Споделена история от Други

Излизанията с приятели ми стават неприятни (София)
Когато излизаме с приятели, често ходим до един винен бар на Славейков. Това място е известно с огромна селекция на премиум вина и разумни цени в същото време. Обаче напоследък ми прави впечатление, че посетителите са някакви странни хора - гледат като психопати, облечени с дрехи със всякакви логота - то не ти е Lacoste, Guess, Tommy Hilfiger, Napapijiri, YSL и какво ли още не. Масово пушат некви пури и говорят нахакано.

Това ми е нещо ново. Такава показност доскоро като че ли нямаше, сега всеки се прави на турбогъзар и не разбирам защо?? Аз се обличам елегантно но семпло, обувките са ми или Timberland, или Ecco, или new balance. Ризите и тениските ми са или от обикновен памук, или от креолски такъв (това е памук с дълги нишки, малко по-блестящ). Дреха с големи логота нямам. Неприятно ми е да ги виждам.

Чудя се, защо е тази показност и тежкарство, пред кого се показват или доказват? Явно аз не се вписвам в тази обстановка като че ли, не знам вече. Къде да ходим вече?? Искам места където се събират усмихнати хора и селекцията на питиета е топ.

Мнения от ваша страна??

Коментари

1.   А имаш ли си малка пиличка с която си пилкаш ноктенцата, ей тъй - семпличко и ненатрапчиво? Бранда нема значение, не питам за него, не се пЕни.

2.   Винаги и навсякъде е било така, не само в твоя бар, не знам как не си го забелязал досега. Българинът е беден и комплексиран, има вграден дълбок комплекс за малоценност за това опитва да компенсира с материална показност: "вижте ме къв съм аз, вижте кво имам и колко съм важен". А реално бай ти ганя е на 1500 лева заплата, живее на кредит, работи за да си изплаща колата, която не му е по джоба и едва свързва двата края.

3.   Поначало, винопиенето е скъпо хоби. От там, вероятно идва и снобеенето. На мен тези хора не биха ме дразнили. А, марковите дрехи и обувки с лого не са от вчера, не знам защо го споменаваш. Струва ми се, че имаш комплекс, че не са ти достатъчно скъпи вещите.

4.   Е, няма как всички да се съобразяват с мнението ти относно облеклото. И какво изобщо те интересува как са облечени другите. Излизаш да се забавляваш или да оглеждаш как са облечени и какво правят хората на съседните маси? Доста комплексарска тема.

5.   Не разбирам кое не разбираш. По заведенията висят предимно пасивно ебачи, дето на думи са страшни, ама жена не са виждали от доста време. Големите надписи са за да покажат че са много големи, от там уж да им върже по-лесно с някоя, а пък то ако ставаше само с една тениска и мацката ще е толкова готина и те ще са толкова гъзари.
Реално готин мъж не ми трябва да ходи на заведение и да слага маркови тениски за да забие някоя. Той може да срещне такава навсякъде и без проблем да я забие.

6.   Ами пий си питието защо трябва хората от другите маси да те интересуват с какви лога са?
Примерно едва ли някой се интересува от твоите обувки или блузи от памук

7.   Не им обръщай внимание, какво ти пука как са облечени, всеки носи дрехи, които му харесват, живей си живота и си носи дрехи, които на теб ти харесват, питай някои за такова заведение, и го посети.

8.   Как се нареждате да влезете в този бар, винаги е препълнен (често пъти с чужденци)...

9.   Значи отиваш на претенциозно място, вживяваш се каква марка са твоите обувки и какъв памук са дрехите ти. Но видиш ли другите били големи гъзари и те засенчват? ! Осъзнаваш си собственото си снобарство, че си тръгнал да се дразниш от колегите си?

10.   Какво ти пука другите с какви дрехи и лога били облечени? Така се харесват, така ходят. Карат ли те да правиш нещо? Ти нали си добре облечена, пий си питието и не се занимавай с тях.

11.   кво ти дреме, те бедните носят дрехи с големи лога, най-скъпите и качествени са без никакви лога като лоро пиана или брунело кучинели, марки, които плебеите с ширпотреба като лакост и томи хилфигер не са чували :D

12.   Авторе, ти къде си расъл.
Много си превзет, малко хора са виждали креолски памук!
Като вървиш, поклащаш ли се с чупки в кръста?

15.   Знам го тоя бар - един път бях с една мацка там - бая е снобарски. Никакъв купон няма. Седят, пият и се оглеждат.
Не са моите хора тези.
Имам един приятел - изкарва горе долу добре. Купи си за 20 бона часовник и ходи там, като си навива ръкавите да му се вижда часовника :))))
Баш позьорски си е този бар, но всеки си има вкус.

16.   На мен пък нито тениската, нито панталона са ми някаква известна марка (сега му викат бранд). Щастлив съм и не ми пука. Приятелите също не си ги избирам по това какво носят, пушат или пият. Да не забравяме, че същественото е невидимо за очите.

17.   И на мен ми е неприятно да виждам даден характер хора, но не мога нищо да направя. Винаги ли е имало такива хора? Да, имало е винаги. Какво трябва да направиш? Пий си питието и се забавлявай, не се вторачвай в другите. Българинът е беден, ама с кола, марковите дрешки, пури, заведения... Не му се вижда края.

18.   Като те чета и ти не си по-различен.

19.   Не пия вино, нито някакъв друг алкохол, а и не пуша.
Мъжете парадираши с марки обикновено са на ниво мениджър, но не и собственик на фирма.
Като жена не се впечатлявам от памучни тениски, ако ще и да са за 200 лв.

20.   Седни на някоя пейка в парка и пий там вино, още по-добре бира. Аз така правя. Трябваше по неволя на съдбата да вляза в Старбъкс и се удивих какви сноби имаше там!
Относно марките, нищо не разбирам и не ме интересува. Теб защо те дразнят? Аз лично също не обичам някакви лога по дрехите:) Но който каквото иска да облича! Може би си много млад още и те впечатляват такива работи.. Аз съм жена вече на 35 години и не се вълнувам от марки и надписи по дрехите

21.   Дреме му на някой на дедовия къде си пиеш виното и с какви обувки си обут! Това може да интересува само образи, подобни на един известен "лорд", карал някога трамвай.
Сто пъти по-готино е на бивак с весела компания, вечер край огъня, където никой не оглежда дали ти е маркова раницата, отколкото със сноби и фукльовци.