Споделена история от Други

Любим стил музика
Здравейте! Нека споделим каква ни е любимата музика! Аз мога да слушам всичко, но най-ми е любим бг рапът (визирам F. O, Billy Hlapeto, MBT, Marso). Какъв е вашият любим стил музика /певци/песни? Поздрави!

Коментари

1.   Слушам всичко - от класика до хеви-метъл, без чалга и балканските ѝ разновидности

2.   Добрата българска музика! Издирвам и редки български песни, за които се сещам, които съм слушал през годините и имам желание да ги слушам отново и отново, затова ги тегля! Съвсем случайно намерих "Грешка в схемата" на Тони Томова, която имам записана на аудиокасета с още много песни, от времето на баща ми! Също и на Веселин Маринов "От любов", "След години", които някога се пускаха по радиото и телевизията, но сега сякаш са забравени! На Сигнал "Спри се", "Мечтатели", на LZ "Песента е огън" и още много други песни, които слушах, когато бях дете!

3.   Роооооок и рок&рол, джаз, блус, класическа в определени моменти/настроения. Основно обаче рок, искам бърз адреналин--Лед Цепелин, искам екстра енергия--Фреди, искам силна, дълбока емоция- Дракончето :) искам да ми настръхне "козината" Кърт Кобейн, искам "жега и бяс" - Линкин Парк и т. н
Рядко ми харесва нещо от модерната музика за бърза консумация, но например сега съм пристрастена няколко дни вече да слушам "Aдам - Zhurek"само тази му песен обаче, май е на Казахстански език, в коментарите не могат да се разберат дали Казахски или Казахстан.
Някои на които така им е удобно по тяхна си причина мислят, че тези които не слушаме чалга се "надуваме като интелектуалци" буаххаха
Ела да ме видиш като чуя рок&рол например каква хвърчаща интелектуалка съм, че почти не стъпвам по земята. На всичкото отгоре съм танцувала акробатичен рок ххаха.
А и на рок си издивявам, даже някой път забравям, че съм навън сред хора и започвам да пея на глас, ама така се вживявам, че си мисля, че пея по-добре от оригинала, а ако сбъркам нещо- сбъркал е оригинала, аз съм върхът и пея страхотно :))))
Но чалгата не я понасям и това е. Като започнат с ония протяжни ревливи гласове, да вият и опяват, да те приканват да си нарежеш вените или поне да си издереше лицето... или другите "турни ми го, махни ми го, дай ми го, вземи го" отврат. Радвам се, че не съм в България и не съм принудена да се атакува постоянно имунната ми система с тези...
Та, това е, 4-то поколение фен на рок-а съм.

4.   Харесвам всякаква музика в общи линии. Тя заема голяма част от свободното ми време и би било трудно да опиша всичките жанрове и под жанрове, които слушам. Въпреки това имам известна доза критичност към нея, важното е да ми придава емоция и смисъл. Слушам F. O., както и няколко песни на Били хлапето от изброените.
По принцип любим стил ми беше рапът, но от началото на годината слушам основно рок и метъл. Любимата ми група е falling in reverse, съответно Ronnie Radke ми е и топ изпълнителя. Харесвам както старите, така и новите им песни с изключение първите им рап изпълнения, там ме болят ушите. Песните I'm not a vampire, The drug in me is you, версията им на Laat resort и разбира се watch the world burn може би могат да създадат представа за какво става въпрос. Харесвам ги доста честно казано. Също има едни много готини момчета, които от сравнително скоро се занимават с музика, групата им се казва Opal in sky, особено песента им the blight много ме радва. Мога да споделя още доста, но мисля, че толкова стига, за да придобият читателите представа за психическото ми състояние, хах.

5.   Рок, метал, пънк може и рап нещо като cypress hill примерно. Харесвам много и класическа музика.

6.   По принцип слушам всякаква музика предимно само стари, защото новата музика не може да ме докосне. Хип-хоп, поп, гръцко и поп-фолк. Моята любима изпълнителка е Вероника (бивша поп-фолк певица) Сега ще очаквам нападки от анти-фолкаджии.

7.   От авторката :Радвам се, че споделихте! Определено беше много интересно за мен. Също забравих да допълня, че съм луд фен на The Weeknd, хаха

8.   Прогресив и алтърнатив рок, слушам предимно Джетро Тъл и Пласибо, като ги редувам. Също малко Поркюпайн Трий и повече Миднайт Ойл, които ми напомнят за тийн годините ми.

9.   След като се обърнах към Бога, слушам главно православна църковна музика.

Който му е интересно нека чуе примерно прекрасната православна песен Чистая Дево! (Като напише това в Гугъл ще я намери - тя има десетки варианти, няма оригинал - така да се каже. написана е от Свети Нектарий Егински)

Много хубави песнопения има и от нашият патриарх Неофит(Бог да го прости! ), той беше чудесен певец!

Пред това слушах всякакъв стил музика, като гледах песента да е смислена и мелодична. Харесвах и български естрадни песни, руски, гръцки и сръбски песни.
Класиката също има уникални неща.

10.   Много са ми интересни тия, които "слушат всичко". Пък като им пусна нещо от моите неща и са: "Ама как може да го слушаш това? "
Та, на въпроса - слушам предимно тежки стилове с китари - хардкор, метълкор, груув метъл.