Споделена история от Други

Пак сама на Коледа
И не само на Коледа, на рождения ми ден, на Нова Година вечно съм сама. Всяка година си казвам това е за последен път и какво... отново същото. Ами наистина няма с кой. Имам три приятелки само, но двете не са в държавата. Третата е в друг град, има си и семейство вече така че нормално е да не се сети за мен по празниците.

Наистина вече ми тежи много. Опитвам се да се държа и да бъда силна, но в тези моменти много страдам.
Никога, ама никога в живота си не съм празнувала като хората някой от тези празници. Все нещо става точно тогава ми се струпват некви ужасни неща на главата. И тези празници май ще ги изкарам пред компютъра-жалко е.

Коментари

2.   Ако това ще те разведри малко, бих прекарал Коледа с теб ако имах възможност :-)

3.   Мога да ти изброя 10000 възможности, за да не се чувстваш така и да не си сама. :))))))))

А защо си сама? Толкова ли си нямаш никого?

4.   И аз искам да питам същото като номер 3.

5.   Аз пък искам да питам какви са тия 10 000 възможности? Все пак така звучи несериозно и не помага на никой този коментар, трябва да има нещо конкретно.

6.   Нямаш ли колеги, съученици, познати. защо само три приятелки? запиши се на някакъв курс и се запознай с още хора.. ое много хора! аз така много исках гадже... намерих едно момче, ълно разочорование и спрях да искам и когато спрях да търся нещо ново изникна на хоризонта. късмет ти пожелавам :))))) аз миналата коледа се карах с леля ми.... не съм умряла :D

7.   Ами роднините. Знаеш ли какво има си и положителни страни-не трябва да готвиш. Но ти нямаш ли си приятел мъж или поне гадже! Като няма толкова с кого добре си дошла и у нас

8.   И аз съм така. Миналата година на нова година играх Counter-Strike.

Слушай Christina Aguilera - This Year.

11.   Ако това те успокоява, всяка година (по празниците) съм затрупана от хора, а обикновено нищо не ми се получава. На една умря роднина, на друга ходихме по болници с приятели, на трета почти оглушах, женски бой съм виждала... :)) Нямаш ли семейство? Да отидеш при тях? Майка, баща, сестра, брат, баба, дядо.. по близка роднина? Който и да било?

12.   Нали не очакваш да ти изброя 10 000?

Мисълта ми е, че нищо не е толкова черно, колкото ни се вижда. В много голяма степен си зависи от самите нас.
Веднага се сещам за един доста важен за мен празник, в който бях напълно сама и в някакви много меланхолични състояния. Нямаше дори на кого да се обадя да се наплача. И ей така си хванах влака до първият град, който ми дойде на ум, разходих се, разгледах го и вечерта отидох в един много готин клуб. Седнах си като пич на бара сама и се наслаждавах на музиката и компаниите от по 10 човека. И така един младеж, виждайки че съм сама седна до мен и се запознахме. След това ме запозна с всичките си приятели и приятелки и си изкарах страхотно. В последствие продължихме да си поддържаме връзка и ми остана много близък. Дори сега като се събират компанията им по хижи или почивки, макар на 200 км от мен си ме викат всеки път.
И дори да не бях се запознала с тях, пак щях да си изкарам добре. Нова обстановка, нови хора, хубава музика. Загърбваш макар за малко всички проблеми и глупости.

Аз не мога да разбера защо големи семейства с няколко деца примерно взимат някое дете от дом за празниците, а такива хора, които са сами и се олакват не го правят. Честно казано това не мисля, че ще се отрази зле. Напротив, ще отдадеш цялата си любов и внимание и ще направиш няколко дни специални за някой мъник. Аз апелирам повече хора да се замислят над това. Аз много обичам малчуганите, с един такъв бих си изкарала много добре.

Да не говорим, че има още 2 месеца до празниците. Съмнявам се авторката да няма изобщо други приятели или контакти. Ето, по-горе един мъж и предложи. Нищо не и пречи да помоли модераторите да оставят координати и да се опознаят.

Аз също я каня на драго сърце. Аз самата не знам къде ще съм, но бих се зарадвала да се запозная с авторката и да ми гостува. И без това не умея да готвя. А и с мен няма да и е скучно. :))) И не го казвам от съжаление или нещо подобно.

13.   Разбирам те... аз имам рожден ден на бъдни вечер. Коледа, нова година и въобще всички празници от много време не ми носят радост, точно обратното - подсещат ме колко съм сам.

14.   Уау, колко добри хора:)
Мило ми стана и почувствах подкрепа.

Номер 2, определено ме разведри и бих се радвала. Въпреки, че досега никога не съм се срещала "наживо" с някой от виртуалният свят, но за всяко нещо си има първи път.

До въпросите нямам ли си никого, нещата наистина стоят така както казах в поста си. Тези три приятелки са единствените, които имам.

7, много си мила:)

8 ме успокой доста

11, имам само майка, която не празнува Коледа, нито Нова Година. Пък и винаги е в чужбина. Баща нямам. Братовчедите ми са в чужбина. Абе абсолютно сама съм.

12, дала си интересни предложения.
Аз нямам смелостта да го направя това сама. Изобщо немога да си представя какво е да отидеш сам в клуб. Срамежлива съм доста. Може би трябва да опитам незнам.

А за другото ти предложение-аз много обичам дечицата, но нямам финансовата възможност да го направя това, все пак аз не работя.
Наистина бих се радвала да празнувам с някой от вас:)

15.   От номер 12 : В такъв случай, ако модераторите разрешат остави няква поща, за да изпращаме CV-та! :D Пък ти си избери :) Но е добре да опознаеш човека, че не знаеш кой кой е и за какъв се представя.
А това за клуба - за всичко си има първи път. И на мен в началото ми беше кофти, но като си в друг град и никой не те познава, не ти пука толкова.
Не се настройвай още от сега отрицателно, помни че не си сама. Има много добри хора, които също се чувстват така и биха се радвали да споделите празника.

Аз за Нова година с 2 дружки мислим да отидем към Търново за 2 дни, ако ти харесва идеята с най-голяма радост бих те поканила.

Лоша

16.   А от къде си?

17.   Здравей. И аз ще съм сам, но, ако искаш може да сме заедно някъде да празнуваме... :)))))

18.   И аз съм така, уж млад, уж здрав, а до сега не е имало нова година или друг празник, където да не съм сам. Имам чувтсвото, че не съществувам. И не е доста лесно да търсиш хора, защото живея в малък град. Когато нещо те е одръпнало от хората и когато те правят, за да се одръпваш аз нищо немога да направя, нито пък да им се моля, защото знам, че няма да има резултат.

19.   Пак съм авторката, не е нужно чак CV-та:DЛоша, много интересен псевдоним:)Не мисля, че си такава. Ще направя поща и ще я оставя.
Моля, модераторите да я публикуват и да я изтрият, когато те преценят.
От Пловдив съм.
Може да се събереме и цяла компания така като гледам, никак няма да е зле:)
***

Модератор - пускам го докато се намерите. След това пишете тук, за да го махнем.

20.   Остави си FB....
нека модераторите го пуснат за 2 часа и да се свържем с теб иа си направим една страхотна нова година.... аз от мн год не бях се прибирал в Бг но сега го направих на 27 съм и мислех да заминавам пак, но нещата се отложиха за след нова год и нямам никакви познати в БГ :)) Успех

21.   Мдам, така като гледам можем да заформим една група хаха :)

Записах ти го, ще ти драсна.
Ако и другите са го видяли, модераторите може да го махнат.
Благодаря ви.

Лоша

23.   Ей какво стана събрахте ли групичка ? :)

25.   Сам на Коледа изобщо не е ново или уникално. Безброй хора очаквано или неочаквано се оказват сами на този празник.

В София пилоните на НДК са мястото, на което вечер към 20 часа се озовават всички, които са сами точно тази вечер.
Преди време някой го нарече тайландска коледа и с този термин се разпознаваха хората, които не чакат никой конкретен човек, тъй като там винаги има много хора.
Впоследствие се появиха множество места и заведения за среща на хора, които са сами по Коледа.

Според мен самотното прекарване на празниците е въпрос на избор, особено с интернет и всички форуми, чат програми и сайтове за събития.