Споделена история от Други

Каквото и решение да взема в този живот все се оказва грешното
Толкова нещастен се чувствам, когато имам два избора за нещо винаги се оказва, че съм взел грешното решение. Моята жена постоянно ме обижда, че не мога да мисля, че нищо не ставало от мен, че не съм вземал правилните решения, а за някои бъдещи събития аз не съм пророк.. Има ли и други като мен?

Коментари

1.   Помолвай се усърдно на Бога преди да вземеш решението!

И след това разгледай всеки от вариантите - и при който вариант чувстваш спокойствие - по него действай!

А при който вариант чувстваш смущение - го отхвърляй!

2.   Явно и жена ти е била грешното решение...
Виж, жена съм, но няма как да подкрепя поведение като нейното, без значение, че не знам какви са твоите пък грешни решения, които може би рефлектират и върху общият ви живот-тоест и върху нея.
Но с обиди и унижения не стават нещата, така те потиска, мачка ти самочувствието и в крайна сметка винаги ще "грешиш".
Решения, които са за семейството е редно да се говорят и вземат от двамата.
Никога, НИКОГА не подкрепям насилие, кавги т. н, но когато има такова от отсрещната страна--то отговорът може да е пропорционален.
Та, следващият път когато пак започне да те обижда, отговори и, не приемай като жертва подобно поведение-ако трябва и посочи вратата и я покани да ходи на майната си да обижда или излез ти с малко багаж на първо време и си потърси достойнството къде е...
Загубил си или може би никога не си имал уважението и, а може би по принцип си е такава, а ти пасивен приемник, който предпочита да го обиждат, вместо да надигне глава и се докаже пред себе си поне.
Не знам на колко години си, но бих те определила м/у 30-40 най- много--надигни си задника и главата и се вземи в ръце, в твоите, не нейните.
Колкото и да си "льольо" не позволявай никога, никой да те мачка, най-малко пък човек, който трябва да ти е най-близък, партньор, на когото да вярваш.

3.   Има много такива хора, но и твоята жена го раздава диктатор и не помага на положението. Учиш се от грешките, продължаваш напред, дългото униние води до депресия, което е крайно лошо решение. Психолозите съветват и аз приложих този трик да даваш срок на тъгата си, ще плача, но само 10 мин., ще ми е кофти ден, но утре почвам с усмивка и колкото и странно да звучи, действа.

4.   А жена ти винаги ли взема правилни решения? И защо не решавате проблемите заедно? Нали сте семейство?

5.   90% от хората сме като теб, за това и сме на тоя хал, а на жена ти като не й изнася, по-добър да е взела.
Освен да вземаш обратното на това което си мислиш, че е правилното решение?

6.   А тя как е с врачуването? Като и чета културата, явно няма и много мозък в излишък.

7.   Мисля, че не си случил на жена, защото жената трябва да окуражава и подкрепя мъжа, а не да му натяква за грешките му! Жена на 35

8.   Жена ти е добре, да те подкрепя, другото не е опция, въобще да не ти пука, тя на твое място по същия начин ще е, не и позволявай да те обижда, не го заслужаваш.

9.   Да, взел си грешно решение с избора на жена. Такава мрънкаща и натякваща личност не знам с кой акъл си я избрал и я търпиш.
Не знам за какви точно грешни решения има предвид, но е добре решенията в семейството да се вземат заедно след обсъждане, а не да прехвърля на теб отговорността и вината.

10.   Здравей! А на теб дали не ти е станало навик, защото обикновено мъжа обича да се оплаква, а пък не прави нищо или не може да вземе едно решение. Ако нещо си я вкарал в батаци, сигурно е нормално и тя е човек да изпусне нервите. Поне според мен мисли повече и се развивай показвай и напредък и така.

11.   Ако си събрал семейните пари, извивайки ръцете на жена си и ссмонадеяно си ги вложил в нещо, а тя не е искала и после си се провалил, жена ти е в пълното си право не ссмо да мърмори, а и да те напусне.
Много са критикувалите жена ти, но съм убедена, че тези същите биха излъгали мъжа си и не биха му дали и един лев, колкото и да ги изнудва.
Налягай си парцалите и слушай жена си, защото много от жените са интуитивни и предчувстват бъдещите провали.
Ако не ти върви в бизнеса е, защото е озурпиран от мутри, а българската икономика е в колапс. В настоящата ситуация е по-добре да замразиш дейността, отколкото да продължаваш да губиш и да затъваш.

12.   Не коже да профукаш семейните оари с единовластно взето решение.
Ако беше взел под внимание мнението на жена си, сега нямаше да ти мърмори, но ти си действал на свия глава, но си изхарчил общите пари.
Действаш безотговорно и жена ти е в правото си.

13.   На мен целия ми живот е такъв, само погрешни решения, и то защото все слушах другите какво ми говорят, как трябва да живея. Съжалявам, че трябваше да пропилея толкова много време, за да разбера какво наистина искам.