Споделена история от Други

Може ли да съществува такъв неблагодарник?
Аз съм на 24 години и от три години имам връзка с човек, който дори не знае какво иска.
Беше толкова мил и грижовен в началото, а сега е просто няма такава дума, която може да го опише.
В началото си имаше работа и успяваше да изплаща заемите си и разните неща, които беше взел на изплащане. Да добавя - толкова е заборчен, че го издирват под дърво и камък от банките.

Преди 3 месеца му казаха, че пускат изпълнителен лист и ще му запорират имуществото. Тогава поиска пари назаем от родителите ми естествено те му дадоха, но човека не е благодарен и затова. Постоянно говори на мен за тях лоши неща, обижда ги.

Студент е и аз му дадох пари да си прати семестъра и тук благодарност никаква. Вика, обижда, посяга ми. Докато не казах край на всичко. Напусна работата си, за да помага на майка си понеже има нещо, като бизнес с дрехи втора употреба и зимата нямало, кой да и кара колата, защото тя в сняг не можела да кара.
Сега си чука главата заедно с майка си.

Само едно не разбирам как може, като нямаш пари да не потърсиш работа, а да стоиш и да чакаш. Но не той искал шофьор да бъде или да работил извън България на автомивка. Само, че не всичко е възможно.(

Как може след помощта от страна на родителите ми : помощ да си оправи къщата, парична помощ; помощ от моя стара и той да се държи, като изрод. Не вярвах, че може да съществува такъв човек но явно може. Е сега ще си стой сам с мама.

Коментари

1.   Три години не са достатъчно време да опознаеш някого.
Имам връзка от 9г и мога да ти гарантирам..
Имала съм сходни проблеми с твоите, сега няма какво да пиша 100 реда, но ще се опитам да ти помогна, разсъждавайки.

ТОЙ явно е в затруднено положение, явно няма проблем да бъде манипулиран от майка си.
Явно гледа варианта, чрез който да се оправя както може - този вариант си ти- помагаш му финансово, търпиш го, не си лошо момиче.
Удобна за него връзка, нали така?

Относно чувствата му, не мога да дам мнение, както може би някой ще направят, тъй като това са сложни теми, които не могат да бъдат обобщени в няколко изречения.
Привързаност има - 100%...

Преди години имах не съвсем същия, но подобен на твоя проблем, и никога не съм искала да повярвам че този човек ме използва..
Може би ни е страх да не сме сами и купуваме чрез парите, онова, което не можем да дадем.... Имам си подобна теория ..

Така като чета чужда история се опитвам да вникна, защото за себе си човек е трудно да разсъждава..
Ами не знам каква ще е развръзката... И за себе си не знам понякога... Но ако някой ще зареже някого, това ще бъдеш ти.. Той няма да те зареже, поради простата причина, че няма да има такава като теб, или ти поне вече си се доказала като удобен човек...
Благодарност няма, няма и да има... Евентуално ако се разделите, след време ще съжалява...

Какво да ти кажа... И това ще отмине, и аз съм като теб...
Ние им помагаме, а постоянно гледам празноглави кифли дето смучат мъжете... Не че и те не страдат 1 ден...

Против всякакъв вид използване см и на мъже, и на жени..

3.   здравеи те момичета искам да ви кажа че мьжете са нагли хора повечето от тях те гледат само техните интереси колкото повече угаждаш на един мьж то си го навива на праста както се вика те са такива схемаджии че др като ттях няма искат жена която да ги успокоява да ги разбира да ги уважава и когато го имат всичко това те се мислчт за единствени ние толкова сме захласени че трябва да правим всичко което него го прави штаслив и збравяме за миг за нас че сме жени че искаме внимание и ласки и какво докато се замислиш нито за теб сте направели нешто нито за него заштото ти ште оцениш какво правиш за себеси атои и луната да му свалиш никога тои мисли чеси дльжна да го правиш и штом го правиш тои е спокоен че тои за теб е единствен и затова акциите му се покачват и така мили момичета аз правч всичко за моч причтел и тои се вазгор
дя на цяло аз сум жена която даржи много на вьншния си вид и сьм забельзвана жена мойеби като всички вас но тои от начало всичко му харесваше мина се време правч всичко за него готвя чистя отделям цялото си време да го направя штастлив но все е намраштен начомерен и все проблеми има но от днес си казах краи аз несум жена която ште чака лйобов и внимание а трябва без да чакам да го получавам поне за това което сьм момичета бадете като мажете нагли и неблагодарни ште сте много по добре те искат да си гаден сьс тях за да те гледат като писе.

4.   Скъпа авторке, неблагодарниците съществуват до тогава, докато има кой да им дарява.
Макар да не съм на ясно каква точно благодарност очакваше срещу парична помощ, аз мисля че помощтта няма обща връзка със отношенията в една връка, тоест когато някой получи помощ не е задължително да се прекланя и да целува краката на помагащия целодневно.