Споделена история от На работното място

Място за климатик - подходящо ли е?
Моля за съвет. Искаме да сложим климатик на външна стена в стая, която стая граничи с тераса. Обаче външното тяло искаме да излезе под прозореца на терасата, който е тясен. Дали ще може да се монтира по този начин. Етажът е втори, ще затрудни ли хората? За Пловдив дайте съвет за добра фирма или техник, който може да се справи.
Защото е бетон. А стените са много дебели. Стаята е много студена, въпреки че на стената която искаме да е климатика е с топлоизолация вътрешна.

Не зная дали описах правилно. С една дума: Ако поставят климатика на външната стена, трябва да пробият огромна дупка в съседната стена за да идат в терасата и оттам още една под прозореца за външното тяло което да е отвън на терасата. И дали ще им е удобно като е бетон и трудно се пробива?

Коментари

1.   Пробива се нямаш грижа, хората си знаят работа и ще преценят как да се направи. Не нужно да търсиш фирма само в Пловдив, дори да са от София палят колата и идват, ей къде е

2.   На твое място бих се замислил за варианта да си купя преносим климатик! - при него не се пробива нищо!

3.   Фирмите не поставят климатици от вчера, коментирайте с тях, за фирмите пробиването не е проблем, ако им кажете че искате да пробият две стени от дебел бетон ще ги пробият, вече цената е отделен въпрос.
И не обясняваш много добре, веднъж ни казваш че ще пробиват към тераса, втория път обясняваш че ще пробиват на две места, съветвам да спреш да мислиш къде ще пробиват, викай която и да е фирма кажи къде искаш да са външното и вътрешното тяло те ще се оправят, а може и нова идея да ти дадат, все пак пробиването на стени им е работата, не е нужно ти да мислиш кое как да стане.

4.   Не знам за каква тераса става дума, но не прави грешка да монтираш външно тяло на панели на тераса, защото стават адски вибрации и целият блок ще ви псува, а вие няма да "намерите сили" да местите климатика. Ако терасата е цяла част със стената надолу, тогава може и да не пречи. Под панели на тераса имам предвид тераса с метални парапети и бетонни панелчета (за закриване/запълване под парапета) закрепени пак чрез метални крепежи.

5.   1 и 3 - не приказвайте глупости. Има фирми с опит, но масово монтажниците са пълни мъльовци и ги интересува как е най-удобно ЗА ТЯХ, а не за клиента. Ако може да спестят 5 минути, ще ти го монтират по най-глупавия начин и даже ще ти обяснят колко е добре. Изобщо не разчитайте на монтажистите - точно обратното.