо ти), който може да ти помогне, уреждайки те в някоя партия. Имаш всички предпоставки - давай смело. Съсипахте я тая държава...

9.   Аз пък искам ти да стоиш далече от парламента

10.   Перфектен си за депутат - прост та дрънкаш. Естествено мисля, че темата е майтап.