Защо не е добре да се проявява съчувствие
Когато двама човека се разделят и единият е много отчаен, защо е прието другия да не проявява никакво съчувствие или емпатия и да е прав да го игнорира или блокира. Не е ли по-добре да проявява някакво съчувствие?

Коментари

1.   По добре внезапен край, отколкото продължителен ужасен край. Защо трябва да продължаваме нещо, което не искаме?

2.   Какво съчувствие? Разделили са се. Следователно другия първо става враг, после безразличен.
Искаш да сте приятелчета? Да си лафите за доброто старо време? Да си обсъждате новите бройки? Ми няма как да стане.
Иска ли някой съчувствие, значи ще ми се жалва за живота, за свалките си, за гаджето. Ще ми се прави на приятелче. По-добре никакъв контакт, отколкото да слушам за новата му, да си честитим лицемерно празници и т. н. Игнор.

3.   Когато сте разделени няма как да е същото като преди ти продължаваш живота си както ти така и той/тя добре е да има съчувствие, но ако си наранила/а няма как да става дума за съчувствие.

4.   До 3. За съчувствие говоря когато мен ме наранят

5.   Аз блокирах човека, когото обичах, защото той имаше навика да ме забравя за два-три месеца и после от нищото да се присети, че съществувам. Знам, че не му е станало хубаво, когато го блокирах, но иначе цял живот ли ще я играем тази игра? Иди ми - дойди ми. Днес те обичам, утре въобще не ми пука за теб и еди коя си е повече.
За да е всичко точно и да няма повече подобни изцепки - просто теглих чертата и продължих на чисто. Като толкова му харесват другите - да си стои с тях, а аз пък с други, и така.
Чиста раздяла е това, а не липса на съчувствие.
Виж, ако става дума за реални провокации, в които бившият партньор се опитва да прави мизерии и да ти петни името - това вече не е ок. Правили са ми го на мен този номер и е отвратително, никога не бих постъпила така. Говори за много неузрял характер и кофти характер, като цяло. Ако някой постъпва наистина гадно с теб - то просто е гаден човек.
Но съчувствие няма защо да търсиш от бивши. Те вече не са част от живота ти и всичко е приключило просто. Или сте заедно, или не сте.

6.   Това зависи от конкретните хора!

И от начина по който са се разделили!

Аз например имам нормални отношения с всички мои бивши приятелки, даже и с бившата ми жена И никога не съм ги игнорирал или блокирал! И те мен също!

7.   Научи се за приемаш. За любовта трябват двама. Нико, с нищо не ти е длъжен. Давай напред.

8.   Връзка има докато има любов. Не от съчувствие и съжаление.
Раздялата е за да продължат живота си поотделно. Не може да вървиш напред с глава обърната назад.

9.   Защото отчаяниято отчаяно се натиска в другата страна и единственият начин да се прекрати историята е другата страна да го игнорира. Иначе няма отърване. Ако искаш да поддържаш що годе отношения, трябва малко от малко да покажеш, че няма да се вманиачаваш и инатиш.

10.   Защото отчаяният е склонен да приема съчувствието за някакви остатъчни чувства, да го бърка с любов и да храни празни надежди. А щом се е стигнало до раздяла, това е безсмислено. По-добре да приеме раздялата, да я преживее и да продължи напред.

11.   Добре е да се проявява съчувствие, добро отношение и съпричастност, това е смисълът на живота, днес помагаш на някои, утре друг помага на теб, това е житейско равновесие

12.   Много зависи защо и как сте се разделили, а и може да ви е блокирал новият партньор на вашия бивш, а не той самият.
Дори и да ме блокира някой, няма да се разсърдя.
Прекратявали сме дълга връзка с бивше гадже, която се беше изчерпала напълно сексуално, но на емоционално приятелско ниво и интелектуално не.
Останахме добри приятели, но никой от нас не изпитва чувства на сексуално или любовно привличане. Наистина сме много добри приятели.
Първото си гадже го блокирах, защото той всеки път, когато ме види, макар и случайно, макар и след години, веднага започва да се пробва и с него само приятелство не може да се получи. Не му се сърдя, беше ми голяма тръпка, но по-добре да стои далече...

13.   Или аз или отсрещния човек ме блокира... бивши са ме блокирали и аз тях също след зарязване, блокирала съм бивши приятели също или те мен. Аз лично не искам повече да ми пишат глупости и да ме затормозяват във Фейсбук и за това го правя. Така се предпазвам от тях... и другото, което е понякога наистина искам да прекратя всякакъв контакт с тях и затова го правя... Гадно е, но това е положението. Просто не си допадаме, има дразги, завист и кавги.
Понякога се разтройвам когато го правят (особено ако не сме се карали, а изведнъж нещо са се раздразнили), но предполагам, че и на тях им е тъпо, че се е стигнало до раздяла, прекъсване на всички контакти и блокиране или като аз ги отрежа и блокирам също.
Защо трябва да имам съчувствие? Аз такова нещо отсрещната страна към мен не съм видяла... сега всички мислят само за себе си.

14.   Когато прекратиш връзка, особено ако е била изтормозваща, е нормално да не искаш да имаш нищо общо с другата страна. Особено ако се чувстваш наранен/а. Другото е все едно да продължите да сте във връзка, само че без секса. Което пък си е два пъти по-обидно.
Много хора се вкопчват в другите и ги имат като емоционална патерица. Смятат че това е нормално, щото имат такива нужди и изобщо не осъзнават колко са напрягащи и тегави. Всички си имат проблеми и никой не иска да се товари допълнително с чуждите. Това, че на пръв поглед изглежда че нямат, не е показателно. Просто може да се справят по-добре от теб.