Споделена история от Други

Спестявания
Здравейте!
Бихте ли изхарчили част от спестяванията си за почивка (семейна)?

Коментари

1.   Да, аз нямам спестявания, но за почивка винаги бих си изхарчила всички пари

2.   По принцип за почивка се харчи от спестявания предимно. За друг вариант не се сещам, освен кредит или помощ от родителите (и двете са тъпи варианти).

3.   Категорично да! Човек трябва да си създава хубави спомени.

4.   Аз си разпределям доходите в 4 отделни сметки:
1) За нужди - ипотека, сметки, разходи по колата - гориво, поддръжка, застраховки и тн, храна.
2) За харчалък - почивки, телефони, ресторанти
3) За данъци (понеже съм самонаето лице)
4) Спестявания - не ги пипам понеже са за конкретна средно- или дългосрочна цел.

Формулата работи при мен от години.

5.   Аз ги харча за проститутки, защото никоя жена не ме поглежда.

6.   Да, нали за това са спестяванията - за ремонти, нови уреди, лечения, почивки... Естествено зависи и каква част, но по принцип да, това и правим

7.   Коментар 3, топ.

8.   Не. Мразя да пътувам. Предпочитам да си купя нещо.

9.   Не, разбира се. Правя си бюджет и част от приходите ми отиват да финансират семейната почивка, както и други удоволствия - излизания навън, хоби и така нататък (няма да си изброявам всичките пера на бюджета).

Но спестяванията са за "черни дни" и не ги пипам.

10.   Разбира се!

Какъв е смисълът от спестявания, ако не можеш да отидеш на море веднъж в годината за няколко дни?

Та това ни е най-приятната част от годината - да отидем на море!
Харесваме Варна и близките й околности!

11.   Абсолютно да! Но винаги трябва да има заделени и за спешни случаи.