Споделена история от Други

По колко дни носите дадена дреха преди да я изперете?
Здравейте.
Ще бъда кратък - по колко дена носите една дреха преди да я изперете? За себе си ще кажа:
- дънки - от понеделник до петък на работа едно и също, стига да не се изцапам;
- чорапи - всеки ден смяна абсолютно задължително;
- боксерки и потник - почти винаги всеки ден, в редки случаи по два дена (зависи от времето и натоварването) ;
- блузи - всеки ден, но в последно време започвам да ги нося по два дена, тъй като са реално чисти и не миришат;
- яке и маратонки - когато усетя че почват да смърдят;
- спално бельо - на седмица или две най много, зависи от времето.
Лятото тениските се сменят абсолютно всеки ден. Къпя се през ден. Работата ми е на бюро с малки изключения.
При вас как е?
М 34, неженен

Коментари

1.   "М 34, неженен"

Нормално е да си неженен, щом пускаш такива теми. А мода с какъв акъл е одобрил, не знам.

2.   Анцузи, които нося вкъщи- 5, 6 дни.
Облелото, с което ходя в офиса - сменям го всеки ден. Нося го през деня, вечер хвърлям всичко за пране. Утре ново облекло.
Тениски, чорапи, гащи- всеки ден.
Спално бельо- веднъж на 2 седмици, като го тупам всяка седмица.
Общо взето от дрехите, които нося без анцузите вкъщи ги сменям всеки ден.
Ако се наложи да изляза на кафе, бар, ресторант дори и за 2 часа- цялото облекло го хвърлям за пране.
Обувки- според преценка. Имам 6-7 чифта, които ги въртя според ситуацията. Кожените обувки ги третирам с боя или кърпички за обувки. Всеки път като се прибера с вода измивам обувките отвън за Да са готови за следващото слагане. Ако се налага ги третирам и със споменатите бои и кърпички.
Хавлията, с която се подсушавам я сменям на 7-8 до 10 дни.
Вкъщи чистя изцяло през 1-2 седмици. Моите приятели казват, че вкъщи е най-чисто от всичките домове на хората от компанията.
Всеки ден взимам душ, понякога се случва 2 пъти, но рядко в зависимост от ситуациите и жегите и кога точно през деня съм спортувал. Косата си я мия на 3-4 дни макс пак зависи от това колко съм се потил. Може и по-малък интервал.

М 33

3.   Ако излизам, дори и за час с дадени дрехи ги изпирам. По един ден ги нося
На работата нося дънки, най- много два дена да карам с тях. Дънките ми са работни, за излизане имам други.
Гледам на етървата 2 годишното беше 5 дни с едни и същи дрехи, за мен не е нормално.
Ж 33
Спалното бельо го сменям през 3 дни, зависи както реша. Обичам да е скоро изпрано.

4.   Аз ако съм съблякал една дреха, не я обличам втори път. С изключение на якето, което го пера поне веднъж в месеца.
За чаршафите - понякога ги сменям всеки ден - зависи дали съм с еддна и съща мацка или с различни.
Къпя се всеки ден, лятото - поне 2 пъти на ден (или ако имам възможност и повече)

5.   Автор това все едно аз съм го писал :D

6.   Всяка сутрин си взимам душ и обличам чисти дрехи. През седмицата не повтарям едно и също облекло. Втриса ме като си представя че млад човек не се къпе и ходи с едни и същи дрехи.
ж, 25

7.   Дънки – 3 месеца.
Чорапи – от 1 до 5 дена в зависимост от различни фактори.
Тениски – от 1 до 10 дена в зависимост от различни фактори.
Яке – два пъти през зимата.
Маратонки – 4 месеца.

8.   Дрехите нося макс два пъти и пера. Якета през месец, спално бельо всяка седмиця, бельо всеки ден. Къпя се всеки ден, понякога по два пъти сутрин и вечер.

9.   Дрехи е излишно да се сменят, докато няма неприятна миризма от тях. Щом работиш на бюро и не се потиш от физическа работа, а се переш толкова начесто значи само хабиш водата и препаратите и замърсяваш излишно природата с тези химикали. А това да се къпеш през ден освен, че само хабиш водата, то е и много вредно, защото тялото се препълва с флуор и хлор, които абсорбира в огромни количества през кожата от чешмяната вода с, които е пълна тя. Това са силно токсични вещества. Човек се къпе само преди преди секс. Иначе само когато започне да има неприятна миризма. Ако нямаш приятелка не виждам никаква нормална причина да го правиш толкова често.

10.   Бельото трябва да се сменя всеки ден, аз го сменям сутрин и вечер, ако съм вк щи може и още един път. Дънките цяла седмица с що е много, 3 дни ми е ок. Тениски всеки ден, блуза с дълъг ръкав я нося 2-3 пъти, но не в последователни дни. Връхни дрехи, обувки зимата можеш да оставиш навън през ноща, сутринта са свежи. Якето щом видя, че е зацапано, но гледам мръсни почернели якета, хората явно не им прави впечатление. Скалното бельо задържи един път в седмицата, калъфкити по-често.

11.   По 1 седмица, но аз трудно се потя и не мириша. Дори първите 3-4 дни още мирише на омекотител.
Ж24

12.   Здравей, ами да ти кажа максимум 2/3 пъти да сложа дреха, не ги нося по цяла седмица едни и същи. Аз също работя на бюро.
А за потници и бельо пък дума да не става всеки ден смяна!!!

13.   Здравей!

Клинове нося по 1 седмица, спалното бельо го сменят също всяка седмица (това включва и пижама), бельото личното го сменят всеки ден, блузи нося по 2 дена. Якета пера веднъж в сезона, по-често само ако се изцапат.

Слънце&Луна

14.   М 34, неженен

мдаа има логика

15.   Същото

16.   Всеки ден сменям дрехите и бельото.

17.   Хехе аз съм 31М неомъжен също, преди да заживия с мъжа ми се къпех през два дни, но той ме накара да го правя всеки ден. Сега с поглед към минало бих казал всеки ден къпане си трябва.

Един от многото

19.   А бе авторе, то добре е, че се переш всеки ден, ама когато дойде война ще пукнеш още преди да са те гръмнали. Така че това не е най-определящото.

21.   Здравей!
Бельото си го сменям всеки ден естествено. Спалното бельо (калъфки, чаршафи и т. н. ) го сменям веднъж седмично, понякога и по-често. Тениските всеки ден сменям, дънките ги нося 1 седмица, после за пране. Якетата на 2-3 седмици. Блузите ги нося по 2 дни, ризите по 1 ден.
Къпя се всеки ден, вечер.
М. 30 г.

22.   Всичко сменям всеки ден. Аз съм пълен и се потя доста. Нямам опция, в която да нося нещо няколко дена подред.

23.   Брей, големи чистофайници били хората, пишещи в сподели - то!

Като бяхме деца - повечето от хората в тогавашните семейства, нормално си се къпеха веднъж седмично. И не са умрели от това!
Дори много хора нямаха изобщо баня и ходеха веднъж седмично на градската баня.
Даже си имаше поздравление: честита баня! - и това си беше сериозно, не шега!

В казармата също беше определено да ходим на баня веднъж седмично - и на никой не му беше проблем това!

Така, че аз така съм свикнал - да се къпя веднъж седмично.
Това е през зимата.
През лятото е по-често - зависи, доколко се изпотявам.
Не работя физическа работа...

Жена ми се къпе малко по-често, но никога не сме имали проблем с това.

А на тези, които са чак такива чистофайници - искам да кажа, че за кожата не е полезно всекидневното къпане!
Освен това, за да се ожените/омъжите за даден човек е силно препоръчително естествената му миризма да не ви дразни и пречи! А вие като сте такива, не ви знам как изобщо ще търпите миризмата на друг човек около вас?

24.   Неделя- ден за баня. То си е открай време. Гащите са ми едни за делник и едни за празник. Задължително си мия всеки ден ушите.

25.   Личи си, че не сте обвързани и живеете сами. Ако се ожените и имате 2 деца, тогава не ви знам как ще се перете. Ще ви трябват 3 перални и поне две сушилни, защото няма да имате капацитет да смогнете с прането.

26.   Има резонанс между възрастта, социалния ти статус и тематиката на питането ти.

28.   И аз смятам като номер 23, малко са прекалили хората в писането. Това да хвърляш за пране дрехи, които си облякъл един път, за мен е лудост. Обаче ще дам примери, за да стане по-ясно. Ако си пътувал някъде (дълъг път от един град до друг), тогава разбира се, ще смениш дрехите си. Ако си се опушил на цигари в заведение, отново ще ги смениш. Но ако си облякъл пуловер, с който си отишъл на гости за два часа, за мен е абсурд да го хвърлиш веднага за пране, освен ско не си го накапал с нещо. Дебели дрехи като пуловери, блузи, суитчъри и там подобни могат да се облекат 4-5 пъти преди да се изперат стига да не е имало някакъв инцидент като разлято петно, потене, пътуване и тн. Два чифта дънки и панталони могат да се редуват в една работна седмица и тогава да се изперат. Ако перете един чифт дънки/панталон след всяко носене, то дрехата се износва по-бързо и се съсипва.
Единственото изключение от всичко прави бельото и тениските. Те се сменят всеки ден. Но за всичко друго според мен прекалявате. Наистина не си представям къща с 4 души (двама възрастни с две деца), сигурно ще ви трябват две перални и две сушилни с това темпо. Наистина не е необходимо и това че сме в 21 век, а не в Средновековието, не значи че в 23 век примерно хората ще се къпят на всеки час. Повече консумация, глезотии и малко прекаляваме, не мислите ли? За мен най-работещото решение е да отделяте по 2-3 бройки тоалети за работната седмица и да ги сменяте от понеделник до петък, след което се перат уикенда. Затова не мисля че ви трябват 5 бр. панталони за 5 дни, и после други пет бройки панталони за следващата седмица в случай че сте пропуснали да изперете уикенда.
Пс, обобщено - за къпане, смяна бельо и тениски - всеки ден, за горни дрехи като пуловери, суитчъри могат да издържат 2-3 дни, дори и 4-5 при пазене, панталони - пак по 4-5 дни, чорапи- всеки ден, спално бельо през седмица.

29.   Дънки - между три и пет носения. Може и повече, но ако съм ги носила за час или по- малко навън. Лятото обикновено нося до три- четири пъти, а може и два.
Тениски - обикновено през ден- два, но сега, когато е зима и е по- студено, може и до три- четири пъти, защото отдолу нося боди, което сменям след едно до три носения, но отново зависи, колко време съм била навън и каква е била температурата през това време. Лятото ги сменям всеки ден
Гащи и чорапи - всеки ден, често по два пъти на ден. Сутиените ги пера малко по- рядко, за да не се разтягат толкова, но задължително ги хвърлям за пране, когато усетя неприятна миризма.
Якета пера, когато са изцапани или усетя миризма на мръсно, същото важи и за обувките. За мое щастие рядко имам проблем с лошо миришещи крака, но се потя доста, затова се къпя всеки ден, обикновено, плюс по един или два пъти си взимам душ. Косата си я мия почти всеки ден, понякога пропускам ден, но моят скалп е с нещо като себорея (Себорея Олеоза според дерматолог) и за разлика от повечето жени, ако не си мия косата почти всеки ден, започва да пада повече (достатъчно опит и наблюдения имам в тази насока и не, шампоаните не помагат, защото това е наследствено). С годините съм установила, че честото миене Е добре за моят скалп и обратното влияе лошо, но при мен нещата са специфични.
Имам и някои извънредни случаи, в които да отида на гости на някого с чисти дрехи и веднага след като се прибера, да ми се наложи да ги хвърля за пране, защото са поели от миризмата на готвено и/или цигари. Да, дрехите са чисти, но миризми на цигари и ядене (въпреки, че обичам да готвя) не мога да понасям и ако след няколко часа проветряване на терасата не се отърват от неприятната миризма, ги хвърлям отново за пране. Изхабяващо е за дрехите, но не правя компромиси с лоши миризми. Влудявщи са ми, особено ако идват от самата мен.
Спалното бельо го сменям на седмица до около 10 дни, но в почти всички случаи си лягам измита и чиста, така че това също има значение.

Black Sabbath

30.   Тъй като се къпя два пъти седмично, през 2-3 дена, аз чорапите си ги сменям също два пъти, през 2-3 дена, и въобще бельото... Ма то защото и аз съм като автора, набори сме и съм сам, така ми е добре... А пък чаршафи, калъфки и пр. ние сменяме на 3 месеца някъде, и пижамата ми също през 2 месеца поне... Но да се къпя всеки ден или през ден, абсурд! Не го и правя...

31.   - дънки - в сухи дни - 2 дни, в дъждовни, киша - всеки ден ги сненям. Имам 5чифта дънки и още 5 панталона
- чорапи - всеки ден
- бикини и сутиен - всеки ден сутрин и вече, р имам над 20 комплекта, бикини имам и още 20, които ме са част от комплекти, бикините и по 3 пъти на ден, ако е събота и неделя или почивни/, отпускарски дни
- блузи и пуловери - всеки ден
- яке и маратонки - имам 3 якета и поради това ходят на химическо веднъж на 2 месеца. Маратонки не нося в ежедневието си, а само за спорт или при излизане сред природата. Имам няколко чифта обувки от естествена кожа за всеки сезон.
- спално бельо - Сменям го на всеки 3 дни за нас възрастните, а за детето -всеки ден. Къпя се всеки ден сутрин и вечер и всеки ден си мия косата. Работата ми е на бюро и свързана с много срещи с хора.
Детето ми и панталоните сменя абсолютно всеки ден.
Пускам всеки ден по две перални.
Малко ми идва нанагорнище понякога с прането, но имам тренинг вече 20 години да се грижа за всички.
Не мога да понасям миризма на прах, дим и други в косата ми и в дрехите, може и да е някаква мания, но е още от ученическите ми години. Ръцете си мия около 30 пъти на ден.

33.   Тениска - всеки ден (освен зимата понякога)
Панталон, суичър, блуза - след 2-3 носения.
Чорапи и гащи - като цяло всеки ден. Но вкъщи ходя бос, тъй че ако съм носил чорапите за половин-един час ги ползвам пак.

Ползвам мощен дезодорянт 97H протекция и се къпя в парфюм. Душ-веднъж на ден-два.

34.   31, добре ни размя! Точно твоят коментар показа, че масово хората, които изкарват, че се перат всеки ден, лъжат. Ти ако имаш дете, мъж и работиш, срещаш се с хора и пускаш две перални и си миеш ръцете по 30 пъти на ден, то се пита в задачата кога имаш време да спиш? В колко излизаш за работа и в колко се прибираш? Тези перални кога успяваш да ги сложиш, да извадиш дрехите, да ги изсушиш и да ги прибереш в гардероба? Чаршафите явно сменяш, докато ядеш...

По улицата ясно се вижда картинката, а тя е, че има бая хора със занемарен външен вид. Почти не виждам такива, които да изглеждат сякаш излизат от пералното... Предимно това са издокарани, млади жени. Мъжете са неглиже.

35.   Спално бельо - веднъж в седмицата.
Хавлии - на 2-3 дни.
Тениски, ризи, блузи, клинове, панталони, рокли - след всяко носене.
Дънки - след 2-3 дни носене.
Бельо и чорапи - след всяко носене.
Якета - веднъж месечно.
Къпане - минимум веднъж на ден, понякога два пъти. Косата си я мия всеки 2-3 дни.
Жена, 41 г.

36.   Само не разбрах автора защо пита, за да направи справка колко НЕекологични сме българите и колко много вода харчим или за да обвини някой негов близък в нечистотия щом пере по рядко от хората в коментарите.

37.   И аз подкрепям 23

Къпане: веднъж седмично, лятото 2 пъти. (средно) А, когато съм на море се къпя винаги след излизане от морето.

Горни дрехи сменям, когато се изцапат, или веднъж седмично. Бельо и тениски сменям, след като се изпотя, но не ги слагам за пране веднага, а ако са чисти - само ги слагам да изсъхнат, и обличам други. И така ползвам около 3 чифта за седмица като хубаво ги напръсквам с дезодорант, за да не миришат на пот. (Но моята пот не мирише много, по думите на жена ми)
Чаршафи, кърпи и калъфки за възглавница сменяме веднъж седмично.
Пускаме пералня/и веднъж седмично.
Якета перем само в края на сезона.

38.   Нося ризи, тениски, бельо, чорапи по веднъж. Други дрехи по 2-3 дена. Ерген на 38, не богат, застаряващ, затлъстяващ, наивен и мързелив.

39.   Девствен ли си?

40.   До Black Sabbath колкото и да се къпеш, миеш и переш, никога няма да можеш да измиеш лошотията, омразата и злобата от Душата си, а тя е много по-гадна и нетърпима от миризмата на ядене, което накрая така или иначе, вкарваш в устата си, и оттам вътре в тялото си. По твоята логика трябва всеки ден да си правиш клизми и вътрешни промивки на червата по 10 пъти на ден, щото нали все пак и през тях ядене е минавало, няма начин, трябва да са стерилно чисти. Ако искаш можеш и да си извадиш карта с 50% отстъпка за операционното в Пирогов, за да можеш да отиваш там редовно да ти правят промивка на стомаха безплатно, защото и в него се задържа ядене, а да не говорим и, че се храносмила, ферментира и се превръща в... Пфууу, че ме е гнус да го кажа, чак тук ми замириса.

43.   Номер 34, има доста хора, които държат изключително много на хигиената и предпочитат да се лишат от 2 часа сън, отколкото да ходят мръсни. А при добра организация е трудно, но не невъзможно да пускаш по 2 перални и да се къпеш и да сменяш бельо всеки ден.
Пускане на пералня-5 минути, изваждане и простиране-15 минути.
Докато дрехите се изперат се храниш, къпеш се, сменяш бельо, гладиш при необходимост. /час и половина - два/, . Миене на ръце-30пъти по 1 минута=половин час на ден.