Споделена история от Други

Емпатията през XXI век
Емпатът на 21 век е странна личност. Емпатът на 21 век:

1. Плаче, защото преди 20 години Брад Пит е зарязал Дженифър Анистън, заради Анджелина Джоли, но когато види болен, нещастен, бездомен човек на улицата, го подминава отдалеч с погнуса. ;

2. Вижда изоставена пострадала животинка, снима я, оставя я там и после пише и кълне 2 дни в социалните мрежи, без да си мръдне пръста да ѝ помогне. ;

3. Вярва в Бог, когато го закъса, но иначе това са глупости, с които се подиграва. ;

4. Позитивна личност е, докато на някой от познатите му не се случи нещо наистина хубаво, с което може да се похвали. ;

5. Непрекъснато пропагандира за свобода на словото и мисълта, но когато някой реши да изкаже истинското си мнение, гледа да му запуши устата и го обявява за нетолерантен.

Коментари

1.   Авторе, и каква е целта на темата ти?

Да оплюеш съвременните хора?

Или да се изтъкнеш, че ти не си такъв?

Или да се покажеш, че знаеш модерна думичка - "емпат"!

Която и да е - е супер тъпа! И въобще няма смисъл да се публикува такъв тип тема!

2.   Ххахах разсмя ме, но да, в общи линии си прав/а.
Голяма част от обществото вече... Ами мърдат, консумират, даже се смеят и ако не видиш празните, почти мъртви очи... Вярваш, че са онези живи хора, в чиите тела още има души...
Копират, на принципа на повторения, знаят какво се очаква от тях и симулират дори понякога доста добре. Все пак имат нужда от енергия, макар и базова, за оцеляване, но за да се снабдяват, трябва да симулират/копират и което са научили, че е прието/ заучено.
И тъй-като огромна част от населението вече са празни, няма как да получават едни празни от други празни това, от което реално имат нужда за да се захранват и оцеляват, агресията нарасна до вече пиков момент и скоро ще се "взриви" всичко това.

3.   По-голяма глупост не бях чела. От фейса ли го копира?

4.   Да, истинската човечност е дефицитна стока в 21век. До това води дивият капитализъм

5.   Абсолютно съгласен съм с теб.

6.   С удоволствие бих прочел и останалата част от списъка :)

7.   Много свободно време имаш и почваш да мислиш за лупости. Съветвам те да се ангажираш с нещо, за да не си окупираш ума с това.

8.   Така е.

10.   До 4ти, поинтересувай се как са живели хората през вековете.

11.   Опа, някой се припозна в първите коментари и веднага цвръкна малко жлъч? :)

Ето малко и от мен, специален подарък за тех:

- Постоянно се хвали каква душичка е, колко е добричък, миличък и т. н. ама пусти му късмет, все попада на "нарцисисти". Оревава форумите и с чувство на изпълнен дълг си прави селфи сесия.

- Сутрин първата му работа е да си прегледа фейсбук фийда и да види кой къде е бил. Оставя задължителните лицемерни коментари "Ау, колко си сладка. И местенцето е прекрасно" и после цял ден е кисел щото "приятелите" са имали време и пари да отидат еди къде си, (задължително документират всичко, специално за "приятелите си") а нашия "емпат" няма с кво да контрира това афиширане на "интересен живот".

- Голям емпат е, много обича да помага ама предимно вербално. Помощ, която изисква физическа дейност, се избягва като котка-вана, пълна с вода.

- В една огромна част от разговорите си, говори предимно за себе си. Обижда се ако събеседника се опита да промени темата, ей тъй, за разнообразие. Оревава форумите "Не ме оценят". Стадото съветва "Намери си по хубав и добър". Раздаля. 1-2 години курова въртележка из тиндър. Некакъв заблуден се връзва за няколко месеца. Историята се повтаря отново и отново, докъм 33 годишна възраст. Котки и алкохол.