Споделена история от Други

Въпрос за създаване на сайт
Здравейте, надявам се някой да ми помогне, да се ориентирам
Имам няколко въпроса, свързани с основния
1. Може ли човек да ми създаде сайт, ако аз имам вече домейна. Но да го направи като блог, т. е аз да си го пълня със съдържание
2. Къде да потърся такъв човек?
3. Колко би ми струвало?

Благодаря

Коментари

1.   Най-добре си го направи сам с Wordpress, няма да ти отнеме повече от ден-два да се научиш да работиш с платформата.

2.   Имаш ли хостинг? Можеш и сам да се пробваш

3.   Ти сайт и сам можеш да си направиш, ако не е сложен. Има си програмки, с които става лесно. Поинтересувай се. Програмистите взимат скъпо и отделно за всяка промяна после те цакат яко.

4.   Може сам да си го направиш: виж Wordpress: домейнът com предлага безплатен хостинг, но трябва да си платиш, ако искаш твой домейн. Домейнът org пък предлага да си свалиш самия код и да го качиш на някой сървър (хостинг).

Друга опция е blogger, която е услуга на Google. Пак може да си настроиш твой домейн срещу заплащане.

Има начин да хостваш сайта си в платформите Github и Gitlab. Има страхотни продукти за създаване на статичен сайт/блог: Jekyll, blag...

5.   Виж сега, за да ти направи някой сайта - хора лесно ще намериш.
Примерно регистрирай се във фриланс бг(freelance bg) и си пусни обява там.
Може да го поръчаш и на фирма - но ще ти излезе златен!

Но имай предвид, че всеки сайт има нужда и от поддръжка. И после пак ще трябва да търсиш човек за тази цел.

Затова, според мен, най-добрият вариант е ти да се научиш как става и да си направиш сам сайта - попаднах тези дни на един подходящ сайт за такава цел (Как да си създадем уеб сайт от нулата) - напиши в Гугъла бглазарус
и ще ти излезе като първи резултат.
Човекът има и канал в YouTube - пак напиши бглазарус
и ще го намериш.

6.   потърси WordPress в гугъл

7.   Може разбира се, даже и сам може да си го направиш. Купуваш хостинг и домейн, в домейна обикновено има интеграция с уордпрес, хващаш един туториъл в ютуб и действаш стъпка по стъпка. Като качиш уордпрес, от там на сетне вече може да си избереш тема - безплатна или платена ти си решаваш. И това е :) Сам ще ти струва 0лв, ако някой ти го направи от 500-2000лв зависи дали не очакваш и къстъм дизайн.

8.   Според мен в днешно време не е нужно да хвърлиш хиляди левове за създаване на сайт. Вече има много алтернативи и е много лесно. Надявам се модераторите да ми пуснат коментара. Но ще направя малко реклама на сайта ConvertBuilder. Той е създаден с тази цел. Да можеш да си направиш супер лесно сайт сам. Не трябва да знаеш английски или да знаеш да програмираш. Само цъкаш с мишката и си го правиш както искаш. Струваше 80 лева на месец и съм работил малко на него.

Сега има и други примерно WordPress доста известна, но там вече не знам как стоят нещата.

Успех!

9.   Може да ти струва: нищо, почерпка кафе кола, почерпка пица с десерт, 500лв, 5000лв. Въпрос на какъв човек ще попаднеш. Общо взето, ако е опитен може да половин ден да направи всичко. А може тепърва да се учи, да се мъчи 2 седмици и да ти иска заплата като за голям спец. Има и друг вариант - четеш, гледаш youtube и си го правиш сам. Освен домейн и сайт ти трябва и хостинг - платен вероятно. Виж jump. bg примерно. Не се натрисай на суперхостинг, защото са нагло скъпи и с големи претенции.

10.   Намери специалист, на разумна цена може да имаш сайт, това е решението.

11.   Много благодаря за съветите.
Реших, че за целите, които имам, блогспот ще ми свърши чудна работа.
Аз съм специалист по психология и логопедия, като предимно работя с младежи и деца. Този сайт ми трябва, за да разширя дейността си и да надграждам своите умения.
Той ще изпълнява служба на реклама за основната ми дейност, а защо не и да ми изкарва допълнителни средства чрез Google AdSense.

Още веднъж благодаря на всички.
Бяхте полезни.

12.   до Автора след коментар 11 - от човекът с коментар номер 5

Ти блог в Blogger винаги може да си направиш, само че, според мен, това няма да ти свърши работа! Поне за целите, които описваш!

Аз смятам, че за твоите цели - трябва да си направиш собствен сайт!
Как? - съм ти написал в коментара си - номер 5

13.   Аз също смятам, че е най-добре да се понаучиш и да си направиш собствен сайт, защото на теб не ти трябва блог, а сайт.