Споделена история от Други

Как да променя начина на мислене на егоист
Искам да променя начина на мисленето на човек, който мисли за себе си. Искам някак си да го убедя да започне да се поставя на мястото на другите. Въпросът ми е как мога да го направя успешно?

Коментари

1.   То всички жени това искат и после нямало мъже.

2.   Его- Аз. Егоизъм- мисля първо за себе си, но не САМО за себе си.
В качеството на какъв/каква искаш да променяш АЗ-ът на някого?
И с каква цел? Да мисли първо за теб? Съпруг/а ли си на този човек или детето му?

3.   Не можеш, а и не трябва. Ти би ли променила мисленето си? И то щото някой друг го иска? Кой е егоистът всъщност?

4.   Т. е. искаш някой да спре да мисли за себе си и да мисли вместо това за теб? Много "негоистично"...

Ти мойто момиче не можеш да го направиш. Само природата е способна като дойде сезона на чифтосване. Тогава започват едни хормони, хората се побъркват и вървят срещу собственият си интерес, за да може да се осъществи репродуцкия на вида. Като минат хормоните, нещата се връщат към обичайното.

5.   А не се замисляме защо започват да мислят само за себе си..
По трудния начин разбираме, че когато поставяме всички преди себе си, после се самозбравяме. На заден план, лишили себе си от щастие и усмивки.
Рано или късно ще го разбереш.

6.   Мила заблудена овчице, нека те светна, всеки е егоист. Естествено, че ще поставяш своите нужди на първо място, иначе ще те използват само. Използвачите най-ги обичат алтруистичните глупаци, които се раздават непрекъснато за другите. Хората мислят предимно за себе си, това е истината. Никой друг няма да ти реши проблемите, докато ти решаваш чуждите.

7.   Не мисли, остави да ти се случват хубави неща и всичко ще е перфектно.