Споделена история от Други

Има ли поне една реална история
От месец насам следя активно spodeli. net, по-конкретно от месец насам следя една единствена тема. През последните дни същата позамря и започнах да разглеждам и чета останалите в сайта. И.. колкото повече нови теми преглеждам, толкова повече нещата почват да ми еднаквеят. Сякаш тук има не повече от 15-20 човека, които генерират глупости като за 100-200. А темите по всички раздели, са толкова плоски и еднообразни, сякаш авторите им вече не си дават зор да ги правят по-достоверни и интересни.

Въпросът ми е има ли реални споделени истории или всичко е изпляскано на шега и бъзик, без обяснима причина?

И защо хора разписват коментари сякаш последните са писани от множество различни хора - може би го правят от: скука, свободно време, плаща им се да го правят, шизофрения, личностно разтройство, друсане с наркотици, лекарства, алкохол, бурен пубертет и асоциалност?

Коментари

1.   Повечето хора са глупави.
Освен това много малко хора могат да се изразяват и да пишат правилно. Не виждам как очакваш всички истории в сайта да са като написани от автор на бестселъри - няма как да стане, а и няма нужда за това.

2.   Повечето са реални. Това че са плоски го доказва.
Ама пък така четящите и коментиращи не се затормозяваме много.

3.   Повечето хора са умни, пишат под историята каква е, ако е истинска пишат такава е, ако не е, пишат измислена, че е, искаите коректност във споделеното тук в сайта.

4.   Напълно подкрепям номер 1. Като бях дете, родителите ми ме караха да чета доста книги. В тези книги, героите и писателят се изразяваха по начин, по който не се изразяват и в университетите. Това ми създаде впечетлеието, че всеки, които не говори така е някак си по-загубен. После бързо-бързо разбрах, че писателите, особено от едно време, имат навика, да покажат на всички, какъв богат речников запас има и как умеят, да го употребяват.

А до историите - ами и да има фалшиви? Какво от това? Каква разлика има за теб?

5.   И коя е тази една единствена тема само заради, която влизаш тук и на фона на, която другите теми са идиотщини и измислици, че да видим що е то мъдрост от твоя висок клас? Теми има всякакви тука и тъпи и интересни, но съм сигурен, че за всяка тема за, която си мислиш, че е измислица, ако се разровиш в нета примерно ще откриеш, че все пак някъде по света са се случвали неща, ако не напълно идентични с темата, то много подобни на тях като събития, следователно е напълно възможно да са се случили и на хора в България и те да са ги споделили тук. Видял съм много и затова не се съмнявам в повечето от темите, че са реалност. Примерно я си представи, че не беше известен от медиите факт и бях изпльоскал тук, че Макрон който вече втори мандат е президент и любимец на Франция, че от 14 годишен досега, а това са повече от 30 години е само с една жена и тя е мама и е женен за мама и, че сега двамата живеят в дворец и я клати страстно и ненаситно всяка нощ, точно както като започнаха като 14 годишен и, че е отблъсквал всички други млади и красиви жени на годините му искали да са с него заради мама, и че френския народ им ръкопляска, включително и докато гореше Париж докато те купонясваха на концерт през това време. Това, ако не се знаеше от медиите и го бях изпльоскал тук без само да споменавам името Макрон, а да бях писал, че знам за един младеж дето.... , как мислиш дали тук веднага всеки не би го подминал като сто и двадесет процентови съчинения на някакъв болен извратеняк и вероятно наркоман дето си няма работа и плещи полюциите си в сайта и дали хората даже не биха спрели да влизат тук щом се публикуват такива плоски и извратени съчинения на някакъв психично болен? А това с Макрон е нищо пред други неща които съм виждал, но не са обществено известни. Затова и не публикувам теми тук. Знам, че няма кой да ми повярва. Тесногръдието на българина е пословично.

6.   Не, впечатлението ти не е вярно!

Следя сайта от доста време. Има всякакви истории. Аз се стремя да помагам на хората и съм помогнал на много хора! Но не всички са го оценили - само няколко човека са ми благодарили! Но и това е нещо!

Хората по принцип рядко са благодарни!

Примерно: Господ Иисус Христос е изцерил 10 човека прокажени, а само един се е върнал да му благодари!

7.   От автора

Измислените истории сами по себе си не са ми проблем - нека ги има. Но авторите им, като знаят, че са измислица, то поне да ползват съответния създаден раздел - "Измислени истории".

8.   Всичките истории, които съм публикувал са реални.

9.   Има измислени, има и реални. Но защо ти пука изобщо, сайтът няма за цел някаква достоверност, хората споделят анонимно. И никъде няма правило, че не може да споделяш анонимно фантазийте си.

10.   Лично имам три реални истории в "измислени". От една страна не очаквах, че много ще ми повярват, от друга - нямах намерение да се обяснявам на невярващи скептици. А и всъщност не ме интересуваха мненията на хората тук. Имах нужда просто да си кажа терзанията, без да очаквам съвети, съчувствие, разбиране... Интересното е, че съм получавал доста адекватни коментари като за реални истории (каквито всъщност си бяха). Е, дежурните хейтъри не пропуснаха да се изцепят и там, въпреки "специализирания раздел".
А е толкова просто - като не вярваш, като не ти харесва - не чети!