Споделена история от Други

Шофьорски курс
Здравейте, момиче съм, на 22 години съм, уча в университет в друг град и през ковид периода си бях в родния град и за първи път се записах в една школа в която, инстроктура, много викаше и ме стресираше, изкарах 15 часа и се отказах, след две години, реших да се преместя в друга школа, обаче на кормуването същата история, направиш нещо, инстроктура повишава тон, без да обясни какво трябва да се случи реално, намеква ми, че едва ли не, никога няма да взема книжка, пък за сметка на това сега от втората школа съм една идея по наясно какво се прави с колата и на пътя, от първата школа в която съм била някак останах стресирана и на кормуването ходя със страх и всичкото това, което е постоянно да ми се казва, че едва ли не, от петия път ще я взема. Нещо като направя " ужас, ужас".
Не знам защо е практика да се опитваш да стъпчеш някой, който е притеснен.
Някой бил ли е в подобна драма със себе си.
Чудя се дали да не се откажа вече, възможно е, да не ставам за шофьор, не искам да наливам пари в нещо, което няма да стане
От една страна ми се искаше да изкарам книжка паралелно с висшето образование (завършвам скоро), защото е удобство, от друга вече не се чувствам уверена, че това е моето нещо.

Коментари

1.   Здравей! Момиче на 25 съм. Моя инструктор също не беше добре. Постоянно крещеше, а през другото време ме сваляше (мъж с 30 години по-възрастен от мен). Просто от работата им на пътя и годините, стават изнервени. Доста рядко се намират инструктори, които обясняват адекватно. Просто се примири в автошколата, при която разбираш повече за карането и остани там. Друг вариант също е да се скараш на инструктора заради неговото отношение, но това може още повече да го ядоса.

2.   Забравих също да спомена, че всеки става за шофьор според мен. Вярвай в себе си и ще успееш! Не е нужно да се стресираш заради тъпи инструктори. Ако инструктора е кадърен, и маймуна ще се научи да кара кола. Не трябва да се унижаваш.

3.   Недей си мисли такива неща, че не ставаш и тн, просто ти трябва повече практика. И след като вземе книжката, човек пак продължава да се учи.
Препоръчвам ти само, ако усещаш, че не се справяш на кола с ръчни скорости, да запишеш курс за автоматик (аз изкарах на автоматик)

4.   Авторке, би ли могла да споделиш имената на въпросните две автошколи, за да знаят хората от твоя град кои да избягват? Иначе тук в твоята ситуация има две решения :
1. Говориш с инструктора, че не ти е приятно да ти крещи или обижда.
2. Местиш се в трета школа, което обаче не е никак рентабилно финансово
Ако смяташ да зарежеш курса просто ей така, недей! Това е възможно най-лошото решение.

5.   Имаш сериозен проблем с правописа.
Аз реших, че от мен не става добър шофьор. И се отказах.

6.   Номер 5, защо сте решили, че не ставате?

7.   VDrive или XDrive ако си в София и не се занимавай с глупости :)

8.   Разпитай приятели и познати, къде инструкторът е спокоен и нормален човек! Моят примерно - никога не викаше и не се караше!

Също така преди да седнеш първия път в колата - поговори с инструктора и му обясни притесненията си, и му кажи, че се стресираш, когато повишава тон!

Ако въпреки всичко се чувстваш неуверена, и твърдо смяташ, че това не е за теб - тогава не го прави!
Не си длъжна да караш кола!

Познавам много семейства, в които само мъжа кара, а жената няма книжка - и това не е проблем.

Познавам и семейства, които нямат кола, и не им е станало нищо от това! Ползват си обществен транспорт и проблем няма!