Споделена история от Други

Бос из града
Много обичам да ходя бос, както вкъщи, така и навън. Лятото почти винаги съм бос из града освен ако не се налага твърде много да се обуя и тогава нося боси обувки (vivo barefoot). Много често пазарувам в супермаркета бос, ходил съм в мола и на кино бос, абе навсякъде. Дори си намерих и фитнес в който позволяват да се тренира бос.

Естествено се мия като де прибера у нас.

Има ли някой друг като мен, който да обича да се разкарва бос по улиците и да не му дреме за хорското мнение?

М, 24 г.

Коментари

1.   Чак такива хаховци няма.

2.   Аз също обичам да ходя бос, но ме е страх от хорското мнение и не съм пробвал в града. На село ходя до магазина бос иначе.

3.   Аз съм от Бургас и лятото много често се разхождам бос от и до плажа. На кино и мол не съм ходил, но най-редовно тренирам бос, бягам бос по плажа. От време на време се е случвало да си пазаря в някой голям магазин бос, но 90% хранителни стоки. Иначе често шофирам бос ама мисля че това си е много често срещана практика.

4.   Искаш да ми кажеш че ходиш бос.... ама БОС? Без чорапи даже (то и с тва да беше пак е абсурдно). Не знам как го правиш, как ти идва отвътре, дали е фейк темата, ама евала ако тва е истина и не ти пука за хорското мнение! Ще бъда честна: ако те видя така навън ще ми стане смешно, извинявай, не съм лош човек, просто ми е странно. Пък и как не те болят краката? Дано нещо не съм разбрала правилно или да е фейк темата.... не те разбирам брат.

5.   А пееш ли си 'боса по асфалта вървя си, свиркам си и нищо не търся... " :D Из тия мърляви улици никога няма да тръгна боса. На двора на село - да. То и за обувкитв ми ми е жал понякога. Разбити тротоари, кучешки и човешки л. на, и пик. ня, стъкла, кърлежи, кал, фасове... Може да е готино усещането лятото, ама предпочитам да си го спестя.

6.   В Холандия имаше един такъв.

7.   Не ти ли е гадно от мисълта, че стъпваш там, където някой се е изхрачил, изпикал, и въобще е супер лесно да си докараш куп здравословни проблеми с това ходене бос из града?

8.   От автора
До 2: и мен ми беше притеснено в началото, после се отпуснах и не ми дреме. Опитай като се стопли и ще видиш, че никой даже няма да забележи. Градът не е толкоз по-различен от село брат.

До 3: Градски, ко става

9.   Из квартала си ходя боса често, но живея на Майорка, един от плажовете ми е много наблизо. За никого не е странно тук, на никой не му дреме, дори често съм забелязала туристи да се усмихват и после и те смъкват чехлите и тръгват боси. Дали в супера или разходка наоколо, предполагам си мислят, че отивам/идвам от плажа.
Из вътрешността/центъра на града обаче не. Някой път, рядко, но се случва 1-2 улици да мина боса. Много туристи, много мизерия през деня (чистят нощем) стъкла от пияндурници някой път, кучешки изпражнения т. н неща, които няма да видиш по тв-то.

10.   Да, аз допреди няколко години го правех, защото е полезно, особено ако имаш проблем със сводовете.. Най-готино е след летен порой - хем е една идея по-чисто, хем си имаш оправдание, хаха...

11.   Авторе, никога не бих ходил бос!

По много причини - най-важната е от хигиенна гледна точка, освен това често по улиците има счупени стъкла и може да се порежеш.

Без да ми се сърдиш - но за мен това не е нормално!

12.   До 11: Внимаваш къде стъпваш. Ходенето бос много често те учи да обръщаш внимание на доста детайли около теб, които остават често незабелязани.
А иначе за хигиената, далеч не е толкова опасно. В Австралия и Нова Зеландия най-редовно си се разкарват боси и нищо им няма.