Споделена история от Други

Как да се вкарам в релси
Здравейте. Аз съм мъж, който скоро ще навърши 28 години. В последно време се усещам сякаш съм в някаква дупка.
Накратко за мен:
Работя в ИТ сферата, като кариерно през последните 6 години се развивам доста добре и съответно имам високи доходи. Живея в София, а образованието си получих на запад. От ранна възраст живея сам. Преди около 2 години приключи дълга връзка за мен. С нея си представях, че ще имам семейство, но нещата не се получиха. След година имах нова връзка, която продължи около 6 месеца, но ми изневериха. В момента се чувствам сякаш никога няма да мога да намеря човека за себе си.
Гледам да запълвам времето си с различни активности. Тренирам във фитнеса, плувам, ходя по планини, харесва ми да пътувам, но понеже там организацията е по-трудна с приятели, съответно в последно време не пътувам... Мисля да започна да пътувам сам поради тази причина. Работя от вкъщи, а в офиса има прекалено малко хора и това също ограничава социалните ми контакти. Имам добри приятели около 5-6, но и те си имат някакви задължения и не е като да може да се виждаме всяка седмица. Усещам, че пропилявам времето си, ако просто седя вкъщи, сякаш трябва да съм навън постоянно, да срещам нови хора, защото иначе часовникът тиктака и може и да не намеря никога своята половинка. Знам, че не трябва да съм фокусиран върху това, но честно казано самотата ме изяжда...
Чудя се как още да запълня свободното си време, за да не се чувствам сякаш съм забит вкъщи и не се случва нищо в живота ми.

Коментари

1.   Здравей, Авторе!

Имаше една много добра тема по този проблем, която би трябвало да помогне и на теб, и която аз съм си запазил. Тя е в раздела Любов и Изневяра и е със заглавие:

"За хората, които са сами, но искат да си намерят съпруг/а. "
http://spodeli. net/4/story-172076. html

(за да се отвори от връзката - махни интервалите в нея, защото сайтът автоматично създава два интервала,
или напиши заглавието й в Гугъла - и ще ти излезе)

Прочети я многократно като обърнеш внимание на съветите на автора, а не на хората, които спорят с него!

Там са дадени добри съвети на хората в подобно на твоето положение, ще ти копирам някои от тях и тук:

За хората, които са сами и искат да срещнат сродната си душа:

1. Трябва да търсите човек с еднакви(или поне със сходни) с вашите интереси, цели, ценности, възгледи и приоритети!

2. Трябва да бъдете много търпеливи, постоянни и упорити!

3. В никакъв случай не трябва да се обезкуражавате или отказвате, дори дълги години да няма резултат!

4. Трябва да влезете в такава среда, където има хора с близки до вашите интереси!

5. И не се отчайвайте, ако не се получава, а продължавайте да опитвате и да търсите, и да се молите на Бога за това - щом много го искате и полагате усилия, Бог накрая ще ви го даде!
(С едно изключение - ако това няма да бъде полезно за спасението на душата ви. Само в този случай Бог не изпълнява нашите молитви! )

2.   Ето къде се крие един от сносните мъже.
Пътувай сам, когато няма свободни приятели, какъв е проблемът? !
Компания ще са нови запознанства. Аз съм жена и си пътувам сама когато ми се пътува.

3.   Запиши се на спорт, тонби, рисуване, нещо които ти харесва избери, така животът ти ще, е интересен, зависи от теб да си щастлив.

4.   Истината е че трябва да се обърнеш към духовното. Опитваш се от някакво външно нещо да получиш вътрешно удовлетворение.
Опитай с медитация, йога, религия, вим Хоф и т. н, което ти хареса.
Има един закон, колкото повече се опитваш, толкова по-зле става.
Отпусни се и вярвай в процеса, продължавай с положителните навици.

Отиди сам в някой бар и седни на бара и ще видиш, че ще намериш някой интересен човек.
Ходиш на индивидуални спортове, пробвай с танци, Кик бокс, бжж, или кросфит там ще срещнеш много подобни хора.

5.   Номер 3 съм танци, тонби е грешка, извинявам се.

6.   "да не намеря никога своята половинка"

Мисля, че на 28 е добра идея да пораснеш и да осъзнаеш, че няма половинки, четвъртинки и т. н... Какво има, вече си го видял, просто не искаш да го приемеш. Човек е сам в тоя живот и ако самотата те "изяжда", значи не знаеш как да бъдеш сам. Аз бих работил над това, ходенето навън да се срещаш с разни други заблудени люде, та да си правите компания е всъщност загубата на време. А защо, вече си го видял, ти това си правил. Компанията им е от днес до утре. Спри с приказките за деца за тия "половинки", гледай си живота, и ако попаднеш на приятна компания за определено време ок. Но те "изяжда" не самотата, а нереалистични фантазии.

7.   Казваш, че при последната ти връзка са ти изневерили, какво от това, не умееш ли да прощаваш, дори някой да изневерява, пак може да те обича и да е за теб