Споделена история от Други

Каква кола бихте си купили за 70 к
Ако хипотетично се нуждаехте от нова кола (не е задължително да е чисто нова) и разполагахте с бюджет 60 - 80 000 лв, каква бихте си купили? Като имате предвид, че поддръжката ѝ с всички разходи (от данъци и застраховки до ремонти) без гориво, не трябва да надвишава прогнозно 6-7 000 лв годишно. Говорим за кола, която да е за ежедневна употреба, а не някаква изчанчена само за кеф.

Бихте ли държали за тия пари да е чисто нова или бихте купили втора ръка висок клас? Имайте предвид, че може би втората употреба ще е с доста скъпа поддръжка, предвид че ще е висок клас, сравнително нова и вероятно извън гаранция.

Бихте ли превишили бюджета с 50-тина хиляди с идеята да купите чисто нова премиум марка като БМВ или Мерцедес? Според вас би ли си заслужавало?

Какво купе бихте предпочели? Колко голяма, бихте ли искали да има повече екстри или повече коне? Имате ли предпочитание за марка или просто ще гледате коя ще ви хареса? Има ли марки, които за нищо на света не бихте купили? Като например френски или италиански?

Коментари

1.   Бих се вместил в бюджета с нова. Не е задължително да е БМВ или Мерцедес. За 70к можеш да си вземеш и друга марка

2.   Задължително бих си купил нова кола!

Новото си е ново, който и каквото иска да си приказва!

Второто ми изискване да е красива и естетична на външен вид! Като цвят - синя или червена. Може и нюансен цвят.

Третото ми изискване е да е икономична.

Четвъртото ми изискване е да е бензинова!

И ще видя вече в кои модели се събирам в цената.
Като марки предпочитам опел или фолксваген, евентуално може и форд, и в краен случай шкода.

3.   Dodge Charger 5. 7 hemi, здрава, опростена кола, лесна и евтина поддръжка, лесно става на газ.

4.   С такъв бюджет най-добре да се закупи малко употребяван автомобил на 1-2 год. и 10-20 хил. км. пробег. Но това трябва да стане от дилър на марката в Германия и въпреки, че колата не е чист нова, купувача получава 2 год. европейска гаранция, т. е. тя ще е валидна и у нас. Такъв автомобил е неразличим от нов и цената му е с над 35-40% надолу от първоначалната. Но купувайки кола на такава цена е необходимо, собственика да има доверен брокер за застраховката, където би получил добри условия, както и гараж за съхраняването на автомобила. Не би било нормално да се оставят 35-36000 € паркирани на улицата или в някоя кална тревна площ, както вече се случва в големите градове у нас.

5.   Audi rs6, семейна кола, комби.

6.   Стар Мерцедес дизел 1995-2000 година за 3000 лева, буквално с вечен двигател. Поддръжката клони към нула. Останалото е ненужна глупост.
Дори да съм мултимилионер, пак не бих дал повече пари за някаква ламарина, чиято основна цел е да ме придвижи от А до Б. Поне за мен е така.

7.   Aко си беден гъзар си купи лексус :D аз съм такъв, тия не се чупят.. като се счупи боли де

8.   Категорично няма да е кола от магазина, просто защото още с излизането цената моментално и пада. За 20-25 бона ше си взема наистина як автомобил. Но пък и аз съм фен на по старите модели.
Можеш да вземеш кола на 5-6-7 години, която да е в топ състояние и ще ти останат едни 40 хиляди, вместо да ги хвърляш всичкитв.
Са ако имаш наистина доста пари и тия са ти само за кола, така по става. Премиум кола за 80 хилки от магазина не можеш да вземеш ако трябва да сме честни. Просто трябва да си платиш доста повече.
Можеш да вземеш Тойота нешо, Рено, Пежо и т. н.

9.   Tesla Model 3 Performance или Jaguar i-Pace! Нищо друго не ти трябва за тези пари втора ръка :) 6-7000лв ще ти стигнат да ги поддържаш 10 години, а не годишно като с вечно капризните ДВГ каруци.

10.   Бих си купила евтина, икономична кола /в никакъв случай ЕА/, от някоя дуракоустойчива марка като фолксваген, с евтина поддръжка и нисък данък. Останалите пари бих вложила в нещо смислено.
Освен ако не си крупен бизнесмен-милиардер, покупката и поддръжката на висок клас автомобил си е - "на гол тумбак - чифте пищови".
Ж-40.

11.   Тойота корола хибрид струва 50 - 60к. Това бих си купил. Камри тръгва от 70к

12.   До номер 6: нема нищо вечно бате. И тия Мерцедеси остаряха вече

13.   Фолксваген и дуракоустойчива.... Легенди.
Нова кола не си заслужава. Особено ако имаш 70х и нищо повече. Ако имаш 210х, може да си вземеш кола за 70х и да й поемеш разноските по поддръжката, застраховките, ремонтите и т. н. Да, някои нови коли от магазина влизат директно в сервиза вече. Не е изключение.
Резервните части на нова кола са умопомрачително скъпи, също и каското. Да не говорим, че е рисковано от гледна точка на това дали модела и модификацията ще се окажат сполучливи във времето. Отделно че цената пада в пъти дори само след 3-4 години ползване. До тогава похарчените по нея пари са 1. 5 пъти, ако е имало и ремонти... Пълна набутвация.
Премиум колите да пълни със всякакви софтуерни опции, някои от които са на абонамент (примерно подгряването на седалките на някои BMW модели - не си платиш - няма топло на гъза). Производителя има повече контрол върху автомобила ти, от теб самия (постоянна интернет връзка).
Кола на старо е добър избор (7, 8, 9 години). Стар модел на малко години (примерно от последните месеци на производството). Знаят се болежките, знаят се кои стават, евтина е и за поддръжка и за придобиване. Не е особено примамлива за крадене. И като стане на 14 и данъка й спада и т. н.
Ама всеки си преценя. Ако имах достатъчно пари и аз бих карал нова. Но парите за нова кола, както казах, са поне двойно на цената обявена от магазина. И всяка драскотина боли, и то много - и душевно и финансово. И колкото по-изпилен е бюджета, толкова повече боли.

14.   До 3 - Определено ще се наложи, да вдигнеш бюджета, ако я караш често. Тези коли горят ужано много и с времето, разхода се покачва, особено ако не ходиш, да си оправяш колелата, не сменяш чето гуми и няма кой, да ти оправя двигателя. Иначе да - ръмжи, бърза, голяма работа, ама София-Бургас, особено ако ти натиска ко крачето, едно 250 лева не ти мърдат. В една посока.

15.   Нова, категорично. Ще заложа на азиатските марки - Хюндай, Киа, Сузуки и др.

16.   Аз бих си взел Шкода Супърб комби 4х4 чисто нова. С отстъпките, които дават идеално се вмества в бюджета и смятам, че за парите си предлага най-много. Японците и корейците не правят лоши коли, но са една идея по-дървени и по-некомфортни.

17.   Не бих си взела нова кола като цяло. Бих дала 5-6 к за по-стара, и бих си купила парцел с морска панорама за останалите. Приоритети )