Споделена история от Други

Как да реагираме когато не ни уважават/използват?
Как да реагираме когато не ни уважават/използват и дори игнорират без основателна причина?

Благодаря предварително за споделените коментари.

Коментари

1.   Със същото.

2.   Аз имам двама " приятели" използвачи, които сами се отдръпнаха, като видяха, че вече нямат полза от мен. И двамата обаче след около 2 години се активизираха и започнаха да ми звънят за услуги или за да разберат дали не са изтървали нещо около мен, от което пак да имат полза. Единия го режа вече доста пъти, но той продължава като му излезе нещо да пробва. Другия и той е подобен. Иначе през останалото време и да искаш, не можеш да ги откриеш. Даже и аз бях пуснал тема тук как да се отърва от тях, защото и мен много ме дразнят. Осъзнавам обаче, че единственият изход е винаги да им отказваш и да стоиш настрана от тях и те в един момент ще се откажат.

3.   Игнор изобщо не ме вълнува- дори ми е по-скоро "добре дошло" малко са хората, които са ми приятни. Обикновено аз съм тази, която игнорира, но ще ми улеснят ежедневието някои хора ако започнеха да ме игнорират и те.
Уважение за уважение! С малкото ми близки се уважаваме, другите доколкото е задължително за цивилизована комуникация.
Използване... Научих се навреме да казвам НЕ! Нямам никакъв проблем да отрежа спокойно и даже мило някого, нямам никакъв проблем да го направя и брутално ако се наложи.

4.   Индивидуално е, все рак им кажи, че ключът към успеха е искреност, защото е така.