Споделена история от Други

Кой е най-важния урок, който сте научили в живота си досега?

Коментари

1.   Не давай повече на други отколкото заслужават, защото никога няма да оценят усилията ти

2.   Разчитай само на себе си и на семейството си

3.   Хората се променят. Единствените, на които трябва да разчиташ, са Бог (ако си вярващ), семейството (ако е читаво), и себе си

4.   Че сам се раждаш и сам умираш. До една възраст нещата са предимно безгрижни и след това е низ от гадории. И някъде между тях разбираш че няма жена, деца, семейство. Дори всичко да ти е наред с описаното, един мъж пак е сам в нещата които трябва да каже и свърши.

5.   Да не пропиляваш времето си.

6.   Не може да върнеш времето назад. Хората които ги няма вече също.

7.   Че почти няма общовалидни истини. Това, което е добро за мен, може за теб да не е и обратното.
Друга истина е, че живота не е схема, не се развива по шаблон.
Всеки се развива индивидуално, еволюира, учи своите уроци в живота и всеки е на различно стъпало в развитието си. Затова трябва да сме по- толерантни към другите.
Има неща които не се купуват с пари и имоти и те са най-ценните в живота.
Предполагам, че мога да напиша и още, но стига засега. И това дотук никак не е малко.

8.   Нищо няма смисъл освен децата.

9.   Че най-брутално ще те прецакат роднините ти. Дори по-брутално от най-големия ти враг.

10.   Да не вярвам на никого - дори на себе си понякога!

11.   След като отказах цигарите преди 18години. Разбрах че мога да откажа всичко. Почти всичко., да не прекаляваме. Но няма нещо за което ми липсва воля вече

12.   Да разчитам предимно на себе си.

13.   Да съм благодарна за всичко, което имам. Дори да не ми стига, би могло да бъде и по-зле.

Хора, научете се да благодарите, че имате храна, вода, покрив над главата, интернет (и можете да прочетете всичко, което ви интересува), покрив над главата, родители, приятели, чисти дрехи в гардероба, обувки, телефон, а хората, които обичате са живи и здрави, макар и далеч от вас. Благодарете също, че имате по 2 уши, очи, ръце, крака и можете да се грижите сами за себе си. Ужасно много хора на този свят нямат и половината от това, а ние често го приемаме за даденост. Казвам го като човек с доста богат житейски опит, препатил от живота.

Ж, 26

14.   1) Когато минусите на нещо стават повече от плюсовете, е време да прекратим взаимоотношения независимо какви са
2) Винаги трябва да има план б и в, освен а.
3) Животът е ппрекалено цветен, за да правим цял живот едно и също.
4) Пълно доверие не трябва да се има на никого освен на теб самия.
5) Когато един човек е комплексиран докато е сам, ще е комплексиран и когато е във връзка

15.   Че Бог има планове за теб и рядко съвпадат с твоите.

16.   Да бъда честна със себе си!

17.   Най - важен - не, но наскоро научих, че любовта може много лесно да премине в омраза, когато не си угоден на някого.

18.   Че времето не е линейно, а спираловидно.
Винаги съм знаела... Така че: АЗ Знам и вярвам само на себе си!

19.   Че не всичко зависи от мен.

20.   Аз научих, че не трябва да имам пълно доверие на никого.
Особено на колеги. Това са хора, с които си по принуда на обстоятелствата. Емо.

21.   Чак пък най-важния.
Всички се оказват важни в някакъв момент. Но може би най-приложим във всекидневието е тоя, дето те учи да разчиташ основно на себе си (и да имаш уменията за това). Ако не можеш да разчиташ на себе си, не може да разчиташ и на друг, нито да си полезен. Ако разчиташ основно на другите, винаги ще си прецакан и света ще ти изглежда гаден, а хората лоши.

22.   Че някои хора идват в живота ни само, за да ни научат на нещо; Нищо не е вечно, освен белезите по душата;
Научих се, че няма смисъл да се правиш на много пораснал, по-важно е да си искрен със себе си и другите;
Няма морална праведност що се отнася до човешките чувства;
Звучат като много разпилени точки, но в основата си са един и същи.

23.   Най-важното е, че всички усилия и пари които съм дал за животни са си стрували, а всяка стотинка дадена за хората е била хвърлена на вятъра.

24.   Никога да не вярвам на жена!!!

25.   Най-важният урок за мен бих свързал с цитат от Хенри Форд: ако мислиш, че можеш и ако мислиш, че не можеш, и в двата случая си прав. Много често сам съм си поставял граници с пораженческо мислене, без дори сам да го осъзная.

Бонус: вторият най-важен урок е: мълчанието е злато. Много неприятности се появяват ако започнеш да обясняваш какво, защо, кого. За много неща е по-добре ако ги запазиш за себе си.

26.   Най-важният урок е, че всичко е за нищо. Животът е един безсмислен наниз от събития, които неизбежно водят до край. Затова не си струва човек да хаби излишно нерви, амбиции, страх, притеснения за каквото и да е... Всичко идва и си отива, включително всеки от нас. Важното е да се грабне от живота хубавото, което поднася, и да не се акцентира върху лошото.

27.   Никога не съм съжалявала, че не съм пила. Но много пъти съжалих, че пих.
Никога не съм съжалявала, че не съм казала нещо. Но много пъти съжалих, че казах.
Най-важният урок до момента, е да не казвам да, когато всъщност искам да кажа не. И да не се съгласявам на нещо, само за да угодя на някой.
Кой знае още колко имам да патя в тоя живот с отстъпчивостта си!

28.   Колкото и да ми е болно, да не се доверявам на хората. Също ако са ме изолирали от хора и е имало несправедливост в дадена ситуация, другите вместо да застанат на моя страна, се тълпят около това същество, което го е направило, все едно им е кеф, че нещо става. Така сестрата на мъжа ми направи интрига, от която много ме заболя, при раждането на детето ни тя показа, че с мен общо не желае да има, с блокирания по мрежите и подобни детинщини, без преди да сме имали контакт с нея, няма скарване, нито нищо. Мен много ме заболя от това. И вместо другите да й покажат, че греши, тя с действията беше една от главните причини да се спре изцяло контакт със семейството на мъжа ми, другите само дето не й козируваха колко чудесно и като зрял човек е постъпила. Имам и други примери. За много неща, повечето в живота си нямам доверие на хората, дори да доверя, споделя. Защото се напатих в миналото си и сякаш вече не мога да бъда същия човек.

29.   Да живея, както ми харесва, а не както другите ми казват, дори моят живот да е празен и безсмислен в техните представи. На първо място да поставям себе си и своите интереси, защото никой друг няма да го направи вместо мен, а и всеки си е егоист по принцип и се интересува предимно от себе си. Че е добре човек да се научи да е сам, а да не търси непрекъснато компанията на други хора, защото в един момент, без значение колко добри приятели имаш, пътищата ви се разделят. Да бъдеш вълк единак е за предпочитане пред това да си сред хора, само за да си сред хора.

30.   Най-важното в живота ми е, че достигнах до Бога!
Повярвах в Него и се въцъркових в православната църква!

Оттам насетне - книга мога да напиша за всички духовни ползи и плюсове, които ми донесе това...

31.   Да разчитам смо и единствено на себе си!!!

32.   Да не пропиляваш времето си, да имаш пълноценен живот.

33.   Страхотни мнения прочетох в голяма част от постовете, наистина всеки е открил по зрънце мъдрост!

Моят урок: да разчитам по-малко на другите хора и повече на себе си, или казано с народната мъдрост:

"Всеки сам си носи кръста"...

При добро стечение на обстоятелствата и приятели за маса - много, роднините и те доволни, жените и те ти обръщат внимание.

Като си наистина на дъното всички се отдръпват и оставате само ти и Бог.

Амин.

Т. Т.

34.   Най-важният ми урок е може би да НЕ надценявам хората. Да ценя себе си. Да не бъда наивна. Да уважавам и обичам на първо място себе си. И най-вече, че всяко нещо струва друго нещо, както казва Мечо Пух :) и да не ми пука за хорското мнение. Да бъда благодарна. Май стана повече от един :)

35.   Най-важният урок в моя живот е да не се страхувам от нищо и винаги да вярвам в себе си.

36.   Най-важен урок в момента е, че за мечтите си може да платиш прескъпо, с време, ако са безразсъдни и несъобразени с действителността. Същевременно - не съжалявам.