Споделена история от Други

Въпрос за Д категория
Здравейте. Някой от анонимните читатели тук да е карал шофьорски курс за категория Д? Искам да знам за професионалната компетентност къде е карал курс за превоз на пътници?

Коментари

1.   Професионална компетентност за превоз на пътници се кара в автошкола. Там, откъдето вземате и категория Д. После, с издадените документи се ходи в ДАИ, откъдето вече се издава и самата карта.

2.   От автора до коментар 1 : Първо да ти благодаря, че коментира под темата ми. И аз мислех, че е така, но във Варна било много трудно да изкараш такъв курс и почти всички ходили в Харманли, това което ме изненада най-много. Друг е въпроса, че си го набутах мъжката :)

3.   Аз не разбирам, имаш ли Д, или не.
Категория Д се кара във автошкола, която има наличен учебен автобус. При изкаран курс, те ти дават необходимите документи за вадене на първоначална професионална компетентност, която както вече казах, се вади във вид на карта от ДАИ. Тя има "срок на годност" 5 години, след което трябва да се поднови, което става чрез десетдневно или двуседмично шофиране към автошкола, в която, както вече казах, има учебен автобус. Хората, които "ходят" във Харманли, ходят на последващата професионална квалификация. Реално, те не ходят физически там. Съжалявам, че сайта не позволява размяна на контакти, за да ти дообясня. Има нещо недоизказано, не те разбирам напълно, а ми се ще да ти помогна.

7.   Здравей. Записах се на курс за категория С и там ми обясниха, че понеже учебните часове са доста, пращат кандидатите за курса превоз на пътници в Харманли. Дано си прав в случая ти. И пак благодаря, че отговаряш

8.   Това е доста странно, обаче едно Д никога не ти е излишно. Гладът за автобусни шофьори е огромен. Не е задължително да ползваш категорията в градския транспорт, можеш да караш туристически автобус, а това е много готино.
Даже ако го изщараш това Д, после в професионалната компетентност, искай да ти се отбележи "пътници и товари" заедно, щото иначе поотделно, ще трябва да държиш две компетентности.
Ииии... такова. Жена съм.
Просто работя в сферата.
Успех.

9.   От автора : Благодаря за съветите и да ви се похваля. За по-малко от месец изкарах курса, барабар с тази компетентност. С тази компетентност голяма хамалогия.