Споделена история от Други

Светена вода
Здравейте, въпросът ще ви се стори много глупав предполагам, но не съм запозната с уроки, баене и т. н. и малко се притесних, мя без подигравки
По принцип съм изключително позитивен човек, но тези дни започнаха да ми минават често неприятни мисли през главата, което е нетипично за мен. Имах светена вода в нас и ми мина през главата да си напръскам челото с нея. В момента, в който го направих, ме споходи огромно главоболие.
Може би е съвпадение, но това може ли да значи, че съм имала лоша енергия тези дни и съм била урочасана?

Коментари

1.   А може да си хванала грип.

2.   Светената вода си е изключително полезна.

Аз пия всяка сутрин по една-две глътки светена вода!

Сега, какво точно се е случило при теб - само Бог може да каже, ние можем само да предполагаме. Но това, което описваш е странно.

Иначе по принцип лукавия(дявола) постоянно се мъчи да ни внушава лоши мисли, така че това, че си имала лоши мисли - само по себе си не значи нищо!

Важно е да не приемаш такива мисли и веднага да ги отхвърляш като се помолваш и на Бога!

Сега е Великият пост, ако искаш да направиш нещо полезно - вземи да попостиш известно време, и да пристъпиш и към другите Тайнства на православната църква - разбира се, ако си кръстена православна християнка.

Въобще най-добре върви поговори с някой по-опитен православен свещеник и се вслушай в съветите му!

3.   Със самовнушения, можеш и да се самоурочасас!? Съвременни хора сте, а живеете като в средновековието. Тогава са били прости и неграмотни и са вярвали в дяволи, но в 21 век ставате за смях!

4.   Благодоря много за мненията, кръстена съм и съм вярваща
Знам, че звучи глупав поста ми, но се стреснах, защото не го очаквах и не ми се е случвало, а е напълно възможно и да е самовнушение. Не мисля, че някога съм била урочасвана, или поне не знам какво е, затова се допитах до вас дали може да е свързано с това

5.   Проблеми в работата, любовта? Зяпане на новини? От там са ти лошите мисли. Уроки не съществуват.
Пръскала си се с вода и очакваш сцена от Езкорсистът?

6.   Възможно ли е, да те е наранила, за да изгори греховете ти? !

7.   До номер 5: не зяпам новини и нямам проблеми, не изключвам ежедневните малки пречки в работа или личен план, които присъстват на всеки в живота, и съм такъв човек, че не ги приемам навътре и не се натоварвам излишно.
Точно по тази причина обърнах внимание на себе си, защото забелязах, че без никаква основателна причина ми идват лоши и неплиятни мисли. И дотолкова не се чувствах добре от този факт, . особено щом нямах идея защо ми се случва, че от нищото ми дойде идеята за светената вода.
Изобщо не съм си го представяла като сцена от екзорсизма, нито имах предвид това, когато писах темата, интересно ми беше дали някой друг е имал сходна случка, за да си го обясня.
Може би номер 6 има право и си го интрепретатирам така, че съм имала лоша енергия в себе си по някакъв начин и това ми е помогнало да я премахна.
След тази история не съм имала никакви. проблеми :)

-Авторката

8.   7, вярвай още в такива неща. Всичко е на самовнушение.