Споделена история от Други

Политик от ранга на Путин
Здравейте, ще се радвам да обсъдим хората, които се интересуват от политиката в света въпроса в заглавието на темата.

Ще помоля да не се изпада в крайности и караници между русофили и русофоби!

Въпросът е много простичък: според вас през 21 век има ли политик в световен мащаб от ранга на Путин?

Накратко: на власт е от 24 години, до голяма степен успя да се справи с хаоса от 90те години на прехода, озапти до известна степен олигарсите, обедини си народа; във външната политика сключи важни съюзи с Китай, Иран и страни от Африка и Латинска Америка

Войната в Украйна аз лично не я подкрепям и смятам, че беше прибързано да се влиза с войска, но засега Европа и САЩ не успяват да "победят" Русия, използвайки украински пушечно месо.

Всъщност руската икономика бележи няколко % ръст последните 2-3 години, което е странно предвид всички санкции, ограничения, изключване от международната разплащателна система swift и т. н.

Всъщност икономиката на Русия в момента се развива по-добре от почти всички европейски, което пак подчертавам е странно

Все пак вероятно роля има и Китай тъй като търговския обмен между двете страни се е увеличил с милиарди за сметка на търговията с Европа

Та какво мислите? Добър или лош, морален или не, факт е че този човек е поставил Русия на първо място, ако не му пукаше щеше да си живее в дворците и нямаше въобще да се занимава с политика.

Мислите ли, че 21 век има политик от ранга на Путин, на мен лично дори хора като президента Обама, Меркел, Макрон и т н. ми изглеждат като политически джуджета сравнени с Путин

Според мен след 20 години, когато ще има други политици ерата от 2000 досега ще се разглежда в Русия като 'епохата на Путин' и децата ще учат в училище за нея, все пак това са почти 25 години, за последните 100 години колко политици са управлявали толкова дълго?

Коментари

1.   Точно това е проблема, Русия уж е демокрация, когато знаеш, че буквално си несменяем власта се извращава.
Той иска да остане в историята като Сталин, той е диктатор и мега егоцентрик. Със сигурност е с много богата култура и е изключително хитър, но ще видиш, че в историята ще бъде намразен дори и от руснаците. Русия ще бъде употребена от Китай, за своите суровини. Руснаците имат огромен потенциал, но високите нива на корупция, липса на свобода на словото и олигархията ги съсипва.
Не знам къде видя, че е велик политик.
Не съм нито русофил, нито русофоб, просто виждам, как с тази си война ги тласна към изолация.

2.   Приятелю, монетата винаги има две страни:) В първите си години на управление и аз останах с впечатление, че Путин е това, от което Русия има нужда. Укрепи държавността след като начело все пак беше един обикновен пияница в лицето на Елцин, но... дотук. Човекът тръгна по пътя на консолидиране на държавната власт в собствените си ръце, самодържец добре, това е в руските традиции, но стига този самодържец да бъде на ниво. Реално се оказа, че нивото на Путин като държавник е ниско, отчайващо ниско, за да се налага да влиза във войни със съседите си и по този начин да постави Русия в изолация от Запада и да търси алтернативи на Изток. Това, за което се бореха Петър I и Екатерина Велика Путин загроби с размах, а именно Русия да бъде част от цивилизацията на Западна Европа. Всъщност това е целта на САЩ и Китай и те я постигнаха. Европа, обединена с Русия е на практика икономика номер 1, а поотделно са слаби. С тази война в Украйна икономиката на Германия рухна, тя се нуждае от ресурсите на Русия, евтините ресурси ги лапат Китай и Индия, дори САЩ! Европа затъва, Русия също, тези проценти, които виждаш са фалшиви, те са благодарение на отбранителната индустрия, то и нацистка Германия се е развивала добре докато е била на военни колела. Путин се самозабрави и вместо наистина да обуздае олигарсите, той просто наложи диктатурата си над масите, и постоянно търсеше някакви външнополитически успехи, за да покаже, че прави нещо, вместо с икономически реформи да даде хляб не само на хората в Москва и Питер, а в цяла Русия. Постигна военен успех в Грузия, анексира Крим, вярваше, че ще постави марионетен режим в Киев, ето такива външнополитически успехи караха обикновените руснаци да вярват в силата на царя си, да, дори си спомням, че в един момент намали и цената на водката:) Елементарен популизъм, нали така? Ако създадеш условия на бизнеса и честни правила на играта, то обикновените хора ще те уважават и преизбират и без да се правиш на силен пред съседите, но уви... Путин се оказа слаб владетел, защото изпусна питомното, изпусна влиянието си в Украйна, като там неговият човек Янукович се прочу с алчността си и златната си тоалетна, НО украинските олигарси не бяха съгласни да делят богатствата си с него и се съюзиха с американците и знаем докъде се стигна. Та така че Путин се оказа най-слабият държавник на Русия от поне 100 години насам, защото позволи на САЩ да създадат разкол в задния му двор, защото СЪЗДАДЕ украинската нация, защото настрои Запада срещу себе си и изолира Русия от Запада. Големи постижения, няма що, само и само, за да остане ЕДНОЛИЧНО на власт... Русия ще пребъде, но колкото по-скоро се освободи от този некадърник, толкова по-добре за нея... Казваш, че щял да си живее в дворците и да не се занимава с политика, ако не му пукало за Русия... НАИВНИК! Това отново според руските традиции е почти НЕВЪЗМОЖНО, след всичко, което натвори този човек е ПРИНУДЕН доживотно да се държи за властта със зъби и нокти, освен ако не иска да загуби живота си или в най-добрия случай да изгние в затвора... Така завършват живота си руските самодръжци...

3.   Какво мога да мисля за човек, който убива всеки журналист или опозиционен лидер, който е срещу него? А че поставял Русия на първо място, е меко казано смешно. Никой човек не поставя някого или нещо преди себе си, всеки гледа преди всичко себе си съзнателно или не и трябва да си доста тъп да си мислиш, че някой ще се жертва заради някой друг. Просто така е устроен човека и света.

4.   Бе какъв Путин, ти пиян ли си... как по-точно е обединил народа си, чрез заплахи и репресии ли? Я хвани десетима руснаци на случаен принцип да ти кажат наистина колко от тях подкрепят Путин. Абстрахирай се от опорочените избори преди няколко месеца.

5.   Добре написано. Имаме и ние политици с потенциал (напр. Костадинов), така че не трябва да изпадаме в апатия и отчаяние, а да гласуваме информирано.

6.   Си Дзинпин!

7.   Накратко Путин не е никакъв кой знае какъв политик, и обикновения руски гражданин щеше да има много повече отколкото колкото сега ако ги нямаше най-различните олигарси и всякакви други кражби.
Проблемът е и не само Путин ами и назад в историята им едни имат други са поданици и подчинени.
Руската икономика бележи ръст, но това е заради войната и много от този ръст е именно заради това, но много други сектори няма да видят нищо от това увеличение.

9.   Оправи си икономиката... Щото петролът през 90те беше 20 долара, а след това удари 150. Русия не произвежда нищо освен ресурси и военна техника със съмнително качество.

10.   Самият факт, че наричаш Путин политик значи, че няма какво изобщо да обсъждам с теб.

11.   Путин е диктатор. Задържал се е 24 г. на власт с убийства и репресии. Относно икономиката аз лично предпочитам да гледам статистически класации по показатели качество на живот, БВП на човек от населението, БВП по паритет на покупателна способност, ниска детска смъртност, продължителност на живота, макар последното да е обуславено до определена степен и от генетични фактори. Тези класации обикновено се оглавяват от западноевропейски страни или техни производни като Австралия и Нова Зеландия. За мен това са примерите, към които трябва да се стремим, а там диктатори няма

12.   В час ли си изобщо? Знаеш ли как бяха проведени избороте в Рассиа и за каква чудовищна манипулация и подмяна на вота става въпрос. Аман от фенове на терористи. Заминавай за тоя кенеф Рассиа и вземи повече индивиди като теб.

13.   Гледам в сайта много евроатлантици и либерасти налазили. Толкова неграмотност и дезинформация отдавна не бях чел в коментари.

14.   Правиш ли разлика между добър и дълго задържал се на власт политик? Между другото изненадан съм, че нито една мурзилка не е налазила още. Направо не мога да повярвам. Очаквам включване. Започвам да се обнадеждавам, че мурзилките не са мнозинство, а просто по-гласовити.

15.   Ако беше наистина лидер шеще да затвори всичките руски олигарси в Сибир, а не само опонентите му от тях като Ходорковски. Срамота е най-голямата по територия и най-богата на ресурси и рядко населена за размерите си страна на света народа и да мизерства. Така, че това че за 24 години е поизправил малко или значително Русия спрямо това което беше преди него не е голямо постижение.

16.   Путин се провали в Украйна. Провали се не сега, не 2022 година, а още 2014. Западът го преметна и използва разните преговори мреговори, за да избие лидерите на руснаците в Украйна и да украинизира децата им. Общувам често с украински имигранти, които са си руснаци, но децата им се смятат за украинци. Даже имаме в блока една с три деца. Двете в тийнейджърска възраст и самата майка говорят на руски, но малкото на 7 години шпреха само украински.

Това е негова грешка с колосални последици и затъмнява всичките му успехи.

17.   Путин е сатрап и диктатор. 24 години не пуска властта и си мисли, че ще влезе в историята. Е, влезе - като диктатор. Човекът е новият Сталин, а разправя какъв прогрес имало в Русия. Жалката истина е, че като изключим Москва, Петербург и още 4-5 града, Русия си е една абсолютно колхозническа страна, където на места продължават да се движат с коне и каруци.

Ако наистина в Русия имаше демокрация както разправя тоя плешивец, Путин отдавна нямаше да е нито президент, нито премиер. Там ситуацията е точно какво в България с комунизЪма - старите си умират за него, младите го мразят в червата си. Тук-там има някой промит мозък, който вярва на Путин точно както в България има млади хора, които гласуват за Възраждане и Атака.

18.   Путин е по-интелигентната версия на нашия Бойко... Сложен беше от кликата на Елцин и руските олигарси с подобна цел - да присъедини Русия към западния блок. Характерно и за русофили и за русофоби е, че отричат този очевиден факт.

Истинският проблем на Путин според мен беше, че той се оказа по западно настроен от самият запад днес. Западът се отрече сам от себе си последните 20 години в името на глобализма, либерализма, трансхуманизма... Точно както СССР се отрече от себе си в името на капитализма. Тоя западен капитализъм обаче вече не съществува, той се трансформира и Путин се загледа към Азия и особено Китай (истинския враг на САЩ). Не се иска много акъл да се сетиш, защо му спретнаха войната в Украйна и го направиха "лош". След като той се целуваше с всички западни лидери както и наш Бойко.

Иначе ти се струва на "страхотно ниво", като го сравняваш с откровените идиоти които управляват в момента Американската Империя. И нека не се лъжем, това че има разни уж държавици в Европа, не значи че те са самостоятелни и имат истински лидери. Навремето са им викали васали. Разрухата която е в момента в САЩ, просто изтиква такива политици напред. Аз се надявах Тръмп да върне малко САЩ към това което беше, но и той е един шут с огромно его. Дали има един лидер в САЩ който е поне на нивото на Путин... може би, но няма как да спечели политическото шоу.

Към момента, Китай имат най-хитрата политика, защото те първи се опитаха да се еманципират от запада. Тихо, потайно. Колкото и грешки да направиха, Китай строи икономика и инфраструктура. Докато Путин го караше лежерно четвърт век защото очакваше олигархията на Русия да се пришие към запада. Чак сега като стана мазалото, се захванаха по-сериозно да правят от Русия истинска държава. Но да ти отговоря на въпросът какво е истинското ниво на Путин - той е минимума който се иска поне да не потъне държавата. Тоя минимум на запад го няма вече, и кораба потъва.

19.   Точно както и очаквах, всички веднага се събраха да серат заедно по Путин и да го изкарват най-черния дявол на света. Но истината е, че колкото и да е нисък и дребен на ръст (нали краварите все за това го подиграват, че нямат за какво друго да се хванат), човекът поне има достойнство и чест и през каквито и трудности да е минал през управлението си, никога не е тръгнал да се моли и да проси от целия свят пари за оръжия като някоя долна, мръсна курва, както прави тоя зеления в момента. Справял се е с трудностите сам като истински мъж, и дори сега, когато целият свят се е обединил срещу него и излива злоба и всякаква помия в медиите по него, той все още е запазил хладнокръвието и здравия си разум, и безстрашно се бори срещу всички злостници, които се опитват да го сринат. Изобщо не му пука и си върши работата хладнокръвно, точно и методично като по часовник, без да обръща внимание на глупостите, които се плещят по негов адрес, а злобарите колкото и да лаят срещу него, не могат да го спрат. Умен, адекватен човек с будно съзнание, политик от класа, достоен за уважение. Де да имахме и ние президент от неговия ранг и класа, а не някакъв безхарактерен льольо, който все да се води по акъла на премиера, който в момента е един невменяем безумец с мания за власт и превъзходство над всички.

20.   Какъв да е ранга на политик, който е лидер на най-богатата на ресурси държава, а повечето му поданици живеят като в Средновековието без асфалтови пътища, нормална тоалетна и течаща вода? Отидете и вижте в някое руско село, че и в повечето градове как живеят.

21.   4, брат, много надценяваш руснаците, а те са по-прости и от нас. И аз си мислих, че Путин няма подкрепа, но съм гледал интервюта със случайни руснаци и трябва да ти кажа, че наистина хората над 30-40 до най-възрастните почти всички без икзлючения го подкрепят. Личи си кога наистина се надъхват и кога го казват, само за да избегнат репресии. Виж, руснаците на 20-30 рядко го подкрепят, друг е въпроса, че много от тях говорят с недомлъвки и си личи, че се страхуват да говорят против него, за да няма последствия. Някои дори директно си казват, че от съображения за сигурност не искат да говорят. Но по-старите са яко промити и са настроени реваншистки и империалистично към света. Едва ли не искат да си върнат СССР и да завземат света. Чак тръгват да спорят и едва ли на бой налитат, ако някой им опонира. Дори ми направи впечатление, че по селата хората масово нямат пътища, тоалетни и течаща вода, живеят в невероятна мизерия и дори те подкрепят Путин и се надъхват как направил Русия отново велика и някакви такива неща. Естествено 90% са пияни като талпа, едва стоят на краката си и нямат зъби, но си вярват, че Путин е направил Русия велика, при все че живеят като в каменната ера. Просто положението е трагично там и аз бях изумен колко са промити. Как може да живееш като в каменната ера и да вярваш, че страната ти и лидера ти са велики и то в най-богатата на ресурси държава. Трябва наистина да си на дрога, за да си толкова промит. Чак започнах да си мисля, че нашите русофили не са най-простите на света. Не съм вярвал, че може да има по-прости и от тях, ама има.

22.   Всеки втори селян стана психолог...

24.   До 19: Що не отидеш направо да му врътнеш една св*рка, а?
Ама направо "ангелче" си е, какво говориш? Нищо, че праща извергите си да извършват геноцид срещу мирно население в Буча, Ирпин, Мариупол. Нищо, че направи немислимото в Европа в 21-ви век - започна истинска, пълномащабна и кръвожадна война.
Зеленски тръгнал да се моли за оръжия, а Путя какво прави? Коленичил е пред Си, още малко и св*рка ще му направи, китайците му станаха братя, само и само да му дадат малко оръжия и да му държат икономиката жива, унижава се като животно. Проси оръжия и от едни от най-големите диктатори - С. Корея и Иран. Едните си убиват населението "за спорта" - понеже не си плакал на погребението на самодържеца, другите си убиват жените с "Морална полиция" понеже не си носели "правилно" хиджаба. Представи си какво нищожество трябва да си, за да лазиш и да се молиш на подобни хора да ти осигурят оръжие да убиваш невинни хора на територия, която не е твоя.
Чест и достойнство от Путя, ти чуваш ли се? Я влез малко в реалността! Ако толкова искаш да имаш "адекватен" президент като него, прав ти път към русия!

25.   Понеже номер 1 е дал Сталин като пример за сатрап, който целият руския народ мрази, трябва да го разочаровам, ама единствено гробът на Сталин на Червения площад е целогодишно отрупан с венци и цветя, и почти няма да срещнеш руснак, който да ти каже нещо лошо за него. Колкото до Путин - така се управлява 150 милионна, многонационална държава, най-голямата по площ в света, и може би най-богатата на природни ресурси - с твърдост и мисъл за бъдещето. Ако някой от нашите политически лилипути беше начело на държава като Русия, досега да е разпарчетосана. Че англосаксоните от време оно и точат зъби

26.   25, не че нещо, ама дори в милиардна Индия няма таква диктарура.

А ако той мислеше за бъдещето, нямаше да превърне Русия в една бензиностанция с оръжия, а щеше да развие производство с тия ресурси. За справка Китай. Също ОАЕ, които разработиха пристанища, туризъм, производство, финансови центрове, точно защото мислят за бъдещето и да не разчитат само на гол петрол. Русия една кафеварка не може да прозведе като хората, какво бъдеще, какви 5 лв. Утре ако се сринат цените на горивата, Русия ще влезе в рецесия, защото нямат производство.

Една Япония без никакви ресурси и срината след ВСВ стана трета икономическа сила. Швейцария пак без никакви ресурси е с най-висок БВП на глава. Белгия също няма ресурси, а в спъти по-добър стандарт от Русия. Дори една Италия, която също няма ресурси, е по-добре от Русия. Русия дори с тия ресурси не може да стъпи на малкия пръст на тия държави по стандарт, а половината им население живее без елементарни условия на живот.

27.   Русия ако имаше умен лидер с тия ресурси трябваше да осигури стандарт по-висок от Швейцария и щяха да го възхваляват 100 г. след смъртта му, а не в 21. век половината му поданици да живеят като в Средновековието.

Страни като Швейцария, Япония, Белгия без грам ресурси станаха икономически сили, които са на светлинни години от Русия.

28.   Политиците и памперсите трябва да се сменят редовно, че иначе замирисват.
Големи фантасмагории си написал авторе, личи си, че си доста наивен.
Путин е най-голямото зло за Русия.
Като политическо, дипломатическо, а сега и на военно ниво е пълен некадърник.
Половин милион измрели руски войници за 2 години. Във войната на СССР в Афганистан за 10 години са измрели 15 000 войници. Смятай каква колосална разлика и некадърност.
Най-големите врагове на Русия са Путин и Китай.

29.   2 и 18 - много добри коментари. Това са хората, които виждат нещата най-ясно и като ги чета, се успокоявам, че има българи с незакърнели мозъци. Другото са просто агитки про-Путин и анти-Путин. Никакъв велик държавник не е Путин, но в момента никъде няма на власт велики държавници и на фона на някои откровени смешници, като Трюдо например, дори някой посредствен като Путин може да изпъкне.

30.   26, кога за последно си бил/а в Русия, че толкова уверено се изказваш за дикатури? Не слушай какво ти пее радиото ("свободните" бг-мадии, васални на чужди интереси) При над 70% избирателна активност в 150-милионна държава, Путин спечели 93% от гласувалите. Този резултат не е купен и корпоративен вот като у нас. Хората си го харесват и подкрепят.

31.   Е то е просто. Сравняваш Путин с Обама, Меркел, Макрон.

Въпросът е, какво наблюдаваме повече - руснаци емигриращи в САЩ, Германия и Франция или американци, германци и французи емигриращи в Русия.

Това е всичко което искаме да знаем колко резултатна е политиката на изброените политици.

32.   Да бе, то щото е толкова лесно да емигрираш в Русия. Там да не е разграден двор хаха

33.   30, миналата година. Да, харесват го, защото руснака е свикнал да го тъпчат и е по-прост и от българина. Руснака и в кенеф да живее, ще си тачи диктатурата и военната агресия. Но това изобщо не означава, че Путин е готин и добър политик. Ако беше, ехеее с тия ресурси - Швейцария на малкия им пръст нямаше да се опре, вместо в 21. век да живеят без кенефи, пътища и чешми по селата.

34.   1 рубла = 2 стотинки. Толкова за величието на расия и капутин.

35.   Когато американец емигрира в Русия да кара ТИР, ще повярвам, че Путин е добър политик.

36.   Сметки за комунални услуги - максимум 7000 рубли. Като си толкова добър със смятане то, сам си изчисли колко прави това в левове. Доходи - колкото у нас, храни и стоки за бита - в пъти по-евтини, горивата даже не ги коментирам - бензин 1. 20, газ под 1 лев.

37.   36, сигурно затова има милиони руснаци по света, защото е много 'убаво в Раша.

39.   37, емигранти по света има от всяка държава. Явно не е чак толкова зле там, щом от 150 млн. в чужбина са мааааксимум 10%. Без да смятаме тия, които са в републики, свързани исторически с Русия (Беларус, Украйна, Прибалтика и т. н. ) И като сравним с 25% емиграция на българи по света, явно в евроатлантическа България е в пъти по-зле

40.   39, да бе ама тия 10% защо аджеба са руснаци на запад, а не западняци в русия, а? Защо няма 10% американци в русия, а има 10% руснаци в САЩ? Защо дори олигарсите си пращат децата на запад, купуват си имоти на запад и си държат парите в швейцарски банки, а нито един швейцарец не си държи парите в Русия и не си праща детето да учи в мАсква? Ха познай от три пъти. Сигурно щото лилипутин е голЕм политик, рииш ли? Ти като русофил може да си говориш много неща, ама фактите са, че не американски лели ходят в русия да гледат руски бабички, а обратното. Когато дори и една американка емигрира в русия да бърше задниците на руски баби или един американец стане тираджия в русия, ще ти повярвам.

41.   39, не си прав. Според независими източници към момента в Руската Федерация реално жибеят по-малко от 100 милиона човека, останалите са малко като "мъртвите души" на Гогол. Административно губернаторите се стараят да водят колкото се може повече живущи в губернията си, за да получават държавни дотации, няма значение емигрирали или починали, като резултат, огромно изкривяване на статистиката. Това го твърдеше една жена на отговорна позиция в РФ, като резултат май е била уволнена и й е потърсена отговорност.

42.   До 40 всъщност САЩ се намира на изток от Русия, и сега ако си прочетеш коментара че руснаците не си пращали децата на изток...
Реално доста западно европейци си пращат децата да учат на изток, образованието в Китай е на доста по високо ниво, само дето ти не го знаеш този факт. А факта е че на световните състезания по математика, физика, химия и всички други науки, азиатските деца са сред първите в света, защото образованието им е на по високо ниво!!!

43.   42, нали? Чак се чудя защо аджеба децата на лилипутин и олигарсите не живеят в раша или чайна, ами се тормозят в тия изостанали Швейцария, Англия и САЩ. Явно са по-прости от теб. Звънни им едно телефонче и ги светни колко е готино в чайна и да ходят там, че завалиите не са запознати.

44.   До 42: Вие русоробите и елемемтарна география не знаете, а после имате претенции мнението да ви е меродавно. Я си прочети пак тъпотията, която си написал.

45.   Алоо 43, а ти знаеш ли броя на бездомните в Англия и най-вече в Сащ. Явно е, вижда се, че образованието ти не е по-горе от 7-ми клас. Кажи в кое село живееш и излизал ли си навън от селото си.

46.   Русия е ПРЕЗИДЕНТСКА РЕПУБЛИКА и като такава цялата власт е според конституцията на държавата е концентрирана в президентската институция.
Повтарям Президентската институция. А не Путин. Нито е смешно, нито е детско да се твърди че един човек може да управлява държава, ако ще и голяма колкото Косово да е. Малоумно е.
Това дали президентската институция на Путин е диктаторски режим и няма демокрация.... Според вас има ли място в света където има демокрация?
85 % подкрепят Путин в Русия. И това е абсолютен факт и няма нищо по хубаво от това, ако ще и канибал да е.
У нас за сравнение гражданите даже не ходят да гласуват, щото е пълно с утрепки в парламента. Точно ние не сме тия които решават колкото демократична е институцията на Путин. И американците не са... Те са даже по зле от нас. Нито са Европейските педали тези които ще кажат колко демокрация има там.. Такова нещо няма. Не съществува. По света има демокрация, също толкова колкото имаше и комунизъм.

Ще ви кажа какво има обаче. Има истински, извратен, 100%ов безкрупулен фашизъм. С брутална медийна пропаганда.
А Руснаците може да са всичко друго но не са фашисти.

47.   Аз съм номер 19. Исках само да отговоря на номер 24 да си запази предложението за орална любов за себе си, защото това, заедно с ласките в областта на задния двор са си краварско изобретение. В което няма нищо обидно, защото е самата истина, и всеки трезво мислещ човек със здрав разум ще го потвърди. Моля драгоуважаемите модератори този път да ми публикуват коментара, този път се стремя да се изразявам възможно най-културно, въпреки, че опонентът ми от номер 24 направо си го проси да му отговоря по същия просташки начин, като неговия.

48.   45, е като има бездомници, защо рамките бягат там, а не си стоят в раша? И защо като е толкова лошо там олигарсите си пращат децата, купуват имоти там и си държат парите там? Айде аз съм със седни клас, ти нали си професор. Отвори. Ама конкретно, без да извърташ и философстваш, защото така и не отговори конкретно, понеже не ти отърва.

49.   Номер 19, поздравявам те най-чистосърдечно. Моите мисли съвпадат напълно с твоите разсъждения. Продължавай да пишеш подобни коментари, така ще зная, че има морални, интелигентни, политически мислещи хора.