Споделена история от Други

Не ми се ходи на море. Какво да правя?
Здравейте! Забърках се в голяма каша. Юли към края ми предстои да ходя на море. Казах на мои приятели, че не искам, но те са ме записали в резервацията. След което аз попитах защо и те ми казаха, че щяло да е забавно, добре да си прекараме. Ама тия 6 нощувки са ми много, ако бяха 2-3 дни, добре. Аз имах и други планове-да започна работа през лятото, тъй като съм студентка редовно обучение, и през годината не мога да работя. А не ми се вярва дори да започна работа, да ми позволят отпуск или да изляза в болничен. Ща не ща трябва да отида, платила съм капаро. Знам, че съм безхаратерна, но какво да правя? Не ми се ходи. Съжалявам, че пиша за толкова глупав проблем, но мога ли нещо да направя?

Коментари

1.   Да ти имам проблемите- море с приятели. Каква мъка! Ами откажи се и бачкай.
Ще предпочетеш сезонна работа, само гърч, пред това да си починеш в добра компания. И то за 6 нощувки, което за 3 месеца лято е нищожно малко. Бързо ще минат. Нашата почивка е за 7 нощувки и минават супер бързо. Докато се настаниш, оттърсиш се от работа, грижи и дните са се изнизали. И пак започва работата, сметки и битовизми.
Винаги може да работиш за 4-6 часа някъде и през учебната година.

2.   Как точно са те записали? Нито си длъжна да ходиш, нито да плащаш. Зарежи ги, правилния път си избрала - да се развиваш.

3.   Ами казваш им това, което си написала тук и отстояваш позицията си.

4.   Ами, то така някой твой приятел може да те запише за сватбена церемония в ритуалната зала, и да се ожени за теб, докато се чудиш с какви мотиви да откажеш.

5.   Познати са ми тоя тип хора като твойте приятели. Досадници хай левъл. Аз бих прежалила парите. Като дойде момента ги излъжи че си болна и не можеш да отидеш. От такива оттърване няма, нито очаквай да срещнеш разбиране.

6.   Откажи се. Няма смисъл да ходиш насила. По-добре започни работа. Това е достатъчно извинение да не ХОДИШ. А капарото го прежали. При всички положения ще са много по-малко пари, отколкото ако отидеш. Може да намерят някой да отиде вместо теб. Или пък отиди за 2-3дни.

7.   Можеш да намериш някой да те замести. Не съвсем непознат за компанията, разбира се.

8.   Има хора с години, нямат възможност да отидат на море... а тая за какво се оплаква. Ама после, ще се сърдиш ако не са те поканили нали.... Я си отивай с приятели и се весели! Да ти имам проблемите...

9.   Номер 1, топ коментар.

10.   Винаги можеш да НЕ отидеш. Ама щом си студентка значи си в началото на 20-те си, то сега ако не ходиш, после ще искаш ама няма да можеш....

11.   Кой те накара да платиш капаро като не искаш? И помисли, че по-добре да загубиш капарото отколкото да платиш още и пак да не ти хареса къде си. Да предположа ли, че приятелите са момчета и се надяват да си достатъчно глупава на морето и да пиеш докато наливат. После да се чудиш какво стана вчера.