Споделена история от Други

Ще се върне ли Бойко на бял кон?
Трудно ми е да си обясня как е възможно изключително корумпиран политик, мафиот и престъпник да държи конците на управлението на милата ни родина. Бихте ли поверили ключа от дома си на някого, за когото знаете, че е крадец? Не, нали? Тогава как се стига дотам, че поверяваме ключа към управлението на държавата ни, нашият дом, в ръцете на престъпник?
Лицето Бойко Методиев Борисов и неговия брат-близнак от същото прогнило котило Делян Пеевски са най-лошото нещо, което ни е споходило за последните 20 г. Наблюдавам нещата отблизо, защото работя в бранш, зависим от политиците. Имам преки впечатления за последните около 25 г. И мога да кажа, че държавата никога преди не е била завладявана така от една партия, която е престъпна групировка с главатар начело. Никога не сме били по-близо до диктатура, както по времето на Тиквата и Прасето. Трудно ми е да си обясня как лицето ББ и ГЕРБ имат толкова много поддържници, включително сред хора, които нямат пряк интерес. Моето обяснение е незрялост. Хората харесват образа на Бащицата. Харесват токсичното мъжкарство, което бъркат с лидерски качества. Харесва им да се оставят на милостта на Бащицата и, ако слушкат, да получат кокълче. Не да са свободни, да градят себе си, да надграждат, сами да се борят. А да слушка Вожда… Много, много сме далеч от манталитета на западните демокрации. И преди да спорите колко прогнил е Западът, как джендърите ще ни затрият и т. н., ще ви препоръчам да погледнете статистическите класации по няколко показателя - продължителност на живота, ниска детска смъртност, БВП на човек от населението, БВП по паритет на покупателна способност, индекса Джини за неравенството. Ще видите, че точно западните демокрации са с най-добри резултати. Това не може да се постигне в условия на диктатура. Няма “добър” диктатор. Диктаторът е затова такъв, защото мисли за собственото си облагодетелстване с властта.
Моля ви, събудете се! Измънете държавата от мръсните ръчички на преяли с власт престъпници. Гласувайте по съвест, но гласувайте! Само така ще се намали тежестта на купения вот! Купеният и контролиран вот ще изстреля ДПС до трето, а може и до второ място. Същото ДПС, начело с онова адово изчадие Делян Пеевси и неговия Бащица, проклятието на България Ахмед Доган!

Коментари

51-52 от 52

55.   Номер 51, за съжаление ЕС като цяло се отказва от въглищата, ние само отлагахме неизбежното. Но дали да съжаляваме, като се има предвид колко замърсяват тецовете?

56.   55, не замърсяват, защото преди няколко години, бяхме задължени да инвестираме десетки милиони за специални филтриращи системи. Това са демагогии с политическа цел. Защо ни накараха да инвестираме толкова пари, като щяха да ни затварят?

Второ, някои държави като Полша и Чехия например се договориха да си затворят тецовете едва 2038 г. Всички членки имат право на преговори. ПП обаче не се възползваха от това, а веднага побързаха да лапнат едни пари. На всичкото отгоре го направиха без никакви консултации с бранша, абсолютно тайно и го изтриха в последния момент пред свършен факт, когато сроковете за преговори бяха изтекли. Изключително долно и в разрез с националните интереси постъпиха. Като за капак ЕС предложи финансиране на тецовете ни да преминат на газ временно преди да затворят като компенсация. Щяха да дадат пари на държавата ни без да се бръкване ние българските данъкоплатци, искаха само списък с тецовете, които за бъдат финансирани. Тези продажници умишлено вкараха в списъка само 2-3 теца си съвет ист на техни приближени и изключиха всички останали, за да могат да прилагат цялата си София, която е милиарди евро. И с цялата си наглост регистрираха нови фирми, които бяха на няколко дни с трима-черирима души персонал и никаква дейност, които също получиха милиарди субсидии под предтекст, че уж щели да развиват зелена енергетика. Брутално крадене реализираха само за няколко месеца з сметка на десетки хиляди оставащи без работа и закриване на два огромни икономически сектора, което ще има огромни последици в следващите години. Не съм вярвал, , че са способни на толкова долно, нагло и брутално крадене и то на такава висока за нас цена.

51-52 от 52