Споделена история от Други

Какво е мнението ви за ситуацията в Газа в момента?
Здравейте. Не съм попадала на тема засягаща войната в Израел и Палестина в сайта досега, но ми е интересно какво е мнението ви за ситуацията и по-специално последните събития от Рафах. Накратко Израел за пореден път отправи предупреждение на палестинците да се преместят, този път в Рафах, където уж да са в безопасност от военните действия и последствие хвърлят бомби точно върху тях. Президента на Израел е "признал", че това било тяхна грешка. Не ме разбирайте погрешно, наясно съм с това, че самите палестинци са гласували за Хамас преди време. Но не мога да повярвам как в 21 век ставаме свидетели на геноцид, на жестоко изтребване на цивилни хора, малки дечица и майки, които са бомбандирани в съня им. Ще се радвам да прочета мнения по темата, защото искрено не разбирам хората, които продължават да подкрепят Израел и военните престъпления, които извършват. Не може вечно да се оправдават убийствата на деца и като цяло нормални хора с терористична групировка, това не е само там, а по всички арабски страни.

Коментари

1.   Какво значение има кой век е?
Войните са икономически, мотивите са много дълбоки, да невинни плащат цената, но политиците им са ги довели до там.

2.   Израел е незаконна ционистка държава и си показаха зъбите! Както можете за Украйна да ревете, така аз ще рева Свободна Палестина - там, където наистина страдат хора!

3.   Ти какво би мислил за някого, който е дошъл насилствено у вас, узорпирал е всичките ти стаи без една, в която е натикал цялото ти семейство, и като за капак е започнал да ви убива, понеже сте имали "наглостта" да се защитите?

4.   Аз специално нон стоп се интересувам от хорицата там. Такива неща не съм виждала и във филм на ужасите. Горките дечица. Моля се от сърце и душа Нетаняху да го линчуват и убият публично както Кадафи. Изрод е малко да се каже.

5.   Геноцид и не знам що за "човек" трябва да си, за да подкрепяш такова жестоко и брутално избиване. Израел трябва да бъдат осъдени за военни престъпления, но законите явно се спазваг само когато са удобни на силните.

6.   Населените места са атакувани защото:
1. Палестинци избиха, преди това изнасилиха многократно 1400 израелци. Повечето млади хора-момичета, деца.
2. Все още има отвлечени заложници, мисля към 200. Последните 3 трупа ги намериха тия дни, включително Шани, германска еврейка, която беше развявана гола на един джип от диваци точно по улиците на Газа. Нейният приятел също е намерен, мъртав, естествено.
Ако те интересува съдбата на изтребените, има достатъчно инфо в чуждата преса.
3. Между цивилното население се крият и бойците, и сред тях си държат боеприпасите. Дори и в болниците. Израелците отначало признаха за грешка при стрелбата в бежанския лагер, при която загинаха около 40 цивилни. Днес съобщиха, че вероятно там е имало боеприпаси, които са избухнали в голям пожар.
Така, че ако палестинците са искали това да спре, можеха поне да върнат отвлечените. Впрочем, те са жертви също и на своите.

7.   Първо палестинците започнаха всичко, не знам с кой акъл, при положение че е ясно, че на такава кървава атака Израел ще отвърне сериозно, а при гъсто населената Газа няма начин да няма много жертви. Просто на Хамас не им пука за палестинците, а и те си ги избраха, кефеха се на пленниците и на убитите. Сега като ги запукаха на свой ред, реват, че ги трепели. Все едно с тояга да нападна някого с картечница и като ме запука, да кажа: а, ама чакай, недей така :-)
Освен това палестинците с години ги издържаха САЩ, ЕС, Катар и кой ли не още, а те вместо да вложат парите в това да си подобрят живота, копаят тунели, въоръжават се и се плодят. Някак не изглежда добре отстрани. За мен е силно показателен фактът, че нито 1 арабска държава, с каквито са заобиколени, не ги иска, въпреки че на думи ги подкрепят.
Та някак не приемам плача за горките палестинци. Да, естествено, че го отнасят невинни хора, но нека същите тези хора си дадат сметка какво са грешили във времето и защо им се случва всичко.

8.   Ни едните са стока, ни другите. Нека им гледаме сеира, па ако ще и целия Близък изток да пламне.

9.   Само да не ни замесват нас, да не искат помощи и да не пращат имигранти... неутрално!

10.   6, в цялата задачка се пита защо изобщо евреите са там, по тези земи? И ако някой ти разбие вратата у вас и се настани насилствено, ти ще си кротуваш тихичко и няма да го удариш ли? Горките евреи как ги убиват и изнасилват. Ами, брат, и ти да дойдеш у нас насилствено и да ме гониш от моя си дом, и аз ще те набия.

11.   Тотален геноцид - това мога да кажа. Израелците са противни създания, и се надявам да си понесат последствията от стореното. И те, и всеки друг, който започва и води такива безумни войни.