Споделена история от Други

Получавали ли сте такъв имейл? Какво означава?
Здравейте!

Може да имате проблеми със закона.

Това е последният ви шанс да предотвратите неприятните последици и да запазите репутацията си.

Операционната ви система е била хакната.
Всички ваши лични данни са копирани на моите сървъри.

Инсталирах троянски вирус в операционните системи на всички устройства, които използвате за достъп до интернет.
Този софтуер ми дава достъп до всички контролери на вашите устройства.

Благодарение на криптирането никоя система няма да открие този вирус. Всеки ден подписите му се изчистват.
Вече съм копирал всичките ви лични данни на собствените си сървъри.

Имам достъп до вашите имейли, месинджъри, социални мрежи, списък с контакти.

Когато събрах данните от вашето устройство, открих много интересна информация за вас.

Много обичате да гледате видеоклипове за възрастни и да получавате оргазми, докато ги гледате.
Имам няколко видеоклипа, които са записани от екрана ви.
Монтирах видеоклип, в който ясно се вижда лицето ви и начинът, по който гледате порно и мастурбирате.
Семейството и приятелите ви няма да имат проблем да ви разпознаят в това видео. Това видео може напълно да разруши репутацията ви.

Също така на вашето устройство успях да намеря данни, които не е разрешено да се съхраняват във вашата страна.
Може да имате проблеми със закона.

Мога да изпратя доказателство за незаконните ви действия на всичките ви контакти, да го направя публично достояние за всички в интернет.

Разполагам с много ваши лични данни. Това е историята ви на сърфиране, кореспонденцията в Messenger и социалните мрежи, телефонните разговори, личните ви снимки и видеоклипове.
Мога да направя всичките ви данни обществено достояние.

Сигурен съм, че след това полицията ще се заинтересува от вас. И други агенции за сигурност във вашата страна.

Достатъчно е едно щракване на мишката, за да направя цялата информация, съхранявана на вашето устройство, публична.
Разбирате последствията.

Това ще бъде истинско бедствие.
Животът ви ще бъде съсипан.

Сигурен съм, че бихте искали да предотвратите това, нали?
Това е много просто.

Трябва да ми преведете 2500 лева (в еквивалент на биткойн по обменния курс в момента на превода). След това ще изтрия цялата информация за вас от моите сървъри.

Няма да ви притеснявам повече.
Моят биткойн портфейл за плащане: 113JT4u7fw3Vh3kTiotUtCiyingXqJFmxg
Не знаете какво е биткойн и как да го използвате? Използвайте Google.
Разполагате с 2 работни дни, за да платите.
След като прочетете този имейл, таймерът започва да тече автоматично.
Вече съм получил известие, че сте отворили този имейл.

Не е необходимо да ми отговаряте, този имейл е създаден автоматично и не може да бъде проследен.
Не е необходимо да се опитвате да се свържете с когото и да било за помощ. Биткойн портфейлът е непроследим, така че просто ще си загубите времето.

Полицията и другите служби за сигурност също няма да ви помогнат.
Във всеки един от тези случаи ще публикувам всички видеоклипове без забавяне.
Всичките ви данни вече са копирани на клъстер от моите сървъри, така че смяната на паролите на електронната поща или социалните мрежи няма да ви помогне.

Надявам се, че ще изберете правилното решение.

Коментари

1.   Не съм но този вид имейли имат за цел да изнудват хората за пари. Според мен ако няма прикачен клик в имейла, в който да се вижда че мастурбираш значи автора на имейла няма такова видео.
Също най-добре е и да сложиш черно тиксо на камерата на лаптопа за да не вземе някой да я хакне е да запише наистина такова видео.

2.   Измама (блъф). Такива мейли се пращат автоматично на хиляди хора ежедневно. Един от тях да "клъвне" и собственикът на биткойн адреса ще намаже с 2500 лева. Никой не ви е хакнал компютъра и не разполага с личните ви данни, нито има видео как мастурбирате. Нямате абсолютно никакъв повод за притеснение :)

3.   Правилното решение е да забравиш за случая и да си внимателен в интернет

4.   Пфф чак ми стана смешно докато го чета. Посмей се и ти и бъди спокоен. Обикновен скам имейл, няма от какво да се притесняваш, просто го игнорирай.

5.   Означава, че някой не те е хакнал и пробва с блъфиране да се хване някой заблуден и да му преведе пари. 101% измислици. Ако беше те хакнал и "знае" всичко щеше да изреди поне 2-3 неща да се убедиш. А тук няма нито 1 дума за нещо конкретно.

6.   Получавала съм, да, и комичното беше, че го получих на служебен имейл, а не на личен. Някой иска да изкара лесни пари от наивни хора. Не се връзвай.

7.   Това някаква ебавка ли трябва да е? ! Ако да, значи не е никак сполучлива!

8.   Не се притеснявай това са паник атаки и глупости и при мене беше така по имел ми...

9.   Да, и аз съм получавала. И на английски език.
А дори не гледам порно! И камерата на лаптопа ми е залепена с черно тиксо. Хахахахаха
Измамниците стават все по-нагли.

10.   И аз съм получавал такива писма преди. Пращат на много хора такива, защото все някой ще се самозадоволява като държи телефона и могат да го заснемат. Какво като го пратят на твоите контакти? Не правиш нищо нередно и няма от какво да се притесняваш. Всеки прави такива неща.

11.   Да, веднъж получи подобен емайл и го докладвах в полицията. Казаха, че ще вземат мерки. Какво е станало след това, не знам, но от тогава не съм имала проблеми онлайн.

12.   Е, всеки гледа порно. Какво толкова.

13.   Да, преди дни, в диапазон от 15 часа съм получил същите 5 мейла в е-пощата.

14.   Има едни утрепки я Пакистан, Индия и Нигерия, които пращат спам и скам. Превеждат ги на съответния език, в повечето случаи с Гугъл транслейтъра. То не бяха принцове, не бяха спечелили от лотарията и се чудят с кой да си разделят парите То не беше изнудване че ти знаят порното и че даже те имат сниман в екшъна
Възможно е и новия Изкуствен интелект 6то поколение да ги праща..
Беше тревожно преди 20 години и смешно преди 10.

Полицията няма да си мръдне пръста, още повече, че не може нищо да направи и още повече, че нямат желание. Ще си го сложат в другия крачол. Съветвам те и ти да го направиш

15.   Прочетох и проблема ти и всички коментари - ще започна от последният, защото ти дава най-точния отговор. Точно така е- идват тези мейли от тези държави. Да и освен тази измислица, че са те хакнали и имат видео с теб, има още други измислици, че е много богат военен бла-бла, влюбен точно в теб, ако си момиче-жена, че точно ти можеш да имаш огромното количество долари, но се нуждае от твоите пари, защото някакви са му блокирали сметките.... това го имаше и по една ТВ, как имаше наивни жени и т. н. дал 45-60 000 лева- и полицията предупреди по ТВ-то.... така та Значи- ако се вържеш и имаш да им дадеш- ще изгориш и ти и ще пиеш една студена вода.
Когато ми се случи за първи път - просто се ядосах, че има такива писма-заплахи и мислих, че го прави някой мъж, отхвърлен ухажьор. После видях хедърите на писмото и други атрибути, разбрах, че са от чужбина и са някакви идиоти... Жалкото е, че за сега не оставям тази поща, но може и да стане, защото Слава Богу само в тази поща имам такива идиотски мейли....
Извинявам се, че писах много, но си е за ядосване....
Уж спама не би трябва да се получава....
А да- и аз не посещавам такива сайтове за 18 , нито за запознанства....
Всъщност от доста време се разбра, че на много българи имейлите са в някакви сайтове за продажба....
Все ми е тая, наистина мисля да затрия и аз тази поща, на която от време на време ми пращат такива идиотщини.
И аз не се хванах, че точно аз печеля милиони долари, че имам наследство, принца.... и т. н. и т. н.
Хайде със здраве и им теглете повече от майните на Христо Стоичков и си живейте спокойно.