Споделена история от Други

Как може да се развали дарение?
Навремето сестра ми се подлъга и омъжи за един разведен келеш, който има дъщеря от първата си жена. По време на техния брак ( сестра ми и келеша ) си купиха апартамент, като основната заслуга за това е на сестра ми. Миналият месец сестра ми почина и тъй като нямат деца, аз съм наследник на сестра ми. Но когото отидох да си вадя удостоверение за наследници, в общината ми казаха, че наследник на сестра ми е само... преживялия съпруг! Но още по-силния шок беше днес, когато научих че келеша е дарил апартамента на своята дъщеря. Въпросът ми е как може да се развали дарението? Мога ли да сезирам прокуратурата за това, че общината е издала документ с невярно съдържание, посочвайки за наследник на покойната ми сестра, само "любимия" ми зет?

Коментари

51-55 от 55

53.   Родителите са били от най-отровните.
Направили са за едната дъщеря задължителното--да я отглеждат и да учи. Но са използвали това за да я проектират и изнудва с отговорност, каквато не е нейна - да се грижи после за тях и за другата дъщеря (авторката) която сама казва, че нито е била амбициозна, нито и се е от давало ученето.
За това отровните родители са се съсредоточи ли да обработват голямата. А авторката е приела проекцията леко и лесно защото и поднася живот на готово, без отговорности.
Но голямата щерка явно е показала съгласие докато е била зависима и когато е могла, се е измъкнал от отровните си родители.
После САМА със собствен труд си е купила жилището!
Била е омъжена 18 г за мъж с дете. Осиновил е неговата дъщеря.
Вероятно за да не я тормозят е обещава Ла на сестрата, че ще и завещае жилището, което е изплаща Ла тя, с нейният си труд.
Но сестрата с това поведение и епитети, с тази злоба...
Та тя дори нарича осиновена та дъщеря проститутка защото била "хваната" на 15 г да прави това, което правят 15 годишните...
Не щяла мъж за да не му робувала- няма друга представа за връзка.
Дори за дрехите си мисли как един ден можела да наследи дъщерята на сестра и...
Помощ от специалист не искане смята, че има нужда.
Няма как да и се помогне, възприятията и са СТЕНА!

Това е в резюме. Никой нищо не е подарил на сестрата на авторката, единствено са и внушава ли, че тъй-като са се грижи ли за нея докато учи (ЗАДЪЛЖИТЕЛНОТО за всеки родител) тя пък била длужна да ги гледа тях- родителите и сестра си после, да посвети живота си на тях, а тя им избягала и си създала свое семейство.

54.   До 51. Напълно е възможно. Преди 1989 г. 97% от българите имаха собствени жилища. Е, родителите ми бяха от 3%. Всъщност за кратко майка беше съсоцственик на 1/2 къща в провинцията. От нейните родители, баба и дядо. Но продаде дела брат си, вуйчо ми. Парите ги даваха за уроци и издръжка на сестра ми.

55.   Авторката съм. Повече наистина смятам да престана да взимам отношение по темата. Достатъчно е предъвкана и повече няма какво да кажа. Благодаря на всички, които взеха отношение - както на тези, които ме подкрепиха, така и на тези, които ме критикуваха и оплюваха.

57.   До 50, приемам темата лично, защото мен майка ми ме остави когато бях малка и взе "сестра" ми. Сега на "сестра" ми и се струва, че съм получила прекалено внимание от майка си и затова започна да прави интриги и да ме клевети, за да я настрои против мен и тя да ме остави без наследство.
Авторке, ************@#$

58.   57, разбирам те и съжалявам, че имаш такива роднини. Но случаят с авторката е различен, мисля че достатъчно хора й го написахме.

51-55 от 55