Споделена история от Други

Бус за личен автомобил?
Наскоро бях в буса на един роднина. Стана многодетен баща от един път (едно дете от преден брак, новата жена дойде с друго и имат близнаци) и си взе по-нов бус. Та отначало бях скептичен, но след като го карах и се возихме...

Ами супер е! Естетиката на страна - 8 места, с ОЩЕ мясот за багаж, а ако махнеш седалки, можеш да събереш МНОГО багаж и да мъкнеш до миля че, 800-900 кила. Отделно, за дълъг път, задните седалки са мега комфорнти. Защото пътувахем доста, една сутрин ударихме 2-3 часа дрямака на една бензиностанция, като опънахме задните, а и при возене, се спи добре на тях. И не гори особено повече, от голям седан. Та се чудя, дали да не си взема подобен? Все пътувам, все се налага да карам хора, все ми се случва, да взема някакви багажи с мен, а да не ситга място.

Просот искам да чуя мения на хора, които са имали лични бусове.

П. С. - Спестете си расистките глупости. Не съм циганин, но щом циганите карат подобни бусове, явно има полза от тях.

Коментари

1.   Какъв е проблема просто да си вземеш един 7 местен ван? Защо точно бус? Иначе няма лошо, ама ми е любопитно.

2.   Твърдо "за" съм. Бусът е кофти единствено за 2 неща - естетически няма как да си "готин" и "вървежен" с бус...

Второ проблемът с паркирането - ако си да кажем 4. 5 метра база може да имаш големи ядове с паркирането в София, понеже повечето места са пригодени за лека кола, а и самите хора като паркират си правят сметка до тях или зад тях да спре кола

Това с 'вървежен и готин' ако си семеен човек се предполага, че си го надживял, така че ако не си решил да сваляш млади кифли нямаш никакъв проблем.

Сумати пъти съм си трошил нервите, че не мога да преместя някакъв вид мебели или нещо такова, наемът на бус вече в София е 70-80 лева на ден, отделно си плащаш горивото.

Накратко - ако не ти е за гъзарщина и показност и има къде да спираш без да пречиш на околните - действай

Т. Т.

3.   Жена съм, но откакто карах бус след над 10 г само коли- с 2 ръце съм за буса. Освен посочените от теб предимства е: с много по-добра видимост (аз съм дребна) примерно от коли с широки "муцуни" и при паркиране огледалата са пригодени да се вижда до задницата.
След една много жестока катастрофа преди години с кола (не шофирах аз) бях се наплашила до фобия и не можех да шофирам ако не е дълъг, равен път, без височини и пропасти наоколо, даже по мостове не можех да мина, но с буса ми изчезнаха всякакви страхове, по-сигурна се чувствам.
Може да се ползва и като кемпер при желание с подвижни закачащи се неща- ние особено лятото за уикенда само надувни дюшеци и спални чували си слагаме, но един познат с приятелката му си окачват хладилен шкаф, малка газова печка и др. които после смъква и пак си става за него работен бус.
Преди няколко месеца си продадох колата, която и без това почти не ползвах и съм в процес на търсене на по-окономипен бус за мен, мъжът ми си има работен, който ползваме и като семеен.