Споделена история от Други

Защо никой не чува какво казва Русия
Здравейте, има ли хора тук, които се интересуват от обстановката в света?

Интересно ми е защо никой в България и като цяло на Запад не чува какво казва Русия, а се използват разни клишета, че били 'против свободния свят', 'заплаха за демокрацията и мира' и т. н.?

Следя изказванията на Путин и Лавров и ми прави впечатление, че като цяло хората имат доста умерени и демократични искания.

Накратко: просто не са съгласни повече да играят по свирката на САЩ, искат да са суверенна страна, също така се набляга на това, че те не възприемат Европа като враг и са готови на конструктивен диалог и взаимоизгодно равноправно сътрудничество.

Русия иска всички страни да са равнопоставени е ООН, тоест да имат равни право на глас, а не държавите да се делят на "демократични", "от третия свят" и т. н.

Също казват, че глобално страните трябва да си сътрудничат, а не политиката и финансовата система да са доминирани от Запада и техните финансови инструменти като Световната банка, Световната търговска банка и други такива.

Също така са против да има "силни" и "слаби " валути, защото това е финансов инструмент за установяване на хегемония и реално англосаксонците(както руснаците наричат британците и американците), доминират света чрез своите пари и финанси и това е несправедливо спрямо другите страни, които са принизени до колонии.

Тоест Русия иска страните да търгуват в собствените си валути, а не да има "силни" долар, паунд и евро, а другите валути да са "слаби" и често да се разменят в съотношение 1 към 100.

Това е общо взето, какво мислите за руския модел и начин на мислене, според вас по-добро бъдеще ли предлагат - на равноправни суверенни държави, равноправни валути и т. н. или трябва света да бъде и в бъдеще доминиран от англосаксонския модел, долара, корпорациите?

Коментари

1.   Умерени ще са, я. Украйна ги нагъзи и търсят изход ама няма, ако нямаха атомно оръжие, Нато щеше да им е спретнало една цветна революция до сега.

2.   Абе руснаците са много готини. Сега мако убиват там някакви си 100-200 000 цивилни украинеца, нямащи никаква вина, ама нали са руснаци и по талавизора приказват сладки приказки и се изкарват жертви, халал да им е. Общо взето и руснаци, и американци са абсолютно същите утайки и агресори. Говоря за политическия елит, не за обикновените хора.

3.   Чуват, много добре даже чуват. Проблемът е, че не им изнася и затова не коментират по същество, а все си пеят едно и също.

4.   Поради същата причина, поради която преди 35 години никой не чуваше какво казва САЩ.
Причината е именно новия комунизъм, който започва да ни завладява лека полека.

5.   Защото едно говорят, но друго правят, затова. Те са нападнали суверенна държава и още от 2014 си присвояват територии на чужди суверенни страни. Говорят за мир и демокрация, но в държавата им цари пълен хаос, бедност и беззаконие. Путин и неговата шайка са милиардери и крадат всичко, което може да се краде, а многомилионния народ живее под прага на бедността, тъне в мизерия, наркотици и корупция. С техните ресурси ако влагаха парите в хората да им дадат добро образование, средства, и т. н. вместо да ги крадат за да ги харчат с 20г. модели в Швейцария, досега Русия да е задминала всички страни и по стандарт и по успехи във всяка област. И не забравяй руските хакери. Те са толкова много, че това там е индустрия. Накратко- Русия са ненадежден партньор като не знаеш кога могат да те нападнат без да им мигне окото.

6.   Защото всичко е лъжи, лъжи и още лъжи. Цялата информационна кампания на Русия е с цел оправдаване на войната, която спретнаха. Така или иначе управляващата клика там е на преклонна възраст и е въпрос на време всичко това да се срине. Да вярваш на руските лъжи е дълбоко непознаване на света.

Вие уважаеми поддръжници на Русия как обяснявате в главите си, че всики развити цивилизации се дистанцираха от тях? Вероятно с англо-американска конспирация нали всичко трябва да е максимално опростено до ниво мемета във фейсбук как мечката бие орела.

7.   1 рубла равна на 2 стотинки. 1 долар равен на 1 лев и 80 ст. Ти се съобразявай с когото искаш.

8.   Много добре чуват и разбират това, моето им казва Русия, просто не са против него и не искат да се съгласят с него. Те са алчни изроди с грандомански амбиции да владеят света и не искат да се спират пред нищо, докато не постигнат тая тяхна пъклена цел на всяка цена. Путин и Лавров може и да са с мирни пацифистки намерения, но изкуфелият от алцхаймер Байдън не разбира от добро. Той на всяка цена иска война, с която да разсипе света и е готов буквално на всичко, за да си постигне пъкления план, независимо от това с колко мирни намерения са опонентите му. Бе просят си го краварските говеда, просят си го и това е.

9.   Руската позиция е ясна. Има я на сайта на Кремлин. Пасквил от Путин, в който обяснява, че Украйна е бъг в историята. КАКВА ВРЪЗКА, ПО ДЯВОЛИТЕ, ИМА ТОВА СЪС СВЕТОВНОТО ПОЛОЖЕНИЕ.

Колко е силна една валута и изобщо влиянието на една държава в модерни ясвят се определя от силата на икономиката ѝ. Руската икономика е на нивото на среден американски щат. Не съм фен на американците, но предпочитам да съм в отбора с повече пари, свобода и технологии.

Така работи светът. Утопии в стил Стар Трек има колкото щеш в научната фантастика. Може би един ден и ние ще сме там. Сега реалността е друга и ти препоръчвам да се съобразвяаш с реалността, за да не бъдеш **** от нея, както се случи с Путин.

10.   Винаги съм бил русофил... точно до деня в който нападнаха Украйна. Даже предния ден слушах как обясняваха, че могат да си правят учения на собствена територия и понеже са миролюбива страна, никога не биха нападнали някого, най-малко Украйна.
Е, след шока който изпитах като я нападнаха, вече няма как да им вярвам - това са хора, които имат различни ценности от моите! Срам ме е, че толкова години са ме заблуждавали, за това сега не просто не ги харесвам, направо ги мразя!

11.   Малко извън темата, но защо масово русофилите в България използват термина "кравари" за САЩ? Наистина питам от чисто любопитство. България също е била типична селскостопанска страна векове наред, по тази логика значи и ние, българите, сме говеда, овцевъди и т. н.? Обяснете, моля.

12.   Защото хегемона не иска да изпуска кокала.

13.   Добре е да четеш доста повече неща, не само няколко изказвания. Иначе оставаш с наивни впечатления и пускаш смешни теми. Значи никой сериозен политик не е чувал и чел това, което ти си прочел и си разбрал - така ли? Всички са глупави, само ти си се концентрирал и си разбрал думите.

14.   Голяма част от коментиращите живеят в някакъв измислен свят.

До 1 - така с ги нагъзили, че 1/4 от територията си загубиха, над 1 милион умрели на фронта, без оръжие са, без пари дори за пенсии. Така са ги нагъзили руснаците тях, че вече всичките са в паника какво да правят.

16.   Защото мощната антируската пропаганда, бълваща отвсякъде, заглушава всичко

17.   Дечковци, много се вълнувате, по споко. Не искат краварите да чуват, защото вървят по пътя на СССР, когато си загубят световните донори, краварника ще се разпадне, той вече започна този процес. Света външно ги гризе, тъмните отвътре ги глождят, чичо Сам е в чудо, как да чува?

18.   Путинския режим е вреден най-вече за самите руснаци. С омраза и параноя облъчват непрекъснато държавните руски медии. Върви едно към едно по стъпките на Хитлер и няма да свърши добре.

19.   До 11
Cowboy = кравар
То не е обидно, те са си такива. Символ на културата им.

Ние го използваме с обидна цел обаче, защото акъла си им е точно толкова, колкото на човек който пасе крави.

20.   Същите простотии ги е разправял и Хитлер, докато извършва Аншлуса, окупирайки част от Чехословакия, нападайки Полша и Франция, извършвайки погроми срещу евреи и затварянето и избиването на политическите си опоненти.
Тоест- ние нямаме вина, ние искаме мир а не война, ние сме за справедливостта и тн.
Дори Гьобелс държи реч, в която обвинява Великобритания за началото на Втората световна война.
Путин просто копира Хитлер, а полезните и*иоти му се връзват на алабализмите.
Трябва ли да напомням, че Путин/Русия обяви България за неприятелска страна и заплашва цяла Европа с ядрено оръжие.
Също така Русия е част от "ДНЯО" но в същото време даде ядрено оръжие на съседен Беларус.
А тази простотия за "равноправните" валути няма и да я коментирам. Има защо долара, еврото и паунда да са толкова силни. Няма как всички валути да са еднакви.
Русия всъщност си търгуваше свободно с всички и ако Путин беше качествен политик, сега Русия наистина щеше да е могъща държава със стабилна икономика и развитие. Но той избра пътя на фашизма, и сега си получава заслуженото.

21.   Искали конструктивен диалог, ама друг път. И Русия, и САЩ са държави, които ако са оставени да действат свободно, ще разрушат целия свят.

Руснаците са като мюсюлманите. Те са "за мира", ама когато им е удобно на тях. Мюсюлманите също казват, че исляма е "религията на мира", ама вижте какво става.

Лошото е, че Путлер се е бетонирал на високият си пост и няма шанс нормален човек да дойде на власт.

22.   20, 21 - пич, кажи от кое НПО си, че да захлебя и аз малко с приказки?

23.   От 20, няма никакво НПО. Просто критично мислене, четене, познаване на историята, съпоставки и житейски опит.
Всъщност може да се каже, че съм русофил, почитател на руските писатели, руското кино, музика, изкуство и тн.
От Гогол до Булгаков, Толстой, Салтиков-Щедрин, та дори и Виктор Цой, Висоцки или Сергей Бодров на мига биха убили Путин за това, което върши. Истинските русофили сме против Путин. Опиянените от пропаганда и култ към личността са за Путин, това е.
Срамно е, че Русия стигна до това положение, а имаше толкова много потенциал.

24.   22, за 20 не зная, но аз пари не получавам от никого. Не съм русофил, никога няма и да стана.

25.   САЩ наливаше масло в огъня още 2012 година, а бандеровците години от 2012 до днес безчинстваха и тероризираха руснаци в Украйна. Още преди няколко години Путин беше предупредил, че това което САЩ се опитват да правят в историческа принадлежаща на Русия област, няма да остане безнаказано. Ние имаме сходни проблеми с македонците, само по тая причина е редно да се застъпим за руснаците! Все едно да храниш едно куче(България) и то да се извърти и да ти захапе ръката(Русия). Нас никой не ни е окупирал и освен това базите на Русия по земното кълбо са по-малко от 20, а на съединените щати над 600. Освен това САЩ налива най-много милиарди за оръжия Я ми кажи какво търси САЩ във Венецуела или в Африка, да сменя президенти? Хората си живеят добре и те отиват да ги тормозят. Защо бомбардираха Югославия? Защото сърбите решиха да видят сметката на мюсюлманите дето тормозиха сръбското население в Босна, както сега Путин решава да направи същото нещо, което сърбите направиха с мюсюлманите.

26.   Русофилията е ментално разстройство. Разбирам да си падате по цивилизована богата държава като Швейцария, а не по кочина като нас. БВП на човек ППП: България - 34 000, Русия - 35 000

Тоталитарна на всичко.

27.   26, пич не знам дали разбра, но тая статистика говори супер зле за "Европейска България"???

Как може БВП да е по-ниско от Русия, която уж според вас е тоталитарна мизерия, а България в ЕС(най-силната търговска организация) и НАТО(уж, най-силният военен съюз) да е по-зле?

Впрочем пич що вместо БВП не извадиш една справка колко струват спрямо заплатите горивата, отоплението и основните храни в Русия и да ги сравниш с европейска България???

Защото освен БВП има и покупателна способност на населението, тоест колко хляба/олио/мляко може да си купиш на месец!

По тази втората статистика не само Русия Ами и разни уж треторазрядни страни ни издухват като на писта на Формула едно.

Аман от професори икономисти вече, то не са имоти, то не са криптовалути, всичко разбирате!

В Москва пиш, със заплатата ти от европейска България и 2 седмици няма да изкараш преди да си изхарчил всичко.

28.   25, не очаквай отговори от платените соросоидни клакьори. Те дори не могат да мислят. Специално са подбрани по тъпота, невежество и слагачество. Тях не ги интересува истината, а откъде да захлебят до следващия месец. Някой чичко с куфарче им раздава пари за някакъв период и те му лижат г@за.

Горните еднокнижковци как ли си изкарват прехраната? Замисли се.

29.   До 27, копейке, ППП отчита точно покупателната способност. Purchasing power parity. Нато не ви е виновен за сбъркания ганьовски русофилистичен ген. На Прибалтика и Румъния им се отрази добре.

30.   Ще може ли да помоля коментиращите Русия, поне да са ходили там на екскурзия. Така мисля че имаме много по-малко емоционален диалог
Благодаря Ви!!