Споделена история от Здраве

Липса на емоции
Здравейте. Бях диагностицирана със остра психоза и бях на терапия с Акинетон, Халоперидол и Оланзапин. След прием на тези лекарства спрях за изпитвам емоции като радост, тъга, стрес, напрежение - всички са притъпени до минимум. В момента съм само на Оланзапин. Искам да попитам това депресия ли е има ли начин да изчезне, без прием на още лекарства?
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Запиши се на спорт, там ще откриеш готини хора за общуване, създаи си интересен живот.

2.   Спри лекарствата, те са голямо зло!

3.   Моят опит сочи че за да се върне емоционалната част от теб трябва да преживееш силна емоция по естествен път. При мен това рестартира процеса.
Не мисля че беше депресия в моя случай. По-скоро следствие на приема на лекарства.

4.   Остра психоза не ми е много ясно какво точно значи!

Но, ако смяташ, че е свързано с депресия тук, в същия раздел има две теми, в които сме разсъждавали над това:

Депресия, има ли изход?
http://spodeli. net/5/story-175507. html

Депресия
http://spodeli. net/5/story-175421. html

Има мъдри и добри коментари - прочети ги!

А иначе от такива лекарства е нормално да ти се притъпят емоциите! Но се консултирай с лекаря, който ти ги е предписал!

5.   Трябва да ти се е случило нещо разтърсващо, за да изпаднеш в състояние на тежка психоза.
Трява да се търсят причините, които са те довели до това състояние и да се отстраняват.
Такива лекарства само притъпяват емоциите, но не решават проблема.

6.   Невролептиците те лоботомират, не ги пии.

7.   Пий си лекарствата, дори с цената на липса на емоции. По-добре така, отколкото да подлудиш хората тук, както го прави една "фенка" на Кобейн. Жената сигурно е решила, че вече е здрава, спряла е хаповете и сега резултатът е налице.

8.   Напълно нормално е.
След моите психози и аз бях така
Мило момиче, съветвам те да почнеш йога, спорт. И антидепресанти. Би трябвало лекуващият те лекар да ти ги изпише, тъй като при навлизане в ремисия се изпада в тежка депресия. Поискай му рецепта.
Пускай си успокояваща музика, почни кето диета.
Съвет от личен опит: пускай си гореща вода над ръцете. Действа успокояващо, за минута, две. Много добре действа!
С пожелание да си жива и здрава, любов и щастие през Новата година.

Вещицата

9.   Това са негативни симптоми на шизофренията. Ходи да ти сменят антипсихотика с такъв с по-изразено действие срещу тях.