Споделена история от Тинейджърски

На колко години го направихте?
Здравейте. Момиче на 16 год съм. Имам си приятел - гушкаме се, споделяме разни неща, излизаме заедно, но нищо повече от целувка. За нещо повече, мисля че още не съм готова. Той все още и не ми е искал, но може и до там да се стигне, а аз мисля че ми е рано за това. Незнам дали няма да се разсърди след това. Вие момичета, кога го направихне за първи път?

Коментари

1.   На 17, после съжалявах, че съм бързала. На теб ти е още мнооооого рано за гаджета и секс

2.   Не гледай другите кога са го направили, щом ти не се чувстваш готова недей. А на приятеля ти не си длъжна с нищо. Ако той не уважава твоите желания и не прояви разбирания, значи не е за теб.

3.   Не знам как ще ти помогне тази информация, но аз го направих на 18, така го усетих. Преди това просто не съм имала желание с конкретен човек, но при всеки е различно.

4.   От колко време сте заедно? Това е много важен фактор. Ако сте от месеци заедно... и не си готова, значи не го харесваш достатъчно..

5.   На 18, точно на рожденият ми ден, но имахме един неуспешен опит на твоите години. То беше треперене, притеснение, криене/прикриване на тялото, червене от двете страни, та накрая се отказахме и двамата до 18 г :).
Но пък когато се случи, бяхме спокойни, беше прекрасно, и може би точно защото бях напълно готова и желаеща, открих, че много харесвам секса- е, поне с него тогава, де.
Ако приятелят ти се разсърди защото не си готова още- НЕ Е твоят човек, пускай го на свобода, бъди свободна и ти.
Мъж, който поставя пениса си над теб, твоите чувства, личност--не допускай до себе си!!!
Мъж, който не се съобразява с емоциите ти, а напира като сатир към вагината ти- АУТ!
Дори и той да не се съобразява с теб, да не уважава достатъчно теб и личността ти- ти трябва да уважаваш и обичаш себе си.
По каквото казваш, изглежда добро и съобразително момче.
За да си спокойна, може да изпревариш събитията и сама да му кажеш, че ти е хубаво с него, харесва ти да се гушкате и целувате, но към момента ти е напълно достатъчно и не желаеш/не си готова за секс.
Смятам, че дори ще му олекне и на него, защото вероятно той самият се чуди дали и кога, особено ако сте на подобна възраст.
Ще срещнеш тепърва много от "онези" та те наричат пениса си "достойнство" и го приемат така буквално.
А ти ще обитаваш твоето тяло остатъка от живота ти- обичай го, грижи се добре за него.

6.   Щом приятеля ти още не си е искал, значи нещо не му е наред.
На 16 всички момчета искат, стига да се намери момиче, което да се съгласи.
Иначе дали е рано или не - както си прецениш. Нищо няма да ти стане ако започнеш, както и нищо няма да изтървеш, ако поизчакаш малко.

7.   На мен много ми се искаше а ме беше страх и малко срам. И реших да го направя на маика с една приятелка. Тогава бях на 16г вече съм на 23 и съм го правила наи много с моя приятел.

8.   Номер 6, топ коментар.

9.   Здравей, аз съм момиче на 20 години, когато започнах връзка с приятеля ми бях на 19 вече година и половина сме заедно той искаше да правим и все още иска де :), но аз тогава му казах, че не съм готова и той прояви разбиране и до ден днешен ме чака е за щастие вече се чувствам готова. Ноо искам да ти кажа, че ако твоя приятел иска и ти му обясниш, че не си готова ако ти се разсърди или се опита да те манипулира с думите "ти не ме искаш" и там подобни бягай далеч, защото означава, че те иска само и само за секс. По-добре го прави когато се почувстваш готова. През годините много приятелки ми се присмиваха, че съм девствена на 18/19 години, а аз дори и за миг не съжалявам, че изчаках да бъда изцяло готова. Все пак секса не е само готовност на тялото всяко нещо има и емоционална страна, трябва да си първо психически готова за този акт.

10.   От авторката
Благодаря Ви на всички за коментарите. Особено на пост №9.
Бъдете здрави всичките. Все още не ми е искал, но ако ми поиска, ще му кажа че още ми е рано и ще видя как ще реагира.

11.   Бях почти на 21, когато го направих за първи път. Чувствах се готова и сигурна в човека, с когото бях. Нямаше никакво притеснение или опасение, че правя нещо прибързано, рано или т. н. Няколко години по-късно, не съжалявам и грам.
Пожелавам ти да ти се случи, когато си убедена, че трябва да се! Не забравяй, че последната дума е винаги твоя и никой не трябва и не бива да те убеждава в обратното.

16.   На колкото решиш, го правиш, това е точното решение, при всеки е различно, защото е индивидуално.

17.   Аз го направих на 24 г с първото ми и единствено гадже. Сега сме семейство и имаме две прекрасни дечица.
Ж 39