Споделена история от Други

Биткойн
Преди година, когато биткойна беше 15 к долара, казвах на хората да купуват. Всички ми се подиграваха. Включително и в този форум съм пускал теми. Реакцията беше същата - подигравки.

Сега чули, че станал 60 к долара и почнаха "брат, как да изкарам някой лев". Викам им "брат, като беше 15 к ти беше скъпо, сега след като е направил 300% ръст, се сети да купуваш".

Не разбирам защо хората осъждат нещо, без да са отделили поне няколко дни да се запознаят какво е и какви проблеми решава.

В заключение ще кажа, че не познавам човек да е преминал на спестявания в биткойн и да се е върнал на спестявания във фиатни пари или нещо друго. Посоката е само една. От фиатки към биткойн и никога в обратно.

От много години се занимавам с това и ви казвам, че биткойна е като нова военна технология - ако ти откажеш да се възползваш от нея, друг ще се възползва и ще те унищожи. Всеки човек рано или късно ще се принуди да го използва. От вас зависи не дали, а кога ще го направите. Колкото по-рано, толкова по-добре. По-добре го купете сега и забравете за него в следващите 10 г., отколкото да сте принудени да го купувате за милиони. Повярвайте ми, ще ми благодарите.

Все едно да е изобретен автомата, но вие да продължите да използвате лъкове. Ами просто няма да оцелеете за дълго, защото ако вие откажете, друг ще си го купи и ще ви унищожи за минути.

По-възрастните от вас предполагам знаете историята на Кодак и защо фалираха, макар да бяха абсолютни монополисти на пазара на фотоапарати. Просто защото отказаха да приемат, че бъдещето е в цифровизацията и продължиха да произвеждат фотоапарати с ленти за промиване.

Коментари

1.   Поредните глупости за тоя измислен биткойн.
Повечето, които се занимават с крипто са някакви долнопробни хазартни типове, които търсят лесен начин да изкарат лесни пари.
Не вярвам в подобни измислици и простотии.

2.   Биткойна е на АТН. Киро Брейка е в клинична смърт, брат.

3.   Ще има да плачеш някой ден и да гледаш като насран. Изгледай филма ПираМММида и се напъни да откриеш някои съвпадения. Има и един друг The Big Short - също силно поучителен. Гледай ги непременно.

4.   Ти хапчетата пи ли си днес?

5.   Проблемът с биткойна е, че е валута, която признават само тия, които работят/купуват от нея.

Аз досега не съм чул някой да си е осребрил парите от койни в България и да кажем с 4 биткойна да си е купил апартамент, а го има вече повече от 10 години.

В смисъл това не е пари, зад които да стои правителството и да ти гарантира печалбата, това е нещо, което се крепи изцяло на доверието.

В момента, в който се изгуби доверието биткойна отива в коша за боклук.

Ти имаш ли някаква гаранция, че на Европейската комисия утре няма да им щукне да откажат да приемат който, щото се използват от престъпници примерно?

В момента, в който стане малко по-масово просто ще ги 'баннат' и всички дето сте койнаджии ще пиете по една вода.

Сега сте много надъхани, защото сте не повече от 40 000 човека с такива 'активи', но в момента в който стане по-масово просто ще кажат, че не приемат разплащания с такива активи и ти ако искаш имай и 5 милиона в койни. Ще си ги харчиш на луната.

То и аз съм милионер на играта Монополи и държа цели квартали и улици с къщи и хотели, ама българските закони нещо не го приемат това? !

Т. Т.

6.   Трябва да се внимава с тези криптовалути. Има методи за разплащане като в кеш, които не се блокират от банките, но ако вземете да депозирате или теглите по банков път от и към крипто борса, ще ви спрат парите веднага и ще ги върнат.

7.   От автора до 6

Връщал съм голяма сума пари към банка. Минава се през револют или айкарт и няма проблеми. Отделно има крипто дебитни карти, с които може да се пазарува директно навсякъде. А в големите градове вече има и битомати. Има и няколко магазина вече, които приемат директно биткойн като разплащателни средство

8.   5, американската комисията по финансов надзор миналия месец одобри 11 борсови търгувани спот фонда. Най-големия е на Блек Рок, които управляват 10 трлн долара. Ако въобще осмисляш какво ти написах току-що.

10.   И аз се занимавам с крипто, но не съм евангелист да давам акъл на хората. Даже предпочитам да не знаят, защото ме занимават с глупости после като чуе някой.