Споделена история от Други

Затвора
Здравейте, момче на 19 съм и имам много сериозен проблем и постояно съм на нокти като излизам на улицата да не сгафя и да си преиба живота.

Имам условна присъда от година и половина и всеки месец трябва да ходя да се подписвам в районното, гадното е, че ми казаха ако направя още нещо, кражба побой, нарушаване на обществен ред директно влизам в затвора, където съм щял да си лежа и условната. Досега имам три ареста при двата ми правиха някакви скапани обиски събличаха ме чисто гол в ареста иззеха ми един автоматичен ножка и един синджир дето ми беше отстрани на дънките, и не ми ги върнаха вече. И то за разни пиянски истории и глупости ме бяха арестували, не съм бил виновен за нещо кой знае какво а после втория път ми съобщиха, че имало подаден сигнал срещу мене, че съм бил дилър и това е само заради едни тъпанари бас държа които ми правят мръсно, защото са страхливи мижитурки и ги беше яд, че аз продавам цигари по евтино но само стекове цигари съм продавал без дрога, честно. И тези боклуци ми имат зъб, защото съм им показвал кой е шефа и са плюли кръви. както и да е.

И двата пъти ме бяха пуснали, върнаха ми личната карта после са ме викали само да дам отпечатъци, обаче откакто ми лепнаха условната ме е страх да не вляза в затвора, защото съм чувал много ужасни неща за там, че ставали не знам истина ли е, защото според мен някои нарочно приказват така да плашат хората. Искам да ги пребия онези копелета които само ми правят проблеми, скараха ме със семейството ми с гаджето ми се опитват да ме скарат тя много пъти ми е казвала, и пред куките са ма клепали, как да ги оставя да си правят каквото си искат. отде накъде! От друга страна знам колко са долни да се оплачат веднага и като нищо онея да ми тряснат фиктивна присъда плюс още година и половина с условната ми. Страшно ме е яд, направо нерви не ми останаха, това е че не знам в кой затвор бих попаднал, с лек режим ли или как, пък и аз съм малко мургав и не знам може и отделно и за това да си имам неприятности в затвора като нищо, мислил съм и за това. Станал съм страхотно бесен от нерви искам да питам в кой затвор е най лек режим и толкова ли е зле работата с храната с хората тези неща, за всеки случeй да съм подготвен.
Кр.

Коментари

2.   Ми като си спазваш законите, няма да имаш проблеми. От теб зависи.

3.   Значи ще се видим там. ;)

4.   То и аз имам условна присъда в момента за шофиране след употреба на алкохол.
Най общо казано до колкото разбирам трябва да не влизаш в конфликти. Мине ли ти пробацията, можеш да си изчистиш досието. Всичко зависи от това в каква среда се движиш според мен. Това, което разбирам от писанията ти е, че май не си във възможно най правилната такава, но това е често срещано в наше време. Така, че съветвам те, направи нещо добро за живота си, виж запиши нещо да учиш, намери си някаква работа, вземи да тренираш някакъв групов спорт.
Още повече си млат.
Защото, практиката е че за кокошка няма прошка, а влезнеш ли в пандиза, влизаш в една спирала от която трудно ще си оправиш живота после.
Като цяло на тия май май не им пука много много и за някакви глупости могат съвсем спокойно да те натресът в затвор.

5.   Не я дочетох тая словесна логорея.... всеки си плаща за грешките...

6.   Вместо да си "бесен", намери си някаква по-читава работа, не пий, ако не ти действа добре и не търси отмъщение, защото отиваш в порочния кръг. Колкото и немъжко да ти се струва, по-добре "да избягаш" в тоя случай. Гледай си приятелката, семейството и работата, ако можеш учи и се развивай! На 35 съм, повярвай ми, не те лъжа..

7.   Виж в ютуб в "ничия земя" за затворниците сериите и си помисли да си струва да си "бесен" и да си отмъщаваш.
Хвани се на някаква почетена работа поне временно, за сезона. Хем да се отдалечи малко от лошата среда, хем а си прочистиш главата и пренаредиш приоритетите.
Влезеш ли веднъж в затвора--няма измъкване от това, което ще направи с теб и живота ти.
И да, не са те излъгали за каквото се случва там, ще те изнасилват наред. Не го казвам за да те плаша, виж в ютуб каквото ти препоръча и поразпитай.
Не си струва.
Ако можеш дори да смениш града временно, ще ти е от полза да се откъснеш от тази помия.

8.   Вместо да беснееш, си седни на четирибуквието и спри с простотиите. Намери си нормална работа, гледай си приятелката и семейството и не се занимавай с глупости. Изчакай да ти мине срокът на условната присъда и повече не продавай цигари, и без това не е сериозна работа. Учи занаят, намери си професия и остави изцепките.

9.   Ами, не се обиждай, ама си си утайка и заслужаваш да лежиш!
Продавал цигари, ама по-евтино и си мисли, че това е нищо. Ами, мой човек, ти участваш вероятно в контрабанда на цигари, защото едва ли са с бандерол цигарите, които продаваш. Това си е избягване на плащане на данъци. Само за това заслужаваш да те вкарат в затвора. Да, трябва да лежиш по-малко от организаторите на схемата, но трябва да лежиш. Ако не се поправиш, ще си те вкарат съвсем заслужено и ще се поправиш по трудния начин.

10.   И колко месеца/години условна ти сложиха?

В кой затвор е по-леко няма значение, никъде не е леко, а и не ти си избираш затвора, нито килията.

Най-вероятно ще си по местоживеене, тоест ако си от София - софийския, ако си в абургас - бургаския и т. н.

На 19 влезе ли в пандиза живота после трудно ще си го оправиш - и работа едвам ще намираш и психиката ще ти е леш след затвора

Познавам пандизчия, влезеш ли в тия среди никога повече няма да си "нормален" човек

Т. Т.

11.   Като те чета, мутренце го даваш. Биеш хора, плюят кръв. Продаваш и цигари нелегално, вероятно и дрога щом има такъв подаден сигнал срещу теб. Щом имаш куража да правиш тези неща трябва да имаш и куража да полежиш няколко години. А като те чета как си се разтреперил, май в затвора ще зарадваш отряда ми се струва….. В леките режими се уреждат връзкарите. Тежките са за такива като теб. Ловешкия е най-тежкия, след това Бургаския. Там само да надушат страхът ти, хубаво ще те управят и ше ти покажат кой е шефът…..

12.   Сам си си виновен :) Оправяй се!
Всичко си заслужаваш!

14.   Тая история я има вече публикувана тук отпреди 12 години, сега някой от скука я изровил и я пейстнал наново, за да се прави на интересен.

http://spodeli. net/3/story-179983. html

Не си оригинален, пичага, измисли си нещо твое!

17.   Ако имаш кинти никога няма да си в затвора, измисли нещо законно, което да ти изкарва добри пари и ако стане нещо си плати на който трябва колкото трябва.