Споделена история от Други

Какво харесват мъжете
Предпочитате ли до вас жената да може да готви?
Забелязвам, че много жени не си правят труда да готвят.

Коментари

1.   Аз съм мъж и съм се научил от майка ми да готвя много ястия. Виждал съм жени които не могат един прост сандвич да си направят като хората, буквално съм онемявал. Явно разчитат да се хранят цял живот от ресторанти. Лошо няма, кой както си постели.

2.   Като цяло, различните хора имат различни предпочитания. Съществуват някои основни критерии, които главно мъжете търсят в една жена, като външност, женственост и други подобни. Също както и жените имат своите предпочитания при мъжете. :) Но ще приключа с една българска и много достоверна поговрка. "Никой не бяга от хубаво! "

3.   Това остана някъде назад с готвенето и не мисля че е нужно, камо ли някой да си търси домакиня.
За съжаление лесния живот и постоянните мераци на днешните да си живеят живота, да е безотговорно и предимно прекрасно, правят отношенията доста извратени и невъзможни сами по себе си.
Всеки мъж иска да знае, че ще има партньор в добро и лошо, такъв който няма да те затрупва само с натяквания и искания.

4.   Какво значи това? Който иска готвено да си готви. Глупостите че готвенето е женска работа са абсолютна отживелица.
ж, 24

5.   Което е позорно наистина, авторе, напълно съгласен съм... А и съдя по живия пример, който имам-на работа едната там, която ме командори, е точно такава-към 40-те, с 3 деца, а изобщо не умее да шета и да стои в кухнята, което за мене изобщо не е нормално! ... И адски ме дразни това, и самата тя като такава, с тоз телефон, по цял ден устата й не млъква, и храната само отвън си я поръчва-аз такъв човек до себе си не бих търпял никога, знаеш ли кво значи... И най-безсрамно заявява, че не обича мъжа си, или най-малкото не държи така на него, както отрочетата й... абе направо нямам думи за таквиз жени като нея! ... Ма кво да се прави, ше трябва да я изтърпя до лятото, когато вече няма да съм на работа.
Слава на Бога, покойната ми вече майка ме научи на най-ценното нещо, а именно да си приготвям моите любими храни, ястия, съответно и не ми трябва някой да ми ги прави вместо мене, по-скоро за миенето на съдове бих се радвал де, ама... някои пък имат жените си за едни слугини, дето всичко трябва да им вършат...

6.   Не е задължително условие, но като цяло жената да може да готви/чисти и т. н. е огромен плюс

Мъж съм, бих казал над средно ниво и ми е писнало от повлекани с претенции.

Не, че и сам не мога да си готвя и чистя, всъщност дори се пера сам, но определено предпочитам оправна жена, какъвто съм и аз самия

Сега някой ще каже, че е сексистко, че живея 2 века назад, че жените не са слугини и т. ню - но истината е една и тя е, че след външния вид второто най-важно нещо за една жена е да е добра домакиня и майка.

Да може да лета, да завърти къща.

Който и която иска да ме упреква, тези качества винаги ще са огромен фактор, по същата логика защо и жените гледат мъжа колко изкарвал, къде живееш, колко е висок и т. н.?

Т. Т.

7.   Предпочитам да има някакъв баланс в отношенията и да не правя всичко аз. Да не очаква хем да и плащам всичките прищявки като заведенийца, почивки или излизания, хем аз сам да чистя, пера, мия.

Иначе не, нямам проблем и да не може да готви. Аз сам не мога много неща да готвя, не мога да я критикувам тогава. Това е и нещо, което се учи с малко практика и време. Не е някаква драма.

8.   Един от ПЪРВИТЕ ми критерии за жена е да може да готви!!! Втори по важност след това е да не отказва редовен секс.

9.   Най-вкусната мусака е тази, която е прегоряла, докато сте се награбили в кухнята...

- Кифлоприземител

10.   8 коментар, точен.

12.   За мен лично като нормален мъж - искам тя да има приличен външен вид (не е нужно да е топ моделка), да ми е спокойно с нея и да няма тежко минало с много мъже.

За готвенето, ами все някой в една връзка ще трябва да го свърши. Ако аз вадя тройно и четворно колкото нея, еми няма да готвя и да чистя. Всяко нещо има цена. Мойте познати с финансови възможности не пипат абсолютно нищо. Само че те могат да дадат всичко на една жена в днешно време, от което тя има нужда. А пък все още има жени, които си вярват, че ще са просто принцеси и от тях няма да се иска нищо.

13.   Гледам, че една близка все от кухнята купува на детето, толкова ли не готви, та да му даде домашна храна, вече е голямо и може всичко да яде. Но си мисля, че мъжете такива жени оценяват и си ги обичат.

14.   Много по- евтино излиза да сготвиш, отколкото да купиш готова храна.

15.   Последното нещо, което ме интересува за жената е дали може да готви. В наши дни има заведения, онлайн поръчки, магазини с храна за вкъщи - варианти много, готвенето е само за забавление.

16.   Да може да готви наистина е претенция, но ако жената има претенция към мъжа, той да ходи да изкарва пари за да плати наема и тока, горивото за колата и т. н. е желателно тя да може да готви за да се спестят пари от ресторанти. Иначе ако си делят всички разходи, без тя да очаква той да я черпи или вози в неговата кола, би трябвало всеки да си готви/плаща яденето сам.
По принцип ако са семейство не виждам как хора с обикновенна работа ще си позволят всичката им храна да е приготвена навън от готвачи, ами като народят деца, ще могат ли да си позволяват да им купуват готова храна по три пъти на ден?
Моженето да готвиш е умение което спестява пари, така че ако живееш с някой би трябвало да сте наясно искате ли да спестите за нещо за което си мечтаете или ще харчите доходите си плащайки на готвачи да ви готвят

17.   Абе, не знам.
Ама мен една баница ме омъжи :)
Със съпруга ми, още гаджета ( бях на 24) и трябваше да ходим някъде, но аз нещо се замотках с корите и като дойде да ме вземе му казах:
Хайде, само да изчакаме да ми се изпече баничката и тръгваме.
Няма да го забравя никога :)))
Отиде, погледна във фурната и възкликна: Ама тя е като на баба. После ми размаха пръст и каза: Да знаеш ти ще си.
И аз: Какво ще съм аз?
Майката на децата ми.
Вече имаме 10 години прекрасен брак.

18.   Във всяка къща има работа. Колкото и да "напредваме" тая работа си я има и да й викаме "отживелица" е само удобен начин да кажем че другия трябва да я свърши. И какво сега, жените няма да перат, чистят, готвят, няма да поемат други ангажименти, нито ще участват финансово в семейството. Деца няма да раждат... И то какво остана - направихте се напълно излишни. Само секс за пари ще правите... После се оплаквате че мъжете, видите ли, само секс искали. Накрая и това няма да искат...

19.   Женска работа не пипвам, освен когато съпругата ми е болна, или в изключителни случаи!

Готвенето, прането, простирането и чистенето са женска работа!

Такава буля, със съвременни претенции, че нямало мъжка и женска работа - директно я изпращам да си ходи - при майка си!
А и поначало такива ги разпознавах овреме - и изобщо не започвах да градя отношения с тях!

Сега аз гледах други неща, когато се жених, да е добра, да имаме сходни виждания, приоритети, възгледи, да ми допада и физически.

Това за готвенето - изобщо не съм го гледал!

И не смятам, че е толкова важно - не съм маханджия!

21.   19 а мъжа какво може да предложи, жената да чисти и готви добре..
Поне някакви финанси или секс, много от мъжете и двете неща не могат да предложат. Всеки мъж трябва да може да се справя с неща като пране, за ядене може да си купи готово, ако е сам. Трябва да може да се справя с чистене, ако няма жена до себе си.

22.   Обожавам да готвя и да чистя, но ако мъжът до мен не ми помогне, когато го помоля, защото му е "под нивото", значи не е кавалер и е свободен да си ходи; значи, че и на мен ми е под нивото да бъда с него. Типично за повечето български мъже е да искат да бъдат обгрижвани, но да не дават същото в замяна на жените си, за което ние сме си виновни, защото сме вечно раздаващи се (говоря за типичните българки, а не за претенциозните и мързеливи кифли). Виж, при немалка част от чужденците е малко по- различно - те са по- благи спрямо жените си, а не са като мнозинството от нашите готованковци, които искат дама и жена на място, но те самите не са кавалери и мъже на място.
Някой в коментарите споменава сексът и да не отказвала редовен секс, така сякаш е задължение на жената към мъжа. Ако е задължение за нея, естествено че ще отказва, защото не й доставяте удоволствие и за нея сексът е именна това - досадно задължение. За съжаление, голяма част от българските мъже наистина смятат, че сексът е задължение на жените към мъжете и чрез тях си достаят удоволствие на себе си, като не си правят труда да ги задоволят. За капак искат и сготвена манджичка. Еманация на разсъжденията на масовият български мъж... Вкусно приготвената с желание храна отива при мъжете на място със силни характери, които си предразполагат жените сами да искат да бъдат женствени и да не отказват секс. Не става само с искане. Пък и ако искате добра домакиня, трябва вие самите да можете да поправяте разни неща в къщата.

Black Sabbath

23.   18. - Не забелязваш ли как все по-малко жени искат да се занимават с мъже. Като малка ми правеше впечатление колко редовно виждах булки, или чувах клаксоните. Сега такова нещо почти няма. Минавам почти всеки ден покрай дома на младоженците, преди поне в съботните дни имаше сватби. Сега няма. На никой не му се занимава с подобни глупости. Ако искам деца мога и до клиниката да ида и да си имам. Без да изпълнявам чужди прищевки. Вие мъжете му мислете. Че и с тия новини и статистики за домашното насилие жените съвсем се отказаха от мъжете.

24.   Жена съм и много обичам да готвя. Правя го с удоволствие. Особено когато имам време или специален повод. Нямам деца, но готвя за приятеля ми с когото живея, за родителите ми. Готвила съм и за съквартиранти, колеги. Обаче не понасям мъже, които сядат на масата и чакат ракията, салатата мандата.
Директно отсвирих 2-3, които търсеха съпруга само с идеята да има кой да им готви.

25.   Жена съм и всичко зависи от отношението на мъжа.

При свестен и разумен мъж, който не е егоист и проявява пълно разбиране към нуждите, времето и физическата умора на жената, и ще готвя, и ще чистя, и сметки ще плащам, и какво ли още не за него. Ако минава с номера за "традиционните ценности", зад които се крият обикновен мързел и интересчийство - да забрави да го обгрижвам като бебе. С такъв мъж само проблеми. Той не ПОМАГА на жената, върши своята част от задълженията.

Ясно е, че и домът, и финансите в наши дни са обща отговорност на двамата, решили да живеят заедно и да градят нещо. Не е приятно, нито пък леко, но това е положението, такъв е животът на пълнолетнте хора. На нас двамата чака всичко. Не върви нито да живеем в кочина, нито е възможно, както пишат и нагоре все от ресторанти да се яде.

26.   Коментарът на 19 кефи!

И аз съм като теб брато, аз си върша мъжката работа в къщи - жената - женската!
И има ред и дисциплина!

Сега, готвенето - и мен не ме бърка. В смисъл, аз не готвя, но и не карам жената да готви. Когато е в настроение - тя прави зеленчукова супа, понякога и някой сладкиш, баница. Често купуваме готова храна от Билата, ЦБА и други.
Не сме претенциозни.

Тъй че готвенето ти е най-малкият проблем в една жена! Гледай жената да е свястна и добричка - това е най-важното!

27.   Обожавам да готвя и да чистя, но ако мъжът до мен не ми помогне, когато го помоля, защото му е "под нивото", значи не е кавалер и е свободен да си ходи; значи, че и на мен ми е под нивото да бъда с него. Типично за повечето български мъже е да искат да бъдат обгрижвани, но да не дават същото в замяна на жените си, за което ние сме си виновни, защото сме вечно раздаващи се (говоря за типичните българки, а не за претенциозните, мързеливи кифли). Виж, при немалка част от чужденците е малко по- различно - те са по- благи спрямо жените си, а не са като мнозинството от нашите готованковци, които искат дама и жена на място, но те самите не са кавалери и мъже на място.
Някой в коментарите споменава сексът и да не отказвала редовен секс, така сякаш е задължение на жената към мъжа. Ако е задължение за нея, естествено че ще отказва, защото не й доставяте удоволствие и за нея сексът е именна това - досадно задължение. За съжаление, голяма част от българските мъже наистина смятат, че сексът е задължение на жените към мъжете и чрез тях си достаят удоволствие на себе си, като не си правят труда да ги задоволят. За капак искат и сготвена манджичка. Еманация на разсъжденията на масовият български мъж... Вкусно приготвената с желание храна отива при мъжете на място със силни характери, които си предразполагат жените сами да искат да бъдат женствени и да не отказват секс. Не става само с искане. Пък и ако искате добра домакиня, трябва например вие самите да можете да поправяте разни неща в къщата.

Black Sabbath

28.   Много младичките тук по силата на липсата си на опит казват, че това няма значение. Жена съм, 34 и мислех и вярвах, че ще мина и без това. Да кажем така, ако можехме да си позволим да ядем с поръчана храна отвън: не бих готвила. Не ми е любимо, това някой ги отпуска, мен не ме отпуска, също предвид като знам купа с чинии и тенджери после и чакащите ме куп задължения ( дете). Но откакто се роди детето взех решение да се уча полека да готвя, за да си яде сготвена домашна храна. И така, готвя.

29.   Жена, която не умее да готви, е пълен инвалид.

30.   Н 29, също и мъжът.

31.   Човек, независимо мъж или жена, ако едно ядене не може д аси завърти, една пералня да си пусне и да си премете къщата, може директно да ляга в гроба. В наши дни, когато жените работят наравно с мъжете, ако не и повече часове, значи и домашната работа следва да се дели. Жената не е слугиня.

32.   28, вземи си миялна, много помага. И да, не може цял живот да се кара на готова храна. Аз готвя почти всеки ден, вземаме и готово когато нямам време. Наистина децата си не можеш да ги държиш само на сандвичи и на пици.

33.   Кои както харесва, всеки живее по собствен начин, такъв е животът.

34.   Поредната безумница, която си мисли, че ако готви ще има мъж до себе си. Ще има, но подвижна мебел с любовница/ци.

35.   Ще ти отговоря така.

Ако една жена може да готви и готви е супер.
Ако не може да готви, но е склонна да се научи и да готви е ок.
Ако не може да готви и не е склонна да се научи - ще е сама.

За протокола, аз мога да готвя доста добре, очаквам същото. Кухите кифли дето не правят разлика между зеле и зелена салата да си гледат Ергена и да си клюкарят някакви плоски безсмислици, безинтересни са ми като хора изобщо...