Споделена история от Други

Знаци от починали близки
Вярвате ли, че ваши починали близки могат да се опитат да се свържат с вас, например чрез сънища? Случвало ли ви се е да ги усетите по други начини? Давали ли са ви знаци за нещо, което предстои да се случи?

Коментари

1.   Знам, че до 40-т ден душата на починалия витае около близките. Не знам дали е знаци, но са ми разказвали няколко човека как са усещали присъствие, че врата сама се е отваряла, че са виждали образа на покойника. Дано не ми се случи такова нещо, че ще изперкам. А ти какво си усетил/а? Страшно ли беше? Знай, че ако от роднина, който те обича, не трябва да се плашиш.

3.   В изключително редки случаи съм сънувал покойни роднини, но не мога да свържа сънищата с нищо конкретно.

4.   Номер 3, те ти подсказват нещо

5.   От автора до 1 - Не ми е за пръв път да губя близък. Баба ми почина преди няколко години. Не съм вярвала, че може да видиш образа на починал. Вярвам, че има друг свят, но не и че има как да видиш каквото и да е... НО бях в къщата ни на село и една вечер си стоях на двора и нещо се загледах в стената пред мен. Изведнъж се образува сянка с нейното лице. Стреснах се и избягах. 1-2 години след това постоянно се оглеждах, беше ме страх, че или нещо ме лъже, или аз си въобразявам. С духовното ми израстване, знам, че е напълно възможно и да ти кажа съжалявам, че реагирах така. Знам, че никога не би ме наранила. Чувала съм, че това не трябвало да се споделя, защото повече няма да се повтори. Не мога да ти опиша колко се ядосвам сама на себе си.

6.   1-2 дена след като почина баба ми я чувах някакси как ми говори. Някак дълбоко в съзнанието си.

7.   По принцип наши починали близки не могат да се свързват с нас по никакъв начин! Особено, ако са в ада. (Ако са светци - е възможно да ни се явят, но това може да бъде допуснато от Бога само в изключителни случаи)

Сега, има изключителни случаи, когато Бог допуска да сънуваме наш близък човек(когато душата му се намира в ада, но може да се спаси по нашите, и на църквата, молитви), за да си спомним за него и да се погрижим за душата му:

Тоест това означава да се молим за упокой на душата му и да подаваме записки за него в православните храмове, да го поменават на Св. Литургия и на задушниците и панихидите! - разбира се само, ако е кръстен православен християнин!

Ако не е бил кръстен - можем да се молим за него - само в личните си молитви!

8.   Точно сега, като се върнахме от Великденската литургия, сънувах как дядо ни ни води по улицата. Беше слънчево. Имаше хора, купуваше ни неща (той е починал няколко години преди да се родим). Както и една съкурсничка, Бог да я прости. Все я мислим. Често ми е в главата, чувствам се във връзка с нея, макар, че преди не сме си разменяли дума. Ето го тълкуването: щом е било слънчево, лошото ни е умряло. Да си знам - това лято без тъпата болест. Съкурсничката - среща с човек. И май ще имам среща с един. Аз съм номер 1. Не знам дали, заради публикацията или Великден. Много се радвам, че покойната е в Рая.. Подозирах го още миналото лято - сякяш се свързахме. Това не го споделих, да не ме вземат за ку ку. Освен това брат ми в комоцио също е видял дядо да го блъска да "излезе" от комата. И с мен има случай със същия дядо - след молитва към него, когато тъкмо привършвал кислорода ми, съм оживяла и съм казала: "Искам хляб". А това той го е поискал преди да почине. И лекарите не разбрали как без кислород съм оживяла. Майка ми вижда мъртвите роднини, да речем половин час преди да й звъннат и съобщят.