Споделена история от Други

Оправдавате ли действията на децата?
Смятате ли за нормално, ако някое невъзпитано дете направи нещо лошо, то хората да го оправдаят с това, че не е образовано за възрастта си и не знае какво лошо нещо прави?

Коментари

1.   Децата растат, правейки грешки. Родителят от ранна възраст трябва да обяснява, възпитава и насочва.

2.   Трябва отговорността да се търси в родителите, особено, ако лошото нещо става пред очите им и те не вземат отношение. Както често става в България. Проблемите от дете трябва да санкционират върху родителите им на 50% все едно те са направили този проблем. В България много от хората са просто хора създали деца, но не и родители. Ако имаше държава, нямаше да е така.

3.   Смятам, че е нормално, да. Не е нормално, обаче, да не се прави забележка на подобно дете, само защото е дете. Така ще си остане същото и като голям човек.

4.   НЕ!

Лоша постъпка - никога не трябва да се оправдава!

Трябва да му обяснят, защо постъпката му не е правилна!

5.   Децата не правят лошо, най - много да се сбият. Зависи за какво става въпрос

6.   Зависи.

Дете под 3-4 години - как да е. Дете над 5 години - пак мога да оправдая до някаква степен. Не напълно, но донякъде. Дете от 7 нагоре - никакво оправдание.

7.   Не, не ги оправдавам. Някои съвсем съзнателно използват малолетието/непълнолетието си, за да правят простотия след простотия.

Едно време над 12-14 годишна възраст се е носела сериозна отговорност, сега ако под 18 и човек да убиеш едва ли ще лежиш.

Децата на 12-14 годишна възраст вече могат да разсъждават и нищо не ги оправдава особено за някакви по-сериозни неща.

Аз си спомням времето когато бях на 12-13 и определено бях съвсем съзнателен.

Т. Т.

8.   Зад всяко невъзпитано дете стои един провален родител. В повечето случаи провалените родители правят деца само защото "така трябва" и да не се затрие "великия" им род. Провалните родители прехвърлят вината върху учители и общество. Очакват учителите да възпитават и да научат на всичко на децата. Не обвинявам за нищо децата. Те са жертва на незаинтересовани, безхаберни "родители", които "нямат време". Хвърлят ги с телефони в ръка от най-ранна детска възраст "за да не мрънкат" и да не пречат да гледат турския сериал / риалитито / клюките с приятели. Мислете преди да раждате.
ж, 25

9.   Конкретизирай какво е лошото направено.

10.   Не, аз като дете не съм правел глупости да ходя да троша колите на хората, да бия по-слаби от мен, да тормозя животни и т. н.

11.   Автора: Говоря за 11-12 годишните.

12.   Номер 8, като ти дойде на главата да възпитаваш дете, ще видиш за какво става въпрос. Не е истина какви борби водя с моя тийнейджър и не става, и не става. От малък е с ужасно труден характер. Кажи ми, понеже всичко знаеш, какво трябва да направя?

13.   Ако е до 3 г. да. Но в България повече се толерират кучетата от децата, тя тази тема не ми прави впечатление. Не правите забележка като косместо куче на стопанин ви се овъргаля в панталона или минава през вас лае, с вие бързате за работа, а децата са ви проблем. По нашенски.

14.   Не. И не трябва да се оправдава по никакъв начин. Защото после като порасне, ще се продължи с този модел на поведение. Децата трябва от малки да се научат на морал и ценности, иначе после е прекалено късно.

15.   Прости родители, такива и децата.
Крясъци, викове., няма обноски и утре детето как да се държи.

16.   Не, защото днес ще го извиниш защото е малко и то ще реши, че вечно ще е така и ще продължи и кано тийнеджър и дори след това по същия начин. Малко ли 20 годишни има, които правят всякакви золуми, вкл. и с фатален край (примерно да убият някого заради безразсъдно шофиране) само защото от деца винаги всичко им е било простено?
Възпитанието на децата започва от раждането! А не да чакаш да почне да прави проблеми, че да се сетиш.
Разбира се тук говоря за сериозни неща все пак, някоя детска пакост, е пак ще обясня на детето си, че не се прави така, но едва ли ще го накажа строго. В крайна сметка и аз съм била дете и съм послъгвала за нещо, или съм си крила бележника за да видят някоя оценка.

17.   Нормално е едно темпераментно дете и да кряска, и да вика и това не го прави невъзпитано. Когато накарате кучетата си да спрат да лаят, защото в България те са повече от децата, тогава говорете. Ще ви дам пример със съседите под над, които се оплакват от детето ми, че си играе по пода, но когато бях малка същите имаха един огромен пес, редовно ги нямаше и по почивки и го оставяха, виеше по цели дни и нощи, допълнително одираше улицата, на която играеха деца, защото ги мързел да го разходят до парка. Та същите се оплакват. Е, съжалявам, няма да кажа на детето си да спре да играе, в рамките на нормата, за хора, които са егоисти и единствено гледат себе си.

19.   8 до 12 Вие ако не си познавате детето и не разбирате, че нещо вкъщи или в училище го тормози и затова е така как някой да ви каже какво да правите? Не се е родил с труден характер, заради хората около себе си е такъв. Затова има психолози, които предлагат и семейни терапии. Но като гледам новините последните дни в България все още е срамно да се ходи на психолог. То не са побоища между деца, то не са 'майки" осакатяващи децата. Говорете, ходете на терапии ако трябва. Да не се окажете и вие изненадана от това какво прави детето ви.

20.   Само да добавя че в някои държави вече има ресторанти, в които е забранено да идваш с малки деца, именно защото тичат и викат. Та правете си сметката. И тук ще има рано или късно. В крайна сметка никой не е длъжен да слуша лигави деца.

21.   Номер 14 коментарът ти е точен.

22.   Действията на децата не могат да бъдат оправдавани или неоправдавани от страничните хора, които не са им родители. Едно дете изобщо не съзнава какво прави, а при липса на съзнаване, не може да има и търсене на отговорност към него. Все едно да питате оправдавате ли действията на петлите затова, че се качили на масата и ви изяли закуската като я надушили и, че ви крещят в 5 сутритнта със всичка сила и, че ви ровят в цветята и ги убиват, че само гледат за удобен момент да ви пребият. Колкото един петел осъзнава че закуската на масата ви принадлежи на вас и, че като крещи в 5 сутринта ви прекъсва съня и, че ви бие без реална причина, толкова и едно дете съзнава за пакостите и проблемите, които създава на околните. Това което не оправдавам са действията на родителите им. Деца да нямат съзнание е нормално, но родители да нямат съзнание и поради това да оставят децата им да да притесняват околните е инвалидност. Родители които гледат като говеда безобразията на децата им и при отправена забележка за децата им отговарят"ами деца какво да ги правиш" и са с нагласи че затова някой трябва да им търпи децата, такива трябва да минават психоекспертиза и, ако се окаже че са псхичиески наред да им се търси наказателна отговорност, а ако не са да ги затварят за лечение. И в двата случая обаче от децата им ще се пръкнат пълни деградета и вредни за обществото, поради провалените им родители-тъпанари.