Споделена история от Други

Нови запознанства
Здравейте аз съм жена на 24г. наскоро реших да пробвам живота в София, тъй като в родния ми малък град вече се чудех какво да правя и от към работа, и от към социални взаимоотношения. В момента живея при една приятелка в нейната квартира, намерих си също и работа в близост, което е доста добре, след няколко дни ми е първия работен ден. Проблема ми е че освен приятелката с която живея, почти никой друг не познавам, освен още един човек с който излизаме понякога. Моята приятелка е много заета и почти не се засичаме, рядко излизаме ейтака на някъде. Дайте ми съвет къде да срещна нови запознанства в София, има ли заведения, кафета или други местенца с такава цел. Не ме разбирайте погрешно обичам собствената си компания и не ме бърка да изляза сама и да посещавам местата на които ми се ходи, но понякога имам нужда просто да разпусна в компанията на някого.

Коментари

1.   Запиши се на някакъв курс, клуб по интереси, спорт, танци и ще срещаш хора. Възможности има много, търси в социалните мрежи събития. На работа също ще се запознаеш, макар че няма гаранция дали ще ти допаднат. Заведения и кафенета бол, но там по-скоро ходиш с компания, а не търсиш запознанства.
Да не ти убивам ентусиазма, но е възможно да откриеш, че в София се правят приятели по-трудно. В малкия град познаваш много от хората около твоята възраст, израснали сте заедно. В големия град никой не те познава и на никой не му пука за теб. Хората непрекъснато са заети, в същото време много изолирани и когато въобще излизат са си с техните компании от училище, университета или блока. С напредване на възрастта им остават по един-двама приятели. Да, може да се запознаваш с нови хора буквално всеки ден като ходиш по събития, но с малко от тях ще се видите повече от веднъж. Все пак си зависи от теб, колко си общителна и колко лесно изграждаш нови приятелства. Успех.

2.   Има клубове по интереси - спортни, художествени и т. н. Има курсове, където се обучаваш на нещо. Има колкото искаш кафенета, барове, дискотеки... Отделно, че и масово на повечето жени им пишат непознати в интернет за запознанство.

3.   Кой е родният ти град, ако не е тайна?

4.   Баровете и заведенията/дискотеките са доста консервативни, в смисъл че всеки си е в компанията и не е прието да се approach-ва някой извън нея. Жените биват заговаряни най-често от разни чичаци, търсещи бърз секс.

Една възможност е тиндър, макар че и там се намират луди хора. Друга която ми идва наум, са някакви групови занимания - спорт, танци, рисуване итн. Ако имаш повече свободно време виж там.

Като цяло, в София повечето хора са или супер отчуждени, или побъркани. Загледай се сутрин като ходиш на работа в лицата им и ще разбереш какво имам предвид. Живота стана много труден и скъп тук.

5.   На 24 години време ти е да мислиш за семейство и деца не за излизания. Намери си читав мъж и започни да градиш семейство. Приятелите са до време и почти на сто процента използвачи.

6.   5 В кой век живееш? Викаш да не се шлае, ами да прибира някой Ганьо да му готви и дундурка. Ха-ха-ха, свърши се това време. Мислите че сте видели ниска раждаемост и отхвърляне от жените. Тепърва ще разберете какво означават тези две неща. Особено поколението Z ще ви разкаже играта.
ж, 23

7.   Аз лично се запознах с нови хора в залата, където ходя да спортувам

Иначе номер 1 правилно е отбелязал, че всеки си има работа и грижи на главата и постепенно с времето приятелите остават на заден план

Повечето хора имат по 1-2ма приятели и още най-много няколко познати, с които се виждат от време на време но нищо повече

Т. Т.

8.   Номер 5, щъркелът ли те кълве?
Какви деца, какъв мъж, ей така се създава семейство, няма що.
Момичето е младо, не го травмирай!
Семейство се създава с човек, когото обичаш, който те обича, имате тръпка, сходен морал, сходни разбирания как да прекарвате ежедневието, почивките, трябва да сте близки по интелект, по ниво на знанията и т. н.

За авторката:
Някакъв спорт, фитнес, танци, курс по информационни технологии, езиков курс, русуване на чаша вино и т. н.

9.   Към номер 6 и другите бездетници и скотове дето лаят срещу семейните ценности.

Аз жена и деца си имам, не ме мислете. Ако вие не се вземете в ръце поколението z ще разкаже вашата, не моята игра. Аз съм мъж на 41г. и смятам, че ги разбирам нещата много повече от зелени тикви като вас. Това моме може сега да и се щрака с пръсти, но след десетина години, може да и се преписка да има мъж и деца, но уви ще бъде късно. Хем яйцеклетките и вече ще са остарели и забременяването ще бъде изключително трудно, хем качествените мъже ще да заети, и ще трябва да избира между наистина да приюти някой неудачник или да бъде самотна майка. Защото живота е като магазин. Не отидеш ли на време да си напазаруваш, после по рафтовете ще има само нежеланата стока.

10.   Намери си някакъв курс на които да ходиш, там щеоткриеш хора за общуване, дискотеки никакъв смисъл, там са само за вечерта.