Споделена история от Други

Крипто гаданния!
ТОВА не е тема за финасови съвети, а просо искам, да видя колко "познаваме" и на базата на какво. После, пред 3 месеца, да проверяваме, какво и как се движи. Всичко е с цел забавление. Ако някой търси и следва финансови съвети от случайна тема в интеренет, в неспециализиран сайт, да ме прощава, ама е абсолютно идиотско!

Хей! Имам идея! Нека всеки, кито си иска, да каже "прогнозата си" за Биткойн. В моментна ще удари 55 000 долара.
Това е повече с цел забавление. Който не му се занимава или се чуди, що за глупсот е това - ами такава е, какво да каже друго?
Според вас, когато, докога ще продължа и какви съвети, бихте дали на хората? Примерно:

- Ако удари 65 000 преди Април, продавайте веднага, защото вероятно ще падне.
или
- Ако Вангард почне да купува по 10 млрд. в Биткойн вяка. седмица, време е да наливате пари

.... и подобни.

Това е! Аз още го гадая и даже се мъча, да изкарам някакъв модел да предсказва, ама успехите ми в това са доста сркомни и ако си следвах собствените предвиждания... леле мале. Предния път очкавах, че BTC ще спре на $78000, ще падне на 42000, пак ще отида не грубо 56 000 и ще тръгне да пада до 28000, което щеше да е перфектно време, да си налея спестените пари, дето са за да пратя нероден Петко в Харвард, ама не ми се получи. Даже ХИЧ!

Хайде - всичко е с цел забавление!

Моите предсказания са:

BTC се е засилил прекалено много, след като го приеха BTC ETF стана реалност. В момента има масивно търсене, защото всеки очаква, че Вангард и Блекрок ще отвържат кисията. Честноказано, можеше и да го направят, но в момента са прекалено засилени, да инвестират във всяка компания, която споменава A. I.

Според мен, BTC ще се засилва оещ повече и вероянто ще се "задави" на $80к, като бързо ще падне на $50к, и ако никой не търгне да го купува (т. е. A. I. и основно nVidea не тръгнат да дават назад) ще продължи да пада обратно на $20-25к, поне до следваващия "бум".
Ако обаче манията по A. I. отшуми, а BTC си задържи нивата над 45к, то ще е добра оферта и не вярвма, да падне много под това в лседващите 2-3 години, дори предполагам, че може и да ги ударим тея заветни 100к.

Колкото до другите крипто валути - 90% от всичкос е движи в BTC, каквото и да си говорим. Web3 създава интерес само в ИТ средите и разни търсещи, да намерят следващия еднорог.

Това е. Не си падам по спекулацията, но ми е интересно, какво ще се случи. Хайде - лек ден и успех на всички!

Коментари

1.   Биткойн се прогнозира много лесно с абсолютна точност поради цикличността му породена от халвингите. Аз от години се занимавам и всеки път познавам точното дъно и точния връх във времеви аспект.

2.   Колко спестени пари имаш? Ако имаш 1000 лв. и си ги вложил в биткойн, когато беше 20 000 долара и го продадеш на 60 000 долара, това е 3 пъти печалба. Може и да го продадеш на 80 000 долара, дори на 100 000.

Виж, на хората просто не им се занимава. Максимум да направиш 3-5 пъти печалба. Някои ще са го купили на 45 000 долара и ще го продадат неа 100 000 долара. Малко над 2 пъти.

Колко ще спечелиш от цялата работа и за какъв период от време?
Вложил си 1000 лв. и конкретно ти, който следиш непрекъснато какво се случва с криптото, ще спечелиш 5 000 лв. в най-добрия случай. И? Ще забогатееш ли?

Да кажем, че си сложил 10 бона със средна цена на биткойн от 30 000 долара. Ще го продадеш на 100 000 лв. Т. е. ще спечелиш допълнително едни 23 000 лв. над парите, които си вложил или общо 33 000. Което вече не е зле. Пари са, но няма да ти променят живота. И за да ги спечелиш ще си заложил едни 10 бона за няколко години и ще трепериш да не стане нещо. Някой ще заложи 100 000 лв. и ще спечели 200 000 отгоре. Е, добре е, но колко хора в БГ ще заложат толкова? Ти колко такива познаваш? При все че има риск да ги загубиш.

3.   2, да, обаче има една лека подробност, а именно че биткойна има изключително лесно предивдима цикличност, което означава, че всеки път можеш да купуваш много близо до дъното и да продаваш много близо до върха. Напримерно в периода 2019-2021 лесно е можело да купиш на 4 к и да продадеш на 60 к. Т. е в рамките на еидн цикъл си си умножил 15 пъти парите. Ако два поредни цикъла си умножиш парите по 15, това прави над 200 пъти за 7 г. Т. е. може да си превърнал например 5 000 лв в 1 млн. Това вече е живото променящо и това само за 7 години (2 цикъла).

На мен например това ми е трети цикъл и съм инвестирал доста повече от 5 к, сам сметни дали не съм си променил живота. Познавам хора и на четвърти цикъл.

Отделно има и т. нар. алтсезони, в които може спокойно да си увеличиш биткойните, без да доплащаш с пари, просто с прехвърляне на част от биткойните временно в алтове. Те също си имат цикличност. Т. е. реално може да си увеличаваш парите не 15, а поне 20 пъти на всеки 4 г.

За 8 г. може да си умножиш парите по 400, а аз 12 - по 8000. Много хора ще кажат, че е рисковано и трудно, но истината е, че ако си наясно с цикличността, напротив става много лесно предвидимо.

Дори само да купиш и държиш 10-20 г., пак ще си много напред. Аз например съм сигурен, че някой ден биткойна ще струва няколко милиона. Т. е. 0, 1 биткойн да купиш сега, ако си достатъчно търпелив някой ден, пак ще си изкарал стотици хиляди.

4.   До 2 - Говорим за прогнози, не за... каквото ти написа. Само едън върпос - Какво по дяволите работиш и сред какви хора си, където 300 до 500% печалба за 2 години от таква инвестиця е нещо, с което "не им се занимава"? Честно питам!

5.   До 1, щом толкова познаваш, кажи следващият връх на биткойн колко ще е и следващият спад колко ще е? Така ще можем да проверим дали говориш истината или си един обикновен форумен лаладжия.

6.   6, ако беше питал добронамерено, щях да ти кажа, но такива думи като лаладжия ги запази за себе си. Не съм тук да ти доказвам на теб нещо.

7.   Оффф, значи като започнат някакви такива като 3 да ми говорят как са купили, разбираш ли, на дъното и са го продали на макс, ми избиват чивиите. Човек, ти какъв си? Някакъв екстрасенс? 3- ти цикъл ти било, на другия четвърти. Ай стига. Вие сте някакви стотинкари, които само се чудят по цял ден какво да направят с жълтите си стотинки, за да ги направят левчета. Вие сте точно като някой иманяр. Само да му кажеш, че на 200 метра от еди-кое си село има дупка и той скача, хваща търнокопа и отлита да дълбае. И вие така. Чули сте още в самото начало за нещо си на има "биткойн" и сте се засилили жълтите си стотинки да ги "инвестирате". Да. Ако си купил преди 2013 си направил пари. Айде са спи спокойно и чакай биткойна да удари 10 милиона, че да можеш да направиш следващия "удар".

От 2

8.   Пирамида!

9.   7, давам ти добронамерен съвет. Отч завист нямаш полза. Имаш полза и ти да си направиш проучването, ако имаш капацитета, и ти да изкараш някой лев.

10.   И тази работа, като и всяка друга, си иска познания, наблюдения, опит. Не знам кой какви пари прави на криптопазара, но това не означава, че няма хора, които разбират и правят пари, а също лаици, които губят пари, като и във всяко друго нещо. Аз лично не разбирам от крипто и стоя настрани.