Споделена история от Други

Изглежда досаждам на съседите си ...
Първо много се надявам историята ми да бъде пусната.
Аз съм мъж на 36 години, имам 2 психични отклонения ;
ОКР и Шизофрения. Преди нещата не бяха толкова зле и ходех на работа, но след един инцидент всичко се промени. Последните години все си стоя в къщи, не излизам много и нямам много приятели, за жалост. Проблемът ми е следния, мисля си за жените и мъжете , във входа и квартала, неща на сексуална и агресивна основа. И мисля че те ми усещат или прочитат мислите и това най-малкото ги дразни. Иначе съм такъв човек, че не бих докоснал никого с пръст. Въпоросът ми е , могат ли хората, в квартала да ми прочетът мислите. Много се надявам темата ми да бъде пусната.

Коментари

1.   Категорично не! По-скоро виждат начина ти на живот и това ги кара да подозират нещо. И ние имаме във входа един човек дето е като теб. Понякога го избягвам, защото много говори, но понякога се спирам да говоря с него. Не е лош човек, и никой не е застрахован, че утре на него няма да се случи такова нещо.

2.   Аз пък до скоро вярвах, че е невъзможно четенето/чувстването на мисли, но откакто започнах да гледам различни предавания и литература.. не съм сигурна:/ според мен много хора могат, но си мълчат разбира се.. това не е ли срещу закона за свободната воля? ;)

Сега сериозно. Ако ги гледаш по определен начин като се засечете във входа например, може и да заподозрат нещо. Например аз винаги знам ако някой иска да спи с мен, просто си личи по погледа и мимиките... така че концентрирай се върху себе си и лечението си, и като се засечеш с някой се дръж неутрално. В такъв случай никой нищо няма да си мисли за теб.

3.   Само кукловодите могат да четат мисли, ще ги познаеш по това, че светят със зелен нюанс в тъмното!

4.   Мислите са си твои, никои не ги знае, само когато ги изречеш на глас, ставят ясни за околните.

5.   Пий си лекарствата редовно и няма да сее променя погледът и изражение ти въобще, защото ще си спокоен и хармоничен. Но е важно да си пиеш лекарствата редовно.

6.   Болестта говори, чувството, че някой може да ти чете мисълта, идва точно от шизофренията, никой не може да знае какво си мислиш, абсолютно никой.
И моля те, пии си лекарствата редовно, защото това е единствениян начин това чувство да изчезне с времето. Не е лошо също да кажеш на психиатъра ти за това, може нещо да промени в терапията.